SONLANMALAR VE DEĞİŞEN  DENGELER

 

GENEL

Yaşam yolculuğumuzda bir yıl daha biterken yeni bir yıl başlıyor. 2015’in yeniden yapılandırma enerjisi ve içinde saklı olan değişim, uzun dönemdir verilen emeklerin bir sonucu olarak ortaya çıkmış olabilir. Kendi yaşamınızda nelere ne kadar emek verdiğinize bir bakıp şimdi ne durumdasınız farkettiyseniz ve bu farkındalıkla oluşturulan yeniden yapılanma ve değişim yaşamınızda yer bulduysa işte şimdi 2016 yılında da bu değişimin ortaya çıkardığı sürecin kendisi başlayacaktır.

Değişen durumlar yeni dengeler getirecektir. Bu dengeleri kurmak ve süreci yönetmek aslında birebir üzerinize düşen sorumlulukları ele almakla ilgili olacaktır. Değiştim demek ile değişim olmayacağını hepimiz biliyoruz. Bu sebeple atılacak adımlar önem kazanmaktadır. Üzerinde her zaman durduğum şeylerden birisi, sorumluluk alanınızı iyi tarif ederek bunun hakkını  vermenizdir. 2016 yılı herşeyden önce bir sonlanma ve geçiş enerjisiyle birlikte gelen sorumlulukları ele alma yılıdır.

Sonlanmalar ve geçiş enerjisinde  2015 yılında elde edilen değerler ve sonuçlar oldukça yol gösterici olacaktır. Yeniden yapılanmanın öneminin ve bunun oluşturduğu değerlerin açığa çıkması ve bu değerlerin gereksinimlerinin karşılanması 2016 yılında aynı zamanda ödüllerin de kazanılmasını sağlayabilir. Emek verilen konular 2015’te değer olarak arttıysa o zaman daha görünür ve belirgin olan sonuçlar sizi ilerletecektir. Şimdi bu ilerleme ile birlikte hem öğrenme hem de öğretme zamanı. Öğretirken öğrenecek , öğrendikçe yeni öğrenmelerin kapısı açılacaktır. Bu öğrenme ve öğretme döngüsü , ilerleyen yıllara bir hazırlık ve geçişi temsil edecektir. Adeta bir kozadan çıkmak gibi, farklı bir görünüme, farklı yaklaşımlara yada yollara geçiş oluşabilir.

 

Sorun Çözme Zamanı

2016 yılında , uzun zamadır devam eden sorunlarınız varsa bunlara çözüm bulmanız her zamankinden daha kolay olabilir. Sorun çözerken , dikkat edilmesi gereken en önemli şey ise sorunun kökeninde yatan gerçek sebepleri ve kaynakları bulmak. Eğer çok yüzeysel kalıp bunu görmezden gelirseniz 2016 yılında sorunu bitirmek yerine sadece biraz daha öteleyip büyütmüş olursunuz. Aceleci bir tarz yerine, itinalı ve özenli olmak, detayları ele almak ve kendini kandırmadan hareket etmek bu yönde çok önemli olacaktır. Profesyonel destek almak ve uzman desteğiyle ilerlemekse çok iyi sonuçlar almanızı sağlar.soru_isaretleri 2

Kendini kandırma konusunu burada biraz açmak istiyorum. Olanı olduğu gibi görmek yerine, görmek istediği şekilde görmeye çalışmaktır . Bu sebeple böyle bir yaklaşımın doğal sonucu da hüsran olur. Hayal kurmak ve hayal dünyasından gerçek dünyaya geçmemekte olumsuz etkileri artıran ayrı bir durumdur.

2016 yılında , sorunların çözümünde affetme ve bağışlama konuları anahtar rol oynuyor. Özellikle bitişlerin bu tip affetme çalışmaları sonucunda oluşacağını söyleyebiliriz. Affetmek, kendinizi bir anlamda hapsolduğunuz bir duygu ve düşünceden özgürleştirmek demektir. Geçmişte yaşadığınız olumsuz bir deneyimin sizdeki duygusal izini taşımak, bunun yaşamınızda yarattığı olumsuz enerjiyi ve bu olumsuz enerjinin oluşturduğu negatif durumları yaşamınızdan çıkartmak 2016 yılında yapamadığınızı düşündüğünüz şeylerin altında yatan sebep olabilir. Bu yönde yapılacak çalışmalarda bu konuların uzmanları ile çalışınız. Affetmek bir çok duygusal yükten kurtulmak ve özgürleşmektir.

