Mart 2016 , bu yılın en hareketli aylarından birisi olarak dikkat çekiyor. Öncelikle şubat ayını organizasyonel açıdan verimli geçirenler için bu organizasyonların daha yüksek bir enerji ile devamını getirmek iyi olabilir. Ne yapıyorsanız yapın hangi konu ile meşgulsanız o konuda yeteneklerinizi daha fazla göstermeye gayret ediniz. Mart ayında çok dengeli olmayan ancak kendinizi daha iyi sunabileceğiniz ve tanıtabileceğiniz yüksek bir enerji var. Bu şu demek sürpriz gelişmelerle ortaya çıkan durumlarda ne kadar hazırsanız o kadar ilerleyebilirsiniz. Ne kadar yetersiz kalırsanız o zaman da o kadar dağılabilirsiniz.

Kendinizi yeterince ifade edemediğinizden ya da yeteneklerinizi gösteremediğinizden yakınıyorsanız işte şimdi Mart 2016’da bu yönde kendinize çeki düzen verebilir ve yenilenebilirsiniz. Etkileri ile yılın büyük kısmına damga vuracak bir değişim enerjisininde içinde saklı bu ay, özellikle şubat ayında “ben aydınlandım” diyenler için yürüyecekleri yeni yollar olabilir. Hatta çok istemeyenler için bile zorunlu değişimler olabilir. Bu özellikle yapılan düzenlemelerin getirdiği değişimler olacaktır. Bu sebeple çevresel olarak gelişen durumlardan çok yüksek oranda etki alabilirsiniz.

2016 yılının başından beri bu yıl içinde ekilen tohumlar açısından da genişlemelerin olabileceği bu ay, Ocak ayından başlayan süreçlerin daha ileri bir düzeye doğru gelişmesi ve bu oranda da geri kazanımlarının artışı olabilir. 2016 yılının tamamında bir bitiş ve geçiş ile özellikle 2015 yılından bitişlerle birlikte gelen yeniden yapılanmaların devam ettiğini söyleyebiliriz. Bu anlamda Mart ayında,  ani bitişler ve sürpriz gelişmelerde yaşanabilir. 2016 yılının ilk değişken zaman süreci olan Mart dönemi, yeni ve parlak bir döneme geçişte çok önemli bir halka olarak görünüyor. Hayatınızdan çıkarmak istediğiniz şeyler için bu ay zorlanmayacağınızı söyleyebiliriz. Hayal gücünüzün etkisinin çok yüksek olduğu böyle bir zaman diliminde yenilenmek zor görünmüyor tabi ki siz hayallerinizi gerçeğe dönüştürmek için ne kadar niyetli ve güçlü adımlar atmaya hazırsanız…

Hayal gücü yetenekle birleşince çok zor olan kolaya döner. Hatta ne kadar tutkuluysanız o kadar azimli ve istekli ilerlersiniz. Mart ayında tutkularınız, yüreğinizin sesi, hayal gücünüz sizin motivasyon kaynaklarınız olarak çok önemli rol oynuyor. Zaman zaman mantığınız sizi kısıtlasa da , yapmak istediğiniz şeylerde biraz daha kalbinizin sesine kulak vermeniz ve yaratıcı yönlerinizi daha etkin ve cesur kullanmaya hazır olmanız başarılarınızda çok büyük katkı sağlayacaktır. Bu ay, şan ve şöhret için oldukça iyi fırsatlar oluşabilir. Bu yönde neye ne kadar emek verdiğiniz çok belirleyici olacaktır. Uzun dönemdir üzerinde çalıştığınız konular varsa ve yeterince emek verdiyseniz 2016 yılının tamamında bu enerji çok yüksek olduğundan getirilerini görebilirsiniz. Bu yönde çok büyük sürprizler olabilir.

Mart ayı boyunca odaklanmak ve odaklandığı şeyi tamamlamak her zaman olduğundan daha zor olabilir. Bu sebeple daha disiplinli ve düzenli bir ortam oluşturmak zor görünüyor. Yapamayacağınız şeyler için sözler vermeyiniz ! Genellikle bu tip zamanlarda dağınıklıkla birlikte gelen tutulamayacak sözler , gerek iş gerek sosyal gerekse özel alanlarınızda sorunlar yaratabilir. Tek bir işe konsantre olamadığınız durumlardan dolayı zaman zaman biraz durup ne yapıyorum ne kadar yol aldım diye bir düşünmekte fayda var. Yazılı bir plan çok işe yarayacaktır.

Para kazanmak istiyorsanız yeteneklerinizin ve yaratıcılığınızın etkisini ne kadar kullandığınıza bakın. Kendinizi yetersiz hissediyorsanız o zaman bu yönde kendinizi geliştirecek şekilde tamamlayınız. Mart ayının tamamında öğrenmek ve öğrendiğini yaşamına aksettirmek için yüksek bir enerji var. Düzenleyici bir hareket tarzına geçmeden önce kendinizi yeterince hazır hissetmediğiniz konularda alacağınız eğitim yada danışmanlık benzeri destekler yolunuza ışık olabilir ve iyi bir rehberlikle ilerlemenin olumlu etkilerini hemen farkedebilirsiniz.

