Kendin ol ve kendi yolunu bul.

Kasım ayı başlangıçlar açısından oldukça elverişli bir enerji sunuyor. 2015 yılının son aylarından birisi olarak  özellikle 2016 yılına yoğun şekilde etkisi olacak bir dönemdeyiz. Eylül ve Ekim aylarında bitişler ve yeni başlangıçlar için zemin oluşmuş olabilir. Bu yönde biten her durumun sonuç olarak gösterdikleri, başlangıçların ne yönde ve nasıl olacağına da etki edecektir.

Hemen belirtelim ki, 2015 yılı değişimi temel alan bitişlerin yılı olarak çok önemliydi. Kendinizi yeniden yapılandırmak ve uzun süredir emek verdiğiniz konularda yeni aşamaları gündeme almak açısından kritik bir dönemi anlatmaktaydı. Kasım ayı işte bu sebeple bu kritik dönemin bitişi ve yeniden yapılanma ile birlikte ciddi ve önemli girişimler için ilk adımların atılacağı çok uygun bir dönem olarak önümüzde durmaktadır. Yeniden var olmak, yıkıntıların arasından sıyrılıp gerekirse yeniden bir başlangıç yapmak için kendinizi gösteriniz ve cesur olunuz.

Bugüne kadar biriken bilgi ve tecrübenizi bu yönde aktif kullanabilirsiniz. 2015 demek bu yönde biriken tecrübenin değişime kaynak olacağı demektir. Değişmek kolay olmasa da , bu yönde verilen emekler karşılıksız kalmayacaktır. Hatta 2016 yılına atıfta bulunursak bu yıl bu değişimin geçiş yada uyum aşaması olarak kilit rolde olabilir ve siz bu yönde emek vermeye devam edersiniz bunun meyvelerini de toplayabilirsiniz.

Değişim kendi içinde yeni ve özgün olanı saklar. Kendi içinde diyorum bunu uzaklarda aramayın. Kendi yolunuzu çizerken kendi özgüveniniz ve öz yetenekleriniz size rehberlik edecektir. Bu yönde yeterki içinizdeki bilgeliğe güveniniz. Aslında en önemli konu Kasım ayında kimlik konusu. Ben kimim ve ne için yaratıldım sorularının cevabı ne yapacağınıza işaret ettiğinden kendi kimliğinizi bulmak ve bu kimliğe uygun hareket tarzıyla yaşamınızda rol almak bu ay için sizi mutlu edecektir. Eylül ve Ekim aylarında karma ve bitişler, alınan dersler ve öğrenilen her durumun size kendinizi tanıma fırsatı da sunmuş olabileceği ve bu yönde size bir ayna tutmuş olabileceğini hatırlatmak isterim. Siz kendinize ve yaşamınıza biraz yukarıdan bakma fırsatı bulabildiyseniz o zaman seçimlerinizi yapabilirsiniz. Yapılan her seçimin önemi çok büyük. Kendi hayatınız için seçimler yapmadıkça biliniz ki tohum ekilmemiş ya da sizin seçiminiz olmayan tohumlar ekilmiş olabilir. Bu da ileriki dönemler için sizi etkileyecektir. Bugüne kadar kendi kimliğinizle hareket etmediyseniz bu ay kendiniz olarak harekete geçebilirsiniz.

Kasım ayında kendi içinizden ve yüreğinizden gelen sesi de dinleyerek yeteneklerinizi nerede nasıl ve niçin kullanacağınızın kararlarını vermek ve ilerlemek gerekiyor. Bu yönde seçim yaparkende yaratıcı yönleriniz ve bilgileriniz tecrübelerinizle birleşerek sizin yolunuzu aydınlatıp açacaktır. Kendinizden ne kadar eminsiniz  ?  Neyi neden istiyorsunuz ? gibi soruların cevapları bu ay sizi harekete geçirebilir yada geçirmelidir. Atalet halinde kalmayınız ve yönünüzü seçip ilerleyiniz. Kararsızlık ve yetersizlik hisleri sizi kendi içinize hapsetmesin tam tersi kendinizi yeniden var edecek bir yolun yolcusu olmaya ve bu yönde şevkle ve azimle hareket etmeye yönlendirsin. Tüm başarıların bir küçük adımla başladığını ve bu adımı atması gereken kişininde kendiniz olduğunu hep hatırlayın !