 

Onaylama ve Onaylanma

2016 yılında onaylama yada onaylanma konularıda çok öne çıkabilir. Buna kişisel boyutta bakarsak, öncelikle kendinizi olduğu gibi görme , kabul etme ve onaylamaya özen gösteriniz. Kendinizi seviniz. Başkalarıyla değil kendinizle var olmayı öğreniniz. Bu yönde kendine güvenenler 2016 yılında daha cesur hareket edebilirler. Yeteneklerinizi başkaları için nasıl kullanıyorsanız kendiniz içinde öyle kullanınız.

Aynı zamanda yaptığınız ürünler yada sunduğunuz hizmetler bu yıl yüksek oranda kabul görebilir ve kullanılabilir. Bunu başarınızın ödüllendirilmesi izleyebilir. Zaman zaman materyal kazançların beklenenden çok olabildiği bu tip dönemlerde , yaptıklarınızın devamını getirmek için istikrarlı şekilde hareket etmeniz gerekir. Özellikle uzun soluklu çalışmalardan sonra verilen emeklerin karşılığını görmeye başladığınız bu tip zamanlarda (2015 yılından mesajlarını yada işaretlerini aldığınız) kendinizi bir tık üste taşıyacak yaklaşımları göstermek , hem maddi hem de  manevi olarak sizi bir yeniye hazırlar. Kişisel yılınızında etkisi bu anlamda belirgin olarak görünecektir. Özellikle kişisel yılı’da 9  ve 1 olanlar çok önemli bir zaman diliminde olduklarından istikrarlı şekilde, ne istediklerini ve ne yaptıklarını bilir şekilde hareket ederlerse çok iyi bir dönem yaşayabilirler.

 

Tanınma ve Bilinirlik

Kendinizi herkes tarafından bilinen ve takdir edilen bir konumda görürseniz şaşırmayınız. Emeklerinizin sonucu olarak bu tanınırlık ve bilinirlik çok yüksek olabilir. Yaratıcı işlerde çalışanlar, sanatçılar, sağlık yada metafizik konularla ilgilenenler bu yıl ne kadar emek verdilerse o kadar tanınır olabilirler. Şöhretin iyisi olabileceği gibi kötüsü de olabilir. Bir anlamda yaptıkları işi iyi yapmayanlar içinde bir eleme söz konusu olabilir.

Medyaya dönük gelişmeler bu tip zamanlarda yaşamınızda çok ağırlık kazanabilir. Medya ile ilgili işlerinde 2016 yılında çok yükseleceğini söyleyebiliriz. Bu yönde kendinizi daha fazla tanıtmak ve göstermek istiyorsanız medya araçlarından çok büyük fayda sağlayabilirsiniz.

 

TOPLUMSAL / SOSYAL YAŞAM

Toplumsal açıdan 2016 yılında en çok dikkat edilmesi gereken konulardan birisi barıştır. Savaş enerjisinin bolca açığa çıktı bu yılda daha insancıl yaklaşımlarla problemleri barışcıl yollarla çözme gayreti içinde olmak bu geçiş yılını en az zararla atlatmaya ve hatta karlı hale dönüştürmeye yarayacaktır. Daha affedici ve insani değerleri düşünerek hareket etmek gerekiyor. Toplum içinde birbirimize daha fazla sevgi ve saygı ile yaklaşarak , iletişimde kalarak ve uzlaşarak çözümleri üretebileceğimizin bilincinde ilerlersek 2016 yılının bir mücadele yılı olmasını önler, onu tam bir sevgi ve barış yılına çevirebiliriz. Aksi durumların getireceği yıkımı burada seslendirmek ve yazmak bile istemiyorum.

Sinirli ve öfkeli, katı ve uzlaşmadan uzak, inatçı yaklaşımların vereceği zararların telafisi o kadar zor olabilir ki, yaralarımızı sarmak , barışı tekrar oluşturup sevgi tohumları ekmek için harcanacak zaman hepimizin geleceğimizden oldukça fazla yılın kaybıyla birlikte acı bir dönem yaşatabilir. Bunun ciddiyetinde hareket etmeliyiz. Hani “ateşle oynamak” diye bir tabir vardır ya tam da öyle bir durum işte. Otorite konumunda olan tüm kişiler için lütfen ateşle oynamayınız diyorum. Hepimizde bu ateşi yada enerjiyi, barış ve sevgi içinde yaşama tutkusuna bir kaynak olarak aktaralım.