Mantıkla duygu arasında sıkışıp kaldığınız durumlarda, duygularınızı kontrol edip bastırmak yerine onların açığa çıkmasına müsaade ediniz. Özellikle, kalbinizin sesini dinlemeniz gereken yerde , sadece mantığınıza ya da sadece duygularınıza kapılarak karar vermek yerine biraz daha dengeye geldikten sonra kararlar veriniz. Acele ile ve paldır küldür verilen kararlar sonrasında pişmanlıklar olabilir. Kafanız karışıksa, içinizde hala bitmemiş duygular varsa, ne yönde ilerleyeceğinizi bilemiyorsanız , Mart ayında mutlaka yardım alınız. Bu tip zamanlarda  değişken enerjiler hakim olduğu için, yaşamınıza yeni, bir yön vermek için gereken değişim esnasında dağınık bir zihinle hareket etmek çok zorlayabilir. Bunun yerine iyi bir rehberlik alarak daha dengeye gelerek ve dingin bir zihinle harekete geçmekte o kadar verimli ve olumlu sonuçlara götürebilir.

İlişkiler için çok hızlı değişimler görünüyor. Bu yönde yaşamınızda biten süreçler olabileceğini söyleyelim. Ne kadar mantıklı hareket etmeye çalışsanız da,  ilişkilerde duygusal yaklaşımlar baskın olabilir. Bu sebeple bitişlerin daha trajedik olabileceğini belirtelim. Hızlı başlayan ilişkilerde de biraz nefes almak önemli. Kendinizi ve karşınızdaki kişiyi iyice tanımadan ilerlememenizi tavsiye ediyorum. Hızlı başlangıçlarda bu tanıma konusunda yanlış atılan adımlar olabilir. Tam olarak tanımadığınız birisi ile paldır küldür kararlar alarak ilerlemek hiç te iyi sonuçlar vermeyebilir. Aşka bir fırsat ver ancak kendini kaptırma !

İlişkilerde ne kadar samimi olduğunuz ya da karşınızdaki kişinin ne kadar samimi olduğu olduğu önemli. Mart ayında bu anlamda yüzleşmeler olabilir. Samimi ve gerçekten kalpten gelen duyguları anlamak çok zor olamayacaktır. Ancak oynayan ve mış gibi yapanları da görmek için hem gözünüzü hem de kalbinizi biraz açmak durumundasınız.

İnançlar ve inandığı ideallerin peşinden gitmeler için Mart ayına fırsatlar ayı diyebiliriz. Fırsatlarınızı kendiniz oluşturursunuz. Bu sebeple olumlu düşünmek ve yaklaşmak, kendini tanımak ve iyi ifade etmek, yeteneklerinizi yaratıcılıkla birlikte ortaya koymak bu ayın artıları olur. Geride kalmayın, kendi kabuğunuza çekilmeyin, kendinizi gösterirken yeteneklerinizle samimi bir şekilde ortaya koyun.

Düşmanca tavırlara, küstah yaklaşımlara, aniden parlayan ve patlayan öfkeli yaklaşımlara dikkat ediniz. Son söyleneceği ilk söylemeyiniz. Ne yapıyorsanız onu yürekten ve samimiyetle yapınız. Görevmiş gibi yaptığınız durumlar zaman zaman sırıtabilir. Çok sabırlı olmak değil, sabrın sonunda patlamamak önemli ! Patlayacaksınız sabır göstermeyin ve bırakın. Vazgeçecekseniz başlamayın. Başladıysanız ancak gittikçe gerilen bir süreç varsa onu patlamaya taşımak yerine o uygun bir şekilde kendinizi ifade ederek sonlandırın.

9 Mart 2016’da – 9 3 9 ‘dan oluşan – çok yönlü bir enerji var. O gün oluşacak enerji bitişler yada yeni için çok önemli. Ortaya yeni bir şey çıkacaksa bu kendinizi ne kadar bildiğiniz ve tanıdığınız ve nasıl ifade ettiğinizle ilgili … Yüreğinizin sesine ne kadar duyarlısınız , bu da size çok yol gösterici olacaktır. Ortaya bitiş şeklinde bir durum çıkarsa (ki bu da başlangıç için gerekli) dağılma enerjisi yüksek olacaktır. Böyle bir günde akıl tutulması yaşanabilir ve gerçekten zihniniz tamamen devre dışı kalabilir. Bu sebeple o gün kalbinizin rehberliğine çok ihtiyacınız olabilir. Akıl ve duygular karıştığında karar almadan bir süre bekleyiniz. Kafa sesinizi bir kenara bırakın ve sadece kalbinizin ne dediğine bakın. Tam bir denge oluşana ve kurana kadar kalbinizin rehberliğinde ilerlemeye gayret gösterin.

Neyi ne kadar istiyorsunuz, bunun için neleri verebilir ve nelerden vazgeçebilirsiniz düşünün. Bedelini ödediğiniz her hedef sizindir!

 

Sorularla Mart ;

  • Kendimi yeterince ifade edebiliyor muyum ?
  • Kendimi yetersiz hissediyor muyum ?
  • Yaşamımda nelerden keyif alıyorum ?
  • Zamanımı ne kadar iyi kullanabiliyorum ? Önceliklendirme yapabiliyor muyum ?
  • İnanç kalıplarım var mı ?
  • Kalbimin sesini dinliyor muyum ?

 

OLUMLAMA

Aklım, duygularım , ruhum ve bedenimle bir bütünüm.Bana bahşedilmiş olan tüm yetenekleri , yeni bilgilerle ve öğrenmelerle cesur şekilde kullanmaya gönüllüyüm ve hazırım. İçimdeki duyguların özgürce açığa çıkmasına , ifade edilmesine ve olanca tatminle yaşanmasına izin veriyorum. Akıp giden zamanın yaşamımda ne kadar değerli olduğunu biliyorum. Anı anda yaşayarak, çalışkan ve bereketli bir enerji ile yaşamımı maddi ve manevi zenginlik içinde yaşıyorum. Şükürler olsun.