ORGANİZASYONLAR VE ORTAKLIKLARLA KURULAN YENİ DENGELER

Şubat  ayında güçlü bir organizasyon enerjisi var. Bu ayın en önemli konuları ,organizasyon ve ortak çalışmalar,  aile ve arkadaşlıklar ile özel ilişkiler.

Öncelikle Şubat ayının sayısı 2, yılın sayısı ise 9 (2+0+1+6 =9). Bu sayıların toplamından ise 11 sayısı oluşuyor. Ocak ayının belirli günlerinde 11 sayısı ile ilgili ayrıntılı yazılar yazmıştık. Şubat ayında 11 enerjisi tüm ay boyunca etkisini gösterecek. Güçlü başlangıçlar için çok büyük desteklerin kolaylıkla bulunabileceği, aynı zamanda ortaklaşa işlerin ve organizasyonların etkili olabileceği çok önemli bir dönemdeyiz. İşin güzel tarafı da aydınlanmak yada aydınlatmak için bu organizasyonların çok önemli olması. Eğer kafanızda yeni bir şeyler öğrenmek yada öğretmek varsa  bu organizasyonların sağlayacağı fırsatların etkisi çok olumlu olacaktır.

Destek arayışlarınıza olumlu cevaplar bulabileceğiniz gibi, kendinizde çevrenizdeki kişileri özellikle aile ve arkadaşlarınız için yoğun bir destekte bulunabilirsiniz.Paylaşımların çok faydalı olabileceği böyle bir dönemde, bencillikten uzak yaklaşımlar, bütüne yada içinde bulunduğunuz grubun hayrına olabilecek çalışmalarda sunulan şeylerin gerçek değerini maddi ve manevi karşılığı ile bulmasına  yarayacaktır. Bolluk ve bereketinin artmasında sunulan şeylerin ne kadar profesyonelce olduğu da çok önemli olacaktır. Her ne yapıyorsanız yapın bunu gerçekten çok iyi düzeyde yapmaya özen gösteriniz. Tüm bunların aslında tutkularla, hayallerle çok ilintili olduğunuda belirtmek isterim.

Şubat ayında sayı 11, ve 11 hayaller demektir. Bu hayalleri gerçeğe dönüştürecek şeyde sizin tutkularınız ve becerilerinizi ne kadar kullanmaya hazır olduğunuzdur. Kendi profesyonelliğinizi cesur ve özgüvenli şekilde hayallerinizden ilham alarak nasıl sunabilirsiniz ve bunu bütünün hayrına nasıl işletirsiniz düşünün ve harekete geçin. Şubat ayında fırsatlar var, hatta destek ve yardımlaşma enerjisinin bu kadar yüksek olduğu bir ayda bir çok sürpriz sayılabilecek destekte gelebilir !

 Saydığımız destek ve yardımlaşma ile organizasyonlar aslında hepimizin yaşamında yeni dengelerin oluşmasına ve farklı konularda da olsa aydınlanmalara sebep olabilir. Kimileri ilişkilerde kimileri iş dünyasında, kimileri ailevi konularda ve arkadaşlıklarda oluşan yeni dengelerle birlikte gelen farklı başlangıçlara yelken açabilir.

İş konusunda yatırım yapacaklara özellikle karşınızdaki kişileri iyi tanımalarını ve ortaklık alanlarını en açık şekilde tarif ederek sorumlulukların paylaşmında iyi bir uzlaşıya varmalarını öneriyorum. Organizasyonlar açısından da durum böyle. 5N1K ile Ne nerede ne zaman nasıl niçin ile kiminle sorularının tam cevapları verilerek ilerlenirse çok iyi olur. Beklentiler üzerine , kurgularla iş yapmak bu ay çok büyük hüsran getirebilir. Başkalarından yardım almak ve istemek ayrı bir konu, başkaları için bir şey yaparken o tarafın bilgisi dışında bir beklentiye girmek başka bir konu . Bunu ayırt ederek ne yapıyorsanız yapın derim.