Yardımlaşma , insani yardım aktiviteleri içinde olma bu yıl her zamankinden daha önemli görünüyor. Özellikle yardımlaşma konusunda empati kurarak hareket edilmesi karşımızdaki kişi yada kişileri anlamamızda çok önemli olacaktır. Burada küçük bir uyarı yapmak istiyorum, yardımlaşma esnasında zaman zaman kötü niyetli insanların beklenmedik yaklaşımları olabilir. Yardım edende yardım edilende istismar edilebilir. Bu sebeple bu konuda dikkatli olunmalıdır.

 

FİNANS

Elde edilen kazançların çok kolaylıkla harcanabileceği ya da çok fazla harcama yapma gereksiniminin olabileceği bir yıl 2016. Gelenin gitmemesi için iyi bir bütçe yapmak gerekiyor. Paranızı harcarken en önemli kriter lüks mü ihtiyaç mı olacaktır. Bazı harcamalar sağlıkla ilgili zorunlu olarak yapılabilir. 2016 yılı şifalanmak için oldukça iyi bir yıl. Ancak kazancın kıymetini bilmemekten kaynaklanan tarzda yapılan ve boşa giden harcamalar elinizde kaynak olmadığı ve ihtiyacınız olduğunda biraz canınızı sıkabilir.para

2016 bir geçiş yılı olduğu için, bu tip yıllarda daha çok başlangıçlara hizmet edecek şekilde kaynakları etkin ve verimli şekilde  tutmak gerekiyor. Bu sebeple kaynakların etkin şekilde kullanılabileceği en önemli alanlardan birisi yeni başlangıçları destekleyecek eğitimler ve danışmanlık hizmetleri olmalıdır. Geçiş yılları , başlangıç yıllarına hizmet edecek altyapıların hazırlanması için çok önemlidir. Bunu gerçekten ciddiyetle yapmak, bu yönde eksiklerinizi giderecek şekilde danışmanlık ve/veya eğitim almak , başlangıçlarınızı daha etkili şekilde yapmanızı ve başarıya ulaşmanızı kolylaştıracaktır. Özellikle kişisel yılınızda bu yönde hazırlık yılında olduğunuzu söylüyorsa , bu konuya azami ölçüde özen göstermenizi tavsiye ediyorum. (Kişisel yılınızı nasıl hesaplayacağınızı yazının sonunda ne anlama geldiğini de anlatan detayları ile bulabilirsiniz)

Elinde birikimi olanlar için en kazançlı yatırımlar emlak ve enerji alanında görünüyor. Majör yatırım alanlarına ek olarak, fitness, spor ve sağlık ile ilgili yatırımların yine kazançları yüksek olabilir. Yatırımlar için şanslı gördüğümüz alanlar aynı zamanda değişen dengeler doğrultusunda yüksek risklerde içermekte. Bu sebeple 2016 için özel bir kriz planına da ihtiyaç duyulabilir. Kendinizi sürpriz durumlar için daha tedbirli olmaya hazırlamanızı ve yatırım yaparkende bu yönde hazırlanmış bir B planı oluşturmanızı öneriyorum.

2016 yılında oluşan enerji para konusunda oldukça iyi. Ancak dışımızda gelişen çevresel etkilerden çok kolay zarar görülebilir. Bu sebeple ne kadar kolay kazanılıyorsa o kadar kolayda kaybedilebilir olduğunu belirtmek isterim. “Su akarken küpünün doldur” şeklinde bir söylem vardır. Bu sebeple kazancınız varken bunu kıymetini bilerek kullanmak 2016 yılı ve sonrası için çok önemli olacaktır.

Para kazanamıyorum, bir türlü olmuyor diyenler için tavsiyem, bu yıl bu yönde kendinizi nasıl geliştirmeniz gerekiyor öğrenin. Hatta bu yönde öncelikle kendinizi tanıma çalışmaları yapınız. Yaşam Kodu çalışmalarını bu amaçla yapıyorum. Genellikle kendinizi tanıdığınızı düşündüğünüz durumlarda aslında biliyorsunuz ancak farkında olduğunuz konularla ilgili harekete geçemeyebiliyorsunuz. 2016 yılı bu anlamda bir uyanış olarak size bu yönde hizmet edebilir.

