Yeni Ayın Karanlığından Aydınlığa

10 Ocakta bir yeni ay var ve yeni ay dönemleri çok önemlidir. Bu yeni yılın ilk yeni ayında numerolojik olarak çok özel bir enerji oluşuyor. Öncelikle günün toplam enerjisi 11 ediyor ( 1+0+1+2+0+1+6 =11).

Gün 10,  bu tamlığı ifade eden bir sayıdır. Sade hali ile (1) birdir. Başlangıçları başlatmayı ışığı azim ve kararlığı anlatan bir sayısı aynı zamanda aklın ve yaratıcılığın hem strateji hem de vizyon oluşturmakta kullanılmasıdır. Günün toplam enerjisinde yani onbir sayısında iki tane bir yan yana gelmekte ve bu başlatma enerjisini daha yoğun hale getirmektedir.

11 özel sayı olarak anılır ve yüksek bilince hizmet edecek şekilde yeteneklerin bütünün hayrına kullanılması demektir. Öncelikle kişi kendisi ile ilgili aydınlanmak ve aydınlandıkça başkalarını da aydınlatmak durumundadır. Kendisine bahşedilen yetenekleri, bütünün hayrına kullandıkça tüm yetenekleri daha etkin ve görünür hale gelerek ortaya çıkar.

Aydınlanmak için öncelikle maddenin ardındaki manayı anlamak gerekir. Yani materyal değerler ile manevi değerler, görünenle görünmeyen bir denge haline gelir ve yaşamın sırları bu bağlamda kişinin aydınlanmasını sağlar. Aydınlananda aydınlatır. Günü 10 toplamı onbir olan enerji  aslında eksik yanları görmek ve tamlık , olma hali ile ilgili başlangıçları yapma zamanı demektir. Bir anlamda materyal değerleriniz çok yüksekse yanına manevi değerleri ekleme , manevi değerleriniz çok yüksekse yanına maddi değerleri ekleme zamanıdır da diyebiliriz.

Uzun zamandır üzerinde çalıştığınız fikir ve projeler varsa bunların gün yüzüne çıkma zamanıdır. Saklı kalan tüm bilgilerinizi ve yeteneklerinizi harekete geçirip bunları görünür hale getirebilirsiniz. Hayallerinizi ayakları yere basar hale getirip somutlaştırmak için adımlar atabilirsiniz. Örnekleri çoğaltabiliriz.

Yeni ayın karanlığında aslında saklı olan bir aydınlık vardır. Dolunayda bu aydınlık en üst aşamasına gelir. Bu yeni ayda siz kendi ışığınızı yakıp dolunayda da kendinizi ya da kendi yolunuzu tam olarak aydınlatabilirsiniz.

Kendini tanımak bilmek en büyük aydınlanmadır. Bu yeni ayda yapacak bir projeniz, somutlaştıracak bir hayaliniz yoksa bile sadece kendinizi tanımak ve kendi ışığınızı fark etmek için bir şey yapmak zamanıdır. En büyük  ve en değerli keşif (ki 11 aynı zamanda keşfetmek demektir ) kendiniz olabilirsiniz. 

Işığınızı yansıtın…Yoldaki Işık isimli kitabımda şöyle yazmıştım. Sanırım bu yeni ayı en iyi ifade eden cümleler bunlar olacaktır;

Sordum nedir başlamak diye ?
Dedi ki umuttur…

Sordum nedir umut diye?
Dedi ki karanlığın içinde parlayan bir ışıktır…

Sordum ışık nedir diye?
Dedi ki o sensin…

İstersen ışık olur parlarsın istersen kararır kalırsın. Karanlıkta sensin aydınlıkta… Umudunu korursan karanlığı aydınlığa, yürekten ister adım atarsan ışığa, ışığını yansıtırsan amacına ulaşırsın…

 

Sevgi ve Işıkla…