Doğum tarihiniz sadece bir tarih olmanın ötesinde kendinizle ilgili bir çok bilginin saklı olduğu bir sırlar küpüdür. Bu sırlar küpünün anahtarları da sayıların sihirli dünyasındadır. Doğum tarihinizin gün kısmı doğal yeteneklerinizi ve karakter özelliklerinizi gösterirken, ay kısmıda sosyal yaşantınız ve ilişkilerde bağ kurma şeklinizi anlatır. Doğum yılınızda sizin dünya görüşünüzü  ve olayları algılama şeklinizle ilgili bilgiler verir.

Ancak doğum tarihinizin en önemli göstergesi yaşam yolculuğunuzla ilgili derslerinizin ve fırsatlarınız saklı olduğu Yaşam Kodu sayısıdır. Yaşam Kodu sayısında saklı dersleri öğrendiğiniz andan itibaren fırsatlarınızı yakalamaya ve kullanmaya başlarsanız. Bu sebeple bu sayının bilinmesi ve öğrenilmesi herkes için çok önemlidir.

Yaşam Kodu Sayısı Nasıl Hesaplanır ?

Yaşam kodu sayısı doğum tarihiniz içinde tüm rakamların toplanmasıyla bulunur. Aşağıdaki örnekleri inceleyiniz ve sizde kendi doğum tarihinizden Yaşam Kodu sayınızı hesaplayınız.

ÖRNEK 1

10.05.1984

Yaşam Kodu Sayısı = 1 + 0 + 0 + 5 + 1 + 9 + 8 + 4 = 28

Çıkan toplam eğer 11 veya 22 sayısına eşitse devam etmiyoruz . 11 ve 22 sayıları numerolojiide özel sayılar olarak anılır ve yorumlanır. Eğer toplam 11 veya 22 değilse o zaman sadeleştirme işlemine devam ediniz. Çıkan sayının rakamlarını tekrar toplayınız.

Yaşam Kodu Sayısı = 2 + 8 = 10 (Bunu da yine sadeleştirmeye devam ediniz)

Yaşam Kodu Sayısı = 1 + 0 = 1

 

 


 

ÖRNEK 2

12.03.1958

Yaşam Kodu Sayısı = 1 + 2 + 0 + 3 + 1 + 9 + 5 + 8 = 29

Yaşam Kodu Sayısı = 2 + 9 = 11

11 sayısı özel sayıdır artık sadeleştirmiyoruz. Ancak yaşam kodu sayısı 11 olan kişilerin mutlaka 2 sayısını da okumaları gerekir. 11 en sade haliyle 2’ye eşittir ve 2 sayısının da bir çok özelliğini taşımakta ve göstermektedir.

 


 

ÖRNEK 3

11.11.1971

Yaşam Kodu Sayısı = 1 + 1 + 1 + 1 + 1 + 9 + 7 + 1 = 22

Yaşam Kodu Sayısı = 22 (Bu sayıyı sadeleştirmiyoruz)

22 sayısı özel sayıdır artık sadeleştirmiyoruz. Ancak yaşam kodu sayısı 22 olan kişilerin mutlaka 4 sayısınıda okumaları gerekir. 22 sayısı en sade haliyle 4’e eşittir ve 4 sayısının da bir çok özelliğini taşımakta ve göstermektedir.


 

Yaşam Kodu Sayısı 1 (Bir) Olanlar

BİREY OLMA, BAĞIMSIZLIK, BECERİ ve KAZANIM

Bu hayatta “bağımsız” olmanın faydalarını öğrenmek için bulunuyorsunuz. Bu iki yönlü bir öğrenme sürecidir. Öncelikle, başkalarına yaslanarak yada onlara bağımlı kalarak yaşamak yerine kendi ayaklarınız üzerinde durmayı öğrenmeli ve bilmelisiniz. Bunu öğrendikten ve gerçekten bağımlı olmaktan kendinizi özgürleştirip bağımsız olmayı deneyimledikten sonra ise yaratıcı yönlerinizi kullanarak liderlik etme sürecine geçebilirsiniz.

Siz yetenek ve kabiliyetlerinizi kullanmaya başlayınca diğerleride bu yeteneklerinizin farkına varmaya başlar. Bu süreçte siz ve çevrenizdekiler için bir çok fırsatın oluşmaya başladığını görürsünüz. Bu fırsatlar hem size başarı getirirken, hem de maddi kazançları da elde etmenizi sağlar.