 

SAĞLIK

Sağlık sorunu olanlar için , bu yılın enerjisinde iyileşme ve tedavi çok yüksek potansiyele sahip. Özellikle uzun zamandır hasta olan ve bir türlü bu hastalıktan kurtulamayanlar için şifa enerjisinin çok olduğu 2016’da, bütünsel yaklaşımlarla birlikte sonuç almak mümkündür. Hastalağın sadece fiziksel kaynağına değil, bunun duygusal, düşünsel ve ruhsal kaynaklarına da bakmak çözümü ve şifayı çok kolaylaştırabilir. Bitişlerin bu yönde etkisinin oluşması için bütünsel yaklaşımı kullanmak çok önemli olmaktadır.saglikli-yasam

Bu yılın sayısı, baş, yüz, dizler, böbrekler,mesane, üreme organları, kalp çarpıntısı ve kan dolaşımı ile ilgili organları esas alır.  Bu organlara bağlı rahatsızlıklara dikkat edilmelidir. Kızamık, suçiçeği, cinsel yolla bulaşan hastalıklar, başağrıları ,yüksek kan basıncı ve her türlü ateşli rahatsızlıklarda özenle hareket edilmeli ve profesyonel yardım alınmalıdır.

Telaşla yapılan paldır küldür hareketlere ve bu yolla oluşabilecek kazalara özellikle dikkat edilmelidir. Aceleci yaklaşımların sonucunda istenmeyen ve ciddi rahatsızlıklara giden durumlar oluşabilir.

Duygusal ve ruhsal yönden, affetme ve zararlı duygulardan arınma zamanıdır. Bunların sizi yada bağışıklık sisteminizi zayıflatmasına müsaade etmeyiniz. İyileşme fırsatları 2016 yılında oldukça fazla. Fiziksel yorgunlukla birleşen duyguysal ve ruhsal yorgunluklar için özel dinlenme zamanları ayrılması ve bu dinlenme süreçleri esnasında da duygusal vr ruhsal olarak iyileşme yönünde çalışmalar yapılması oldukça önemlidir. 2016 yılında , şifalanma adına bu tip çalışmaları yapmanın fiziksel boyutta oluşabilecek bir çok hastalığı ortadan kaldırabileceğini söyleyebiliriz. Kendinizi ihmal etmeyin !

 

İŞ

2015 yılında yenilenen ve yeniden yapılananlar için 2016 fırsatlar yılı olabilir. Bir kademe daha yukarı hareket ederken hem maddi hemde manevi olarak kazançlar artabilir. Özellikle 2008 yada 2012 yılından başlayan döngüler için bir bitiş aşaması olarak oldukça önemli bir yıl 2016. Emek verip bu yönde yaptıkları her ne ise gelişimlerini devam ettirenler oldukça kayda değer sonuçları her şeye rağmen elde edebilirler. Bu yılın bir sonlanma ve geçiş yılı olması , bu şekilde işlerini yapılandırmış herkes için başarılı olabilir.

Elde ettiğiniz deneyimi yeni ve farklı beceriler ile birleştirilerek yeni başlangıçlara hizmet edecek şekilde kullanabilirsiniz. Bu yönde kendinizi geliştirmek ve yenilemek için harika bir yıl 2016. 2015 yılında yapılan deticaret5ğişimlerin ve yapılanmaların devamını bu yıl inovasyon şeklinde görebiliriz. Bu bir süreç olduğundan 2016 yılında bu sürecin devam niteliğinde aksiyonları olacaktır.

Değişen dengelerin oluşturacağı ve getireceği yeni sorumluluklar 2016 yılında oldukça yorucu olabilir. Hakkını vererek bu süreci canlı tutabilirseniz o zaman gerçekten çok büyük kazançlar elde edebilirsiniz. Finans başlığı altında belirttiğim verimli şekilde kaynakları kullanma durumunu burada da özellikle vurgulamak istiyorum. Yatırım yapıyorsanız, yenileniyorsanız, ürün yada hizmet geliştiriyorsanız, her ne olursa olsun ciddi bir bütçe ile çalışmak 2016 yılında çok önemli. Kazanmak için harcanan çabayı ve kaynağı düşünerek harcama yapmak , ihtiyaç mı lüks mü kriteriyle  ilerlemek çok anlamlı olacaktır.

