Dolunay’ın Parlak Işığında

23 Ocak 2016 oldukça ilginç ve etkili bir gün. Bugünün günerjisinde günün kendisi 23 günün toplam enerjisi ise 33 ediyor (23+1+9 = 33). Bu bir master sayıdır ve bütüne hizmet ederek -hatta kendisini hiçliğe götürecek kadar vererek- öne çıkmayı gerektirir. Felsefi olarak bu Mevlana’nın “hamdım piştim yandım” söyleminin de tam karşılığıdır.

Yaptığınız her şeye yüreğinizi koyarak yapmanın zamanıdır yani. Özellikle 23 sayısının da özünde değişime giden bir yol vardır. Yani 23 Ocak 2016, değişime giden yolda yüreğinizin büyüdüğü ve yaşamınızda ne varsa yüreğinizle onlara dokunduğunuz bir zamanın kapısıdır.  Yüreğinizle ne kadar büyüdüğünüz ve ne kadar dokunduğunuz çok önemlidir. O oranda bütüne hizmet edecek o oranda bütüne gelenden nasibinizi alacaksınız.

Değişen dengelerden pişerek yanarak çıkmak söz konusu olabilir. Konfor alanınızdan çıkacaksınız belki de konfor kelimesi artık sözlüğünüzde kalmayacak. Bunun yerini sorumluluk alacak. Bilmenin, görmenin, duymanın,sahip olmanın sorumluluğu ile bütüne hizmet etmek gelecek yerine. Sahip olduklarının senin değilde bütünün yada birin olduğunu anlamak kimilerine ağır gelip kabul etmeyebilir. Neleri kabul edebildiğinize bir de bu penceren bakmak belki de bir çok konuda sorunları çözmenize hatta dengenizi bulmanıza da vesile olabilir.

Kişisel yaşamınızda aşk, sevgi ve romantizm mi arıyorsunuz. O zaman 23 Ocak 2016’tan itibaren açılan kapıda bunları bulabilirsin. Önce aşkın kendisi olmayı ve bu uğurda kendinden vazgeçmeyi kabul ediyorsan.

Kişisel yaşamınızda özgürlük, değişim, kalite mi arıyorsunuz. O zaman 23 Ocak 2016’tan itibaren açılan kapıda bunları bulabilirsin. Önce özgürlüğün, değişimin, kalitenin kendi olmayı ve bu uğurda kendinden vazgeçmeyi kabul ediyorsan.

Kişisel yaşamında bolluk, bereket, kazanç mı arıyorsunuz. O zaman 23 Ocak 2016’tan itibaren açılan kapıda bunları bulabilirsin. Önce bolluğun, bereketin, kazancın kendisi olmaya  ve bu uğurda tüm konfor alanını terkederek kendinden vazgeçerek yaşamayı kabul ediyorsan.

Kısacası, ne istiyorsan önce onun için neler vermeye hazırsın bir bak ve bak bakalım bu uğurda ne kadar yanabiliyorsun ? Yoksa …

 

Mehmet Aktürk

Kendinle Yüzleş