 

Yaşam Kodu Sayısı 2 (İki) Olanlar

İLGİ, ALAKA, İLİŞKİLER ve BİRLİKTE HAREKET ETME

Bu hayatta organizasyon ve destek yeteneklerinizi bir grup içinde kullanarak bunun tatminini yaşamayı öğrenmek için bulunuyorsunuz. Her ne kadar bu yönde girişiminiz çok olsa da bunun tam olarak sağlandığı durumlar nadiren oluşabilir.

Kendi fikirlerinizi başkalarının fikirleri ile birleştirip daha dinamik olmayı kabul ederseniz o zaman gerçekten tüm gücünüzü kullanmış olursunuz. Fikirlerinizin karşılığını (maddi ve manevi ) başkalarından aldığınız durumların farkında olmayı ve bundan dolayıda mutlu olabilmeyi becerebilirseniz yaşamınızdaki önemli bir dersi öğrenmiş olursunuz.

Başkaları ile çalışırken, daha duyarlı olmayı başaracak şekilde kendinizi geliştirebilir ve varlığınızla dünyanın daha iyi bir yer olmasanı sağlayabilirsiniz. Başkaları ile birarada hareket edebilmeyi öğrenmilisiniz. O zaman bir şeyi yapmanın sağlayacağı içsel tatmin duygusu sizin yıldızını parlatacaktır.


 

Yaşam Kodu Sayısı 3 (Üç) Olanlar

İFADE ETME, ANLATMA, YAŞAMA SEVİNCİ

Bu hayatta kendinizi ifade etmenin keyfini öğrenmek için bulunuyorsunuz. Yeterince açık, sıcak ve keyifli olduğunuz zamanlarda başkaları tarafından hayranlıkla izlenirsiniz ve size eşlik etmek isteyen çok olur. Birçok açıdan baktığımızda öğrenmeniz gereken şeyler hayattaki en kolay derstir.Yapmanız gereken kısaca dünyada zaten var olan tüm güzelliklerin tadını çıkarmaktır.

Sahip olduğunuz özel yeteneklerin farkında olmalısınız. İyi bir hayal gücüne ve sanatsal yeteneklere sahip olabilir, müzik, resim, heykeltraşlık gibi yaratıcı işlerde çalışabilirsiniz. Çoğu zaman yazarlık, oyunculuk yada benzer işlerin içinde “kelimeleri kullanma ve ifade etme” ile ilgili yeteneklerinizi gösterirsiniz.

Yaptığınız yaratıcı işlerin içindeki muhteşemliği açık şekilde anlatmadaki beceriniz ile yaşamının en büyük kazanımlarını elde edersiniz.

 

Yaşam Kodu Sayısı 4 (Dört) Olanlar

SINIRLAR VE KISITLAR, DÜZEN VE HİZMET ETME

Bu dünyada düzenli ve sistemli çalışarak başarıya ulaşmanın ne demek olduğunu öğrenmek için bulunuyorsunuz. Başkalarına hizmet etmeyi ve bu hizmetin karşılığı olarak ödüllerinizi almayı yaşam içinde öğrenirsiniz. Genellikle yaşamınız süresince pratik ve uygulanabilir işlerin içinde olursunuz. Güvenilir ve sabırlı şekilde çalışarak zorlu işlerin üstesinden gelirsiniz. Bu anlamda görev ve sorumluluklarınızın önceden belirlenip tarif edilmiş olması gerekmektedir.

Kısıtlamalarla  yaşamanın ne demek olduğunu da deneyimleyerek öğrenirsiniz. Çoğu zaman  başkalarının sizin kadar kısıtlı şartlar içinde olmadığını düşünür ve hissedersiniz. Bu da size tüm kısıtlara rağmen onlarla barışık ve uyum içinde nasıl yaşayacağınızı öğretir. Eğer sınırlarla ve kısıtlarla boğuşmak yerine onları kabul etmeyi seçerseniz o zaman muhteşem ve derin bir yaşamın içinde ilerleyebilirsiniz.

 

Yaşam Kodu Sayısı 5 (Beş) Olanlar

YAPICI VE GELİŞTİREN ÖZGÜRLÜK

Özgürlüğün yapıcı ve çoşkulu şekilde kullanılmasını öğrenmek için bu dünyada bulunmaktasınız. Yaşamınız bir çok heyecanlı fırsatla doludur ve bu fırsatlar bir çok yeni ve farklı insan, yer, olay ve maceralarla değişim içinde yaşanır. Hemen hemen her işte farklı yönlerde olan bir çok yeteneğinizi kullanarak başarılı olabilirsiniz.