2016 yılında aldatılma yada kandırılmaya karşı çok dikkat etmek gerekiyor. Fırsat gibi gösterilen durumlarda tam bir araştırma yapmadan aceleyle hareket etmek çok zararlı sonuçlar doğurabilir. Bu tip yıllarda başarınız çok görünür olmuşsa etrafınıza gelen kişilere dikkat ediniz. Güvenmeyi seçtiğiniz durumlarda iyi niyetli yaklaşımlarınız zaman zaman suistimal edilerek kullanılmanıza yol açabilir. Gerek iyi bir araştırma gerekse sezgilerinizi kullanarak bu tip kişilerden yada durumlardam uzak kalmayı başarabilirseniz çok iyi olur.

Yaratıcı konularda , sahne sanatlarında, sağlık ve estetikle ilgili işlerde, askeri ürünlerde (savaş istemiyoruz) , eğitime yönelik işlerde oldukça büyük fırsatlar olabilir. Bunun yanında emlak ve enerji (özellikle elektrik) işlerinde alan olarak aktif olanlar çok kazanç elde edebilirler. Savaş ekonomisi olursa bu süreçte dengeler hiç ummadığımız şekilde değişebileceğinden yedekli ve tedbirli olmak çok önem kazanacaktır.

Ortaklıklar ve yeni başlangıçlardan ziyade biraz daha dengelerin oturduğu zamanları bekleyerek iş konularında hareket etmek daha doğru bir yaklaşım olarak görünüyor. Daha çok bitişlerin ve geçiş sürecinin olduğı bu tip zamanlarda elinizdeki işleri ve projeleri tamamlamaya özen gösteriniz. Kişisel yılınızda başlangıçları  temsil eden bir yılda bile olsanız, bu yıl harekete geçmek ve adım atmak çok zor olabilir. Bir değil bir kaç kez düşünerek ve hareket planlarınızı oldukça esnek tutarak başlangıç yapmanızda fayda var.

 

İLİŞKİLER

İlişkiler için bağ kurmaların zor olduğu bir yıl olarak 2016 yine de güvendiğiniz, bildiğiniz, gerçekten tanıdığınız kişilerle yola çıkabileceğiniz bir yıl.

Öncelikle aşk ve evlilik açısından değerlendirecek olursak, bu yıl 2015 yılından devam edip gelen ilişkiler için bitişler getirebilir. Özellikle kişisel yılları 8 ve 9 olanlar bu yönde dramatik bitişler yaşayabilirler. Tabi ki her bitişe kötü diyemeyiz. Bazı bitişler ayrılık şeklinde  yaşanırken bazı bitişler bekarlar için evlilik , evliler için boşanma şeklinde olabilir.romantik-ask-ve-sevgi-resimleri-romantic-love-and-love-pictures11

İlişkilerinde sorun yaşayanlar,sorunlarını çözmek isterlerse , 2016 yılında harika çözüm enerjisi var ve bunu kullanarak ilişkilerinde yeni bir denge kurabilirler. Sorunların altında yatan gerçek sebepleri bulmak, kendilerine ve birbirlerine karşı dürüst olmak, ayrıca kendilerini de kandırmadan ilerlemek koşuluyla sorunlarına yaklaşılarsa yeni bir dengeye kavuşarak ilişkilerini kurtarabilirler. Ne kadar şeffaf olurlarsa o kadar iyi.  Anlamsız inatlardan vazgeçip , daha birey gibi davranarak hareket eden çiftler çok büyük sorunları olsa bile bunların üstesinden gelebilirler. Sinirli ve öfkeli yaklaşımların, kavgacı ve mücadeleci tutumların yanına affetmeyen duygularla yaklaşanlar sorunlarını büyütmekten başka bir şey elde edemeyebilirler.

Bu yılın en önemli dikkat edilmesi gereken teması, kendini kandırmak. İlişkilere damga vuracağını düşündüğüm bu kendini kandırma konusu sebebiyle, boşuna zaman harcamak ve sonrasında da ilişkilerin bıraktığı molozu kaldırmakla 2016 yılını harcayabilirler. Kendinizi eğer bir ilişkinin içinde yorgun hissediyorsanız o zaman bir nefes alıp bir süre düşünmenizi ve acele etmeden ilişkinizin gerçekten ne türden sorunlar içerdiğine bakmanızı tavsiye ediyorum. Bu bakış olabildiğince yukarıdan olursa daha bir durumu net görebilirsiniz. Gerçekçi olunuz, hayal dünyasında yaşamayınız ve beklenti ile bir şeyler yaparak karşınızdakinin sizi anlamasını beklemeyiniz. Yeterince kendinizi ifade ederek , daha özgüvenli ve ne istediğini bilir yaklaşımlar ilişkilerde çok önemli rol oynayacaktır.Anlamsız inatlar, karşısındakine oyuncu niteliklerle (kendisini farklı / değişik  gösterme çabası) dürüstlükten uzak yaklaşımlar, başkasından ve kendi hayatından çalmaktan başka bir işe yaramayacaktır.