Özel ilişkilerde uzun soluklu birliktelikler için fırsatlar var. Şansınızı iyi kullanabileceğiniz bu fırsatların yanında  aynı zamanda karşınızdaki insanları bütün çıplaklığıyla da görebileceğiniz durumlar oluşabilir. Kendinizi kandırmadan ve iyi bir gözlemle farkındalığınız artabilir. Nasıl görmek istiyorsanız öyle bakmak yerine, olanı olduğu gibi görerek bakmak bu konuda en sağlıklı yaklaşım olacaktır. Duygularınızla birlikte , aklınızın ve sezgilerinizde aktif olması bu yönde sizi destekleyecektir. Sayının 11 olduğu dönemlerde, görünen kadar görünmeyenlerinde hesaba katılması gerekir. İşte Şubat ayında ilişkilerde görünmeyenleri, sezgileriniz ve aşırı duygusallıktan arınmış gözlemleriniz size aklınızında rehberliği ile gösterecektir.

Samimi ve içten olan ile, oyun oynayanı anlamak bu ay bir çok kişide hayal kırıklığı yaratabilir. Bu tip bir durumda kalırsanız lütfen kendinizi duygularınızın yada hayallerinizin içinde kaybetmeyin. Gerçek dostlarınızın kıymetini, kimin gerçek dost ve arkadaş olduğunun ayırdına varmanın size sağlayacaklarını düşünün. Diğerlerinin yaşamınızdan çıkması gerektiğini de kabul edin. Bunu kimin gerçekten sevgili olduğunu anlamaktada görebilirsiniz.

İlişkilerde sorun çözerken, uzlaşma isteğive arzusu çok önemli olacaktır. Bu tip durumlarda denge kurulurken beklentilerle yada fedakarlıklarla hareket etmek olumsuz yönde birikimlerin oluşmasına sebep olacaktır. İsteyerek, gönülden yapılan paylaşımlar hariç fedanın karı olmaz diyorum.

Ocak ayında biten bazı süreçlerin açtığı duygusal veya ruhsal yaraların bu dönemde iyileşme yönünde bir çok fırsatlarla kapanabileceğinide belirtelim.  Sağlık açısından , 2016 yılının tamamında çok etkili bir iyileşme süreci var demiştik. Şubatta bu enerjinin bir kaç kat kadar daha yüksek olduğunu söyleyelim.  Affetmek, duyguların negatif etkilerinden arınmak, aileden yada arkadaşlıklardan veya genel olarak ilişkilerin getirdiği engelleyici bağlardan özgürleşmeler bu ay sağlıklı bir yaşam için adım atmanıza ve bir nefes almanıza yarayabilir. Endişe , kaygı ve korkularınız varsa şu soruyu sorun kendinize : Bu endişemin kaynağı ile ilgili bir ispat var mı ? Zaman zaman endişe ve korkular, kendi kafanızın içinde oluşturduğunuz gerçekleşeceğine dair hiç bir ispatın olmadığı durumlardır. O kadar üzerinde yoğunlaşırsanız bu endişeler gerçeğe döner. İyi ve olumlu düşünmek bu anlamda çok önemlidir. Gerçekten ispatınız varsa o zaman tedir almanız gerekiyor demektir. Bu da Şubat ayında bu konuda gerekli desteği bulabileceğiniz anlamına gelir.

Paylaşmakla fedakarlık , yardım etmekle kullanılmak, hayal kurmakla tutku ile yapmak, hayran olmakla  aşkla sevmek, yapmakla kendini katarak yapmak, mükemmelle ütopik arasındaki ince çizgi bu ay ilişkilerin, iyileşmelerin , işlerin ve ortaklıkların dengesini belirleyecek.

Yüreğinizden ve dilinizden söz ve duygu olarak aşk ve sevgi, merhamet , dostluk ve insanlık aksın.

Sevgiyle kalın…

 

Sorularla Şubat 2016

  • Ben ne yaşıyorum ?
  • İçsel olarak dengede miyim ?
  • Sorumluluklarım neler ?
  • Aldığım kadar verebiliyor, verdiğim kadar alabiliyor muyum ?
  • Kendimi seviyor muyum ?
  • Engelleyen ve ilerlememi kısıtlayan bağlar/duygular var mı ?
  • Fedanın karı var mı ?
  • Neleri paylaşmaya hazırım ?
  • Öğrenmeye ve gelişmeye açık mıyım ?

 

OLUMLAMA

Zihnim ile yüreğim birleşiyor ve yaşamıma yeni olanın gelmesinde her türlü engelliyici duygu ve düşünceden arınarak ilerlememi sağlıyor. Yeniye ve değişime ruhen hazırım ve tutkularımı da yenilenirken motive edici güç olarak kullanıyorum.