Başarı kelimesinin sizin için anlamı nedir ? kasım ayında bu yönde kendi başarı tanımızı yapmanızı öneriyorum. Yaradılış amacınıza ve ruhunuza hitap eden şeyler neyse bu yönde hareket planınızı oluştunuz ve başarı tanımızın altını doldurarak cesurca harekete geçiniz. Bekleyerek yada düşünerek, oturduğunuz yerden bir yerlere varmanın mümkün olmadığı açıktır. Gitmeniz gereken yerlere gidiniz, görüşmeniz gereken kişilerle görüşünüz. Tüm gayretinizi ve niyetinizi destekleyecek hareketlerin bu ay içine yapılması size çok şey katacak ve kazandıracaktır. Kendin ol ve kendi yolunu bul. Yol yoksa o yolu inşa et ve aç. İlerle ve ilerle zaman kararlı ve istikrarlı şekilde ilerleme zamanıdır. Bir kapıya gitmeden ve onu çalmadan o kapının size açık mı olduğunu anlayamazsınız !

 

İlişkiler için iyi bir başlangıç yapılabilir. Kasım’da aşk başkadır. Kendinizi bir ilişkiyle var etmeye çalışmayınız. Bir ilişkinin içinde kendiniz olunuz. Bu ayın aşkları tutkulu ve uzun süreli olabilir. O yüzden bu yönde başlangıçlar sizi ilişkilerde çok farklı bir noktaya getirebilir. İlişkisi olanlar bağlarını daha da güçlendirilebilirler.

Para enerjisinin çok yüksek olduğu bir aydayız. Bu sebeple girişimler karşılığını materyal olarakta gösterecektir. Uzun zamandır verilen emeklerin daha yüksek getirileri olabilir. Finansal açıdan bir bütçe yada planlama yapmakta gerekebilir. Özellikle 2016 yılına yönelik bir finansal plan için bu ay çalışmak gerekebilir. Bu yönde de seçimler yapılacaktır. Önünüzü görmek ve seçimlerinizi yapmak için elinizde geçmiş ayların ve yılların verileri varsa bunlardan iyi bir analizle faydalanınız . Burada niyetinizi ortaya koyarak gerçekten büyük düşünmenizi öneriyorum. Küçük hesaplarla günü kurtarmaya çalışmak anlamsız olabilir. Onun yerine gerçekten dipli bucaklı bir çalışma ile hem bugüne hem de geleceğe destek veren gerçekçi ve akıllıca yapılacak ataklar çok iyi sonuçlar verecektir.

Güç kavgalarından uzak durmak, düşüncesizce ve mantıksızca , aceleyle hareket etmek, bencilce ve egoistce yaklaşımlar içinde olarak bir şeyleri yapmak bu ay için negatif sonuçlar üretecek şeylerdir. Lütfen bunlardan uzak durunuz.

Kendinize ve karşınızdaki kişilere saygılı olunuz. Kendinizi koruduğunuz kadar başkalarını da koruyunuz ve onları ezmeyiniz. Elinizi başkalarına uzatmakta tereddüt etmeyiniz ve anlaşmalar yapınız. Birlikte hareket etmenin kurallarına uyunuz ve anlaşmalarınızı bu şekliyle canlı ve geliştirerek devam ettiriniz. Paylaşımlarınızı bütünün iyiliğine olacak şekilde artırınız. Sahip olduğunuz ve kazandığınız her değer için şükrediniz.

Bu ay için olumlama ;

Ben değerli ve özelim. Değişen durumlar, yaşamımı renkli kılarak hakettiğim o muhteşem ve canlı hayatı yaşamama vesile oluyor. Yüreğimin ve ruhumun ışığı ile aydınlanan yolda ne yapacağımı ve nereye gideceğimi biliyorum.