Kafanız karışıksa, duygu ile akıl arasında doğru bir denge kuramamışsanız o zaman önemli kararlar almamanızı öneririm. Dingin bir zihinle ve gerçekten iyi düşünülerek alınmış kararlar ilişkilerde yolunuzu açabilir.

Aşk için çok büyük fırsatlar var mı diye soracak olursak evet çok büyük fırsatlar var. Doğru kişi mi diye düşündüğünüzde ise , karşınızdaki kişiyi olduğu gibi mi görünüyorsunuz yoksa kendi görmek istediğiniz şekilde mi bakıyorsanız ona dikkat etmelisiniz. 2016 yılında en önemli konu gerçekten aşık mısınız yoksa aşka mı aşıksınız yada açsınız ! Kişisel yılı 3,6,9 olanlar özellikle bu konuda bir kaç kat daha dikkatli olmalılar.

Bu yılın bazı kelimelerle ifadesi : bitiş, geçiş, kendini kandırmak, merhamet, affetme, akıl, yaratıcılık, insan olma, sanat, sağlık, bilgelik, öğrenme ve öğretme, hizmet, tutku.

2016 ve AYLIK GÜNERJİ

Ocak 2016

Tekrarlı başlangıçlar olabilir. Bitiş be başlangıçların en yoğun olduğu aylardan birisi olarak çok dikkat çekici. İnişli çıkışlı durumlar olabilir. Bitirmeniz gereken ne varsa bunları tamamlama zamanı. Bitenlerin ardından başlangıçlar gelebilir.

Şubat 2016

Zorlu bir ay. Ancak doğal zorluklar yanına kendinizden kaynaklanan zorluklarda olabilir. Özellikle organizasyon enerjisi çok yüksek. Bu tip zamanlarda karşılıklı destek ve birlikte hareket edebilmek çok önemli. Birlikten kuvvet doğar.

Mart 2016

Hareketli ve yoğun bir ay. Zihin olarak odaklanmak çok kolay olmayabilir. Aşırılıklar bu tip zamanlarda kaybettirebilir. Ateşe körükle gidilmemesi gereken bir dönem. Değişim kaçınılmaz olabilir. Daha esnek ve yenilenebilir bakmak kazançlı olabilir. Açık düşmanlıklara, toplumsal olaylara ve harcamalara karşı dikkat!

Nisan 2016

Oldukça disiplinli olunması gereken bir dönem. Özellikle bütçe disiplini sağlamak gerekiyor. Kazançlar ne kadar çok olursa olsun harcamalara dikkat etmek gerekiyor. Ocak ayında biten yeniden başlayan süreçleri bir aşamaya getirme zamanı. İstikrarlı olanlar kazanırken dağınık olanlar kayıplar yaşayabilirler. Zorlukları kendinizi geliştirecek şekilde ele alınız.

Mayıs 2016

Yenilenme zamanı. Fırsatlarını oluşturmak isteyenler uykudan uyanmalı ve harekete geçmeli. Mayıs ayında isyan duygusu çok fazla.İsyan etmek yerine yeni ve farklı yaklaşımları yaşamınıza katmaya özen gösteriniz. Toplumsal olaylara dikkat ! Bilgi güçtür ve bilgelik her sorunu çözer. Şiddet herkese kaybettirir.

Haziran 2016

Aşka ve sevgiye, birliğe ve beraberliğe, güzelliğe ve estetik değerlere sahip çıkma ve yaşatma zamanı. Haziranda huzur ve huzursuzluk, barış ve savaş, yaratıcılık ve taklit…. Siz neyi seçiyorsanız o…Şıpsevdi aşklara dikkat !

Temmuz 2016

Biraz dinlenme ve düşünme zamanı. Din, felsefe, okült konular daha öne çıkıyor. Bilgilenme ve yenilenme için harika bir dönem. Biraz kendi içine dönmek ve bakmak, aile ve tanıdıklarla zaman geçirmek çok iyi olabilir. Birleştiren noktalara bakmak, ayrışmaları zenginlik olarak görüp anlamaya çalışmak bu tip zamanlarda çok öenmlidir.