Dünya sizin için heyecanlı şeylerin yapılacağı bir yer olarak görünür ve tabi ki bunlarda zorluklar getirir. Bu sebeple neyi nasıl seçeceğinizi , hangi deneyimlerin size fayda sağlayacağını araştırarak , işe yaramayan verimsiz aktiviteleri hayatınızdan çıkarmayı ve her deneyimizden kazançlar elde ederek ilerlemeyi öğrenmelisiniz.

Öğrenmeniz gereken diğer önemli konular ise zamanınızı boşa harcamamak ve enerjinizi odaklayarak kullanmaktır.  Fiziksel zevk ve keyiflerin (yemek, içmek, madde kullanımları, seks) içinde kendinizi kaybolmuş bulabilirsiniz. Bir insandan başka bir insana, bir yerden başka bir yere, bir fırsattan başka bir fırsata koşuştururken işin keyfi kaçabilir.

Yaşam Kodu Sayısı 6 (Altı) Olanlar

YAPICI VE GELİŞTİREN ÖZGÜRLÜK

Bu hayatta sorumlulularınızı yerine getirmekten mutlu olmayı öğrenmek için bulunuyorsunuz. Zayıf olan ve yardıma ihtiyacı olan insanlara yardım etmek ve onları feraha çıkarmak için içsel bir yeteneğiniz bulunmaktadır. Etrafınızdaki insanlar sizin bu özelliğinizi hemen farkedecek ve yardım almak için size geleceklerdir. Bu sorumluluğu kabul ederek  ailenize, dostlarınıza ve arkadaşlarınıza yardımı etmeyi öğrenmelisiniz.

Arkadaşlık, dostluk ve sevgi ile verdiklerinizi yine aynı şekilde geri alabilirsiniz. Bazen sizin zararınıza bile olsa yardım etmek için olmanız gereken yerde bulunmalısınız. Bu arada “müdahale etmek” ile “yardım etmek” arasındaki farkı da öğrenmek zorunda kalabilirsiniz.

Her ne kadar evlilik içinde denge sağlamak için düşündüğünüzden daha çok uğraşmak zorunda kalsanızda , genellikle yakınlık ve samimiyet ararsınız. Denge ve uzlaştırma ve uyum sağlama yeteneğiniz aynı zamanda sanatta, müzikte ve edebiyatta yaratıcı ve üretken olmanızı sağlarken size çok fazla keyif katabilir.

 

Yaşam Kodu Sayısı 7 (Yedi) Olanlar

ANALİZ VE ANLAYIŞ

“Kendini tanımanın ve bilmenin” anlamını öğrenmek için bu dünyada bulunmaktasınız. İyi bir zihne ve yüksek sezgilere sahipsiniz. Görüntüye bakarak yargılama yapmamayı mutlaka öğrenmeli ve bu konuda hem çalışmalı hem de düşünmelisiniz. Kendi dünyanızı analiz etmeye adanmış bir yaşamınız vardır. Sezgilerinize güvenmeyi , bilgeliğin en üst seviyelerine ulaşana kadar kendinizi geliştirmeyi sürdürmelisiniz.

Bu dünyanın sadece maddi şeylerden oluşmadığını aynı zamanda spiritüel güçlerin de olduğunun farkına varmalısınız. Kendinizi izole etmeden ve yalnızlaştırmadan da zaman geçirebilmelisiniz. Aktif şekilde fırsatlar kovalamak yerine, önünüze fırsatların çıkmasını beklemeyi öğrenmelisiniz. Etrafınızı saran gürültülü patırtılı dünyadan, barış, huzur ve güven bulacağınız kendi iç dünyanıza çekilebilirsiniz.

 

Yaşam Kodu Sayısı 8 (Sekiz) Olanlar

MADDİ TATMİN

Kazanılan maddi varlıklardan ve ve bu maddi varlıkların sağladığı güçten tatmin olmayı öğrenmek için bu dünyada bulunmaktasınız. Gerçekçi ve uygulanabilir işleri yaparsınız. Hırsınızı, organizasyon becerilerinizi, verimli ve çalışkan yaklaşımlarınızı kendiniz için sürekli kazanca dönüşürecek şekilde kullanmak istersiniz. Parasal konularla ilgili endişelerinizi, paranın doğru şekilde kullanımını öğrenerek giderebilirsiniz.