Ağustos 2016

Kazançlar var ancak ne kadar emek verdiğinizle ilgili. Kayıplar var bu da ne kadar ders aldığınızla ilgili. Yapılacaklar var ne kadar önemsediğinizle ve değer verdiğinizle ilgili. Bitişler var ne kadar bitirmek istediğinizle ilgili. Ertelemeyin, yaşamınızdan çalmayın, bitirin ve tamamlayın.

Eylül 2016

Bitişler ve başlangıçlar bu ay siz istesenizde istemesenizde olabilir. Hazırlık ve geçiş için çok yoğun bir ay. İnançlarınız, duygu ve düşünceleriniz topyekün değişime uğrayabilir. İnsanlık kazanabilirde, kaybedebilirde.  Merhamet ve affetme bu tip zamanlarda çok önemlidir. Kendinizi bir yeniye hazırlayın. Siz seçmeniz sizin adınıza başkası seçer !

Ekim 2016

Yeni bir senenin tohumları ekilecek. 2017’nin vizyonu oluşturulacak. Bu ay tohum ekme zamanı ve kararlı cesur davranıp seçimler yapmak ve ilerlemek gerekiyor. Eylül’den yapılan seçimlerin aksiyon zamanıdır. Uyumayın, harekete geçin ve tohum ekin. Zorluklardan yılmayın. Azimli kararlı motive ve hedef odaklı olma zamanıdır.

Kasım 2016

Materyal kazançlar oluşabilir. Tohum atılan konularda destekleme ve sorumlulukları ele alma zamanı. Bu dönem finans konuları çok önemli olacaktır. Gerçekten kazançlar elde edilebilir , emek verdiyseniz. Süprizlerin ve beklentilerin değil  emeğin ve bu anlamda yeteneklerin kullanılmasının değerleneceği zamandır.

 

Aralık 2016

Çok planlı ve gerçekten organize hareketlerin değer bulacağı bir dönem. Odak gerekiyor. Yaratıcılık ön planda. Organizasyonel aktivitelerde yaratıcılık öne çıkarken, birlikte hareket etme konusunda dikkat. Bireysel yaklaşımlar yerine daha takım ruhu gerekiyor. Sanatsal üretimler, sunum, kendini gösterme ve ifade etme, tanıtım bir gereksinim olarak görünüyor. Çekingen değil kendini yaratıcı yönleriyle gösterme ön planda.

 

SON SÖZ VE OLUMLAMA

2016 yılının herkese ihtiyaç duydukları ne varsa bunun en hayırlısının ve en mükemmelinin geldiği,bolluk ve bereketin, aşk ve sevginin, sağlık ve neşenin, barışın daim olduğu, tüm canlıların yaşama hakkının en yüksek değerlerle yer bulduğu bir yıl olmasını diliyorum.

2016 yılı için olumlama

Kendimi ve çevremdeki tüm canlıları olduğu gibi kabul ediyor ve olduğu gibi seviyorum. Hepimiz mükemmeliz ve bir bütünün parçalarıyız. Bu bütün içinde kendi değerimi biliyorum ve kendimi onaylıyorum. Yeteneklerimi, kendim ve bütünün hayrına en mükemmel şekilde kullanmayı seçiyorum. Yaratıcılığımı ne zaman ,nerede, kiminle, ne için ve nasıl kullanacağımı biliyorum.Sahip olduğum her şeyin ve kendimin değerini bilerek yaşamıma sahip çıkıyorum.

 

 

KİŞİSEL YIL HESAPLAMA

Her yıl için, doğum gününüz ve ayınız ile o yılın enerjisini toplayarak kendi kişisel yılınızın enerjisini bulabilirsiniz. Aşağıdaki örnekleri inceleyerek kendi kişisel yılınızı hesaplayınız.

Örnek ;

28.05.1984 doğum tarihli birisi için 2016 yılındaki kişisel yıl sayısını hesaplayalım :

Kişisel yıl      = 2 + 8 + 0+ 5 + 2 + 0 + 1 + 6 = 24

= 2 + 4 = 6

Örnektede görüldüğü gibi doğum tarihinizin gün ve ay kısmı ile hangi yıl için hesaplama yapmak istiyorsanız o yılın rakamlarını yazarak toplamını alıyorsunuz.

22.03.1958 doğum tarihli birisi için 2016 yılındaki kişisel yıl sayısını hesaplayalım :

Kişisel Yıl      = 2 + 2 + 0 + 3 + 2 + 0 + 1 + 6 = 16

= 1 + 6 = 7

 

 

KİŞİSEL YIL AÇIKLAMALARI

 1 (BİR)

Başlangıçlar yılındasınız. 2016 yılı sizin için yeni temeller oluşturma zamanıdır. Bitişlerle birlikte gelen dikkat çekici süreçler olabilir. Her zamankinden daha cesur ve kararlı olmak durumunda kalabilirsiniz.

 

2 (İKİ)

Diplomasi ve denge konuları her zamankinden daha önemli olacaktır. 2016 yılında organize olmak ve grup çalışmalarında bulunmak, ortaklıklar yapmak mümkün. Ancak ortaklıklarda çok dikkat etmek gerekiyor. İnsiyatif kullanmanız oldukça zor olduğundan süreçleri iyi izlemelisiniz. Bekarlar için evlilik konusu gündemde olabilir. Şansları yüksek.

 

3 (ÜÇ)

Şans sizden yana tabi ki enerjinizi odaklayıp hedeflerinize yönelirseniz. Bu yıl çok sosyallaşerek kendinizi gösterebilirsiniz. Ancak yapmanız gerekenleri ihmal ederek ilerlerseniz fırsatlarınızı iyi değerlendirememenin getireceği kayıplar olabilir. Verimli ve düzenli çalışma gerekiyor.

 

4 (DÖRT)

Düzen ve disiplin içinde, alacak verecek işlerinde detayları önemsemeniz gereken bir yıl 2016. Borçlanmadan ve eğer varsa borçlarınızı ödeyerek ilerlemeniz çok önemli. İstikrarlı ve oldukça disiplinli giderseniz iyi sonuçlar elde edebilirsiniz. Zorlukları engel olarak değil kendinizi geliştirmek için bir fırsat olarak kullanınız.

 

5 (BEŞ)

Değişim göbeğindesiniz. Gerek yaşama bakışınız, gerekse yaşam tarzınız ve stiliniz değişiyor. Çok hızlı hareket etmeye çalışmak detayları kaçırmanıza sebep olabilir. Esnek ve yeniye açık olmak kazandırabilir. Olası yer ve mekan değişimleri , yabancı ülkeler ve yabancı insanlar yaşamınıza renk katabilir. Farklı olana ve yeniye açık olunuz.

 

6 (ALTI)

Aşkta ve yuva kurmada şanslı bir yıldasanız. Ancak gerçekten aşık mısınız iyi sorgulayınız. Ailevi konular ön planda, yada ailede genişlemeler olabilir. Özellikle evliyseniz çocuk sahibi olmak isteyebilirsiniz. Bekarlar evlenmeyi çok arzulayabilir, eş seçimine özen gösteriniz. Görünür güzellikler yanıltmasın !

 

7 (YEDİ)

Biraz dinlenme zamanı. Özellikle felsefi veya dini konular yada okült öğretiler ilgi alanınıza girebilir. Bu yıl doğru dinlenme süreleriyle kendinize zaman ayırınız. Yeni ve farklı bir konuyu öğrenmek isterseniz 2016 size iyi gelebilir. Sağlık sorunları için şifa enerjisi yüksek. Ne yapıyorsanız en iyisini yapınız maddi kazançlar için durumu zorlamayınız! Akışı kabullenmek rahatlatıcı olacaktır.

 

 

8 (SEKİZ)

Kazanma zamanı. Özellikle ciddi emek verenler maddi değerleri oluşturmakta zorlanmayacaktır. Ancak sekiz bazen ciddi dersler ve karma enerjiside getirebilir. Deneyimlerinizi etkili şekilde kullanarak yolunuza devam etmeye hazır olunuz. Maddi ve manevi kazançlar bir bütün halinde size basamak olur. Deneyim kazandıysanız o zaman onu kullanınız.

 

9 (DOKUZ)

2016 sizin için hem bir kazanç hem de bir geçiş zamanı. Önceki yıllardan verilen emeklerin kazançları devam ederken doğum sancıları ile bir yeniden doğuş için kendinizi hazırlamalısınız. Yeteneklerizi ortaya çıkarma , geliştirme ve kullanma zamanı. Başlangıçlar bitişlerle birlikte gelecektir. Yeni başlangıçlar için hem biraz kendinize zaman tanıma hem de elde edilen başarıların tadını çıkarma zamanıdır. Bazı bitişler sancılı olabilir.