Kendiniz için en rahat, en mükemmel ve uygun olan şeyleri elde etme isteği sizi materyal konularla ilgili endişelendirir. Var olduğunuz konumla başkalarının konumları arasındaki fark yine sizi çok ilgilendirir ve düşündürür. Gelişerek ve ilerleyerek arzuladığınız gücü kazanırsınız.

 

Yaşam Kodu Sayısı 9 (Dokuz) Olanlar

ÖZVERİLİ, YARDIMSEVER, İNSANCIL

Bu hayatta bir karşılık beklemeden vermeyi ve bundan mutlu olmayı öğrenmek için bulunuyorsunuz. Görünürde çok basit gibi olan fakat pratikte uygulanması çok zorlu bir derstir. Bütünün hayrına maddi varlıklarınızdan ve kendi arzularınızdan vazgeçerek özverili olmayı deneyimlemelisiniz.

İçinizdeki sevgiyi tüm saflığıyla sadece insanlık için kullanmalısınız. Sevginizi, yardımınızı ve anlayışınızı hiç karşılık beklemeden ihtiyacı olana vermeyi öğrenmelisiniz. Bu yolda en büyük zorluk herhangi bir geri dönüş alınmamasıdır. Tüm sevinciniz ve mutluluğunuz başkalarından karşılık beklemeden bir şeyler yapmaktan geçiyor.Bundan daha fazlası olsun istersenizde yolu farklı şekilde ilerleyip karşılık almaya çalıştıkça hem mutsuzluk ve doyumsuzluk yaşarken hem de az gelen bir karşılık olabilir.

Yardımlarınızı yada yaptıklarınızı bazen sevgili olarak,bazen arkadaş olarak, bazen de öğretmen ve yardımsever olarak yaparsınız.Her ne yapıyorsanız da bunları yaratıcılığınızı yeteneklerinizle birleştirip kullanarak yaparsınız.

 

Yaşam Kodu Sayısı 11 (On Bir) Olanlar

AYDINLATAN, YOL GÖSTEREN

Spiritüel dünyanın farkında olmak ve spiritüel dünyanın maddi dünya ile arasındaki ilişkiyi öğrenmek için bu dünyada bulunmaktasınız. Farklı anlayış, farklı algılama ve yine farklı farkındalık düzeyi ile diğer insanlardan ayrılırsınız. Bu özellikleri geliştirmek ve ortaya çıkarmak için çokca zaman harcasanız bile bir kere bu seviyeye ulaştınız mı, diğer insanlardan başarı ve yetenek olarak çok öne geçersiniz. Kendi sezgilerinize güvenmeyi ve onları geliştirmeyi mutlaka öğrenmelisiniz.

Okült(gizemli, sırlı) ve şifa ile ilgili çalışmalara katıldıkça kendi yeteneklerinizi kullanırsınız. Öncelikle kendinizi, insanlarda farkındalık yaratan , bu anlamda onlara kanal olan saf bir kaynak ve aynı zamanda onlara ilham veren bir kişi olarak kabul etmeniz gerekir. Yaşam yolculuğunuzda büyüyüp kendinizi geliştirdikçe, size verilmiş olan özel yeteneklerin farkında olursunuz. Önemli olan size verilen tüm bu yetenekleri başkalarını aydınlatmak için kullanmak ve onların yararlanacağı şekilde sunmaktır.

 

Yaşam Kodu Sayısı 22 (Yirmi İki) Olanlar

DÜZEN KURUCU , BÜYÜK USTA

Bu dünyada büyük ideallerle gücünüzü birleştirip çok büyük maddi  kazanımları ve düzenleri elde etmenin ustalığını öğrenmek için bulunuyorsunuz. Herkesten fazla ve farklı bir algılama ve kavrama yeteneği, daha fazla farkındalık ile büyük maddi kazanımları elde edebilecek tüm yeteneklere sahipsinizdir. Bu çok üst düzey yeteneklerinize rağmen, bu yeteneklerinizi üretken bir şekilde kullanmayı öğrenmek oldukça zorlu bir derstir. Ancak insanlığın yararına çalışarak kendi gelişiminizi tamamlayabilirsiniz.

Önemli ticari veya siyasi güç birliktelikleri oluşturup etkili ve ses getiren girişimlerde bulunabilirsiniz. Büyük bir potansiyele sahipsiniz ve bütün ilerleme ve gelişiminiz bu güç ile başedebilmenize ve onu nasıl kullandığınıza bağlıdır.