Dört Sekizin Gücü ve Gösterdikleri

Daha önce 8 Ağustos’ta 3 sekizin yanyana gelmesi oluşan etkisinden bahsetmiştim. O tarihi kaçıranlar için şimdi bir yeni fırsatta 17 Eylül’de oluşuyor. Yaşadığımız günlerin zorlayıcı etkisi hepimizi üzen ve gerçekten endişelendiren bir atmosferde bu yazıyı ele almak benim için çok kolay olmuyor. Bir an önce hepimizin huzur, barış ve kardeşlik içinde olacağı, birbirini severek ve sayarak, gününü mutlu ve neşeli yaşayan , geleceğe her ne olursa olsun umutla bakan yeni bir ortama geçmesini diliyorum.

17 Eylül (1 + 7 + 9 =17/8) gün olarak 8 demektir. Eylül 2015 Ay olarak (9 + 2+0+1+5 = 17/8) 8 demektir, 2015 yıl olarak (2+0+1+5 =8) 8 demektir ve son olarak 17 sayısı (1+7=8) 8 demektir. Yılın en özel günü olduğunu söylersek sanırım etkisini iyi anlatmış oluruz. Bu özel gün neler getirebilir yaşamımıza bir bakalım :

Öncelikle 8 sayısı bitişleri ve tamamlanmayı anlatır. Tamamlanma enerjisi aynı zamanda karmik olarakta gerçekleşebilir. Bu sebeple yaşamınızda ortaya çıkan negatif etkili olaylar yoğunsa, bu bir anlamda almanız ve öğrenmeniz gereken dersleri size göstermeye çalıştığından , olayların negatif etkisinden çok size ne göstermeye çalışıyor ve sizin ne yönden güçlenmenizi istiyor bunlara bakmaya özen gösteriniz. Özellikle karma açısından elinizde olmayan durumlardan dolayı ve yaşadığınız tüm negatiflere rağmen ayakta kalmak, dik durmak, deneyimlerinizi ve bugüne kadar yaptıklarınızı biraz yukarıdan bir bakışla gözden geçirmek ve yaşamınıza bütünsel yaklaşmak çok önemli olacaktır. Bu sayede kendinizi ve yaşamınızı daha iyi anlayabilir ve bundan sonrasında neler yapabileceğinize dönük daha net fikirleriniz oluşabilir. Kendinize olan inancınızı ve güveninizi koruyun eğer kaybettiyseniz bunu tekrar geri kazanmak için lütfen kendinize zaman ayırınız ve tabiri yerindeyse kendinizi tekrar yeni baştan inşa ederek yapılandırınız ve tabi ki gerçek kimliğinizle kendinizi bulmuş ve ifade ederek… Bunun için gerekirse yardım alınız.

Sekiz sayısının bir başka boyutu ise biriktirmek ve birikimlerinden faydanlanmaktır. Biriktirdiğiniz bilgi deneyim ve tecrübe ile bunu herkese açarak faydalı olmaktır. Özellikle deneyimlerinizin ve bilgilerinizin yeteneklerinizle örtüşerek kullanımı hem size hem de içinde bulunduğunuz bütüne hizmet eder hale gelirse bunun maddi ve manevi kazanımları olacaktır. Kazanımlar hem sizin hem de bütünün olacaktır. Bunun hakkaniyetle olması adına da hizmet vermeniz iyi olacaktır. Elinizdeki gücü etkin ve adil şekilde kullanmak bunu alma ve verme döngüsünde terazileyerek eşitlemek ve gereğini yapmak sizi hem maddi hem de manevi güçlendirecek, bu güçten içinde bulunduğunuz bütününde aynı oranda faydalanmasını sağlayacaktır. Aldığınızın karşılığını vermeye, verdiklerinizin karşılıklarını da almaya gönüllü olunuz.

Sekiz sayısı, sistemi ve düzeni anlatır. Fiziksel olarak tüm maddi varlıklar sekizin içindedir. Dünyevi formların tamamı sekizdir. Bu sebeple tamamlanarak herkes tarafından kullanılabilecek nihai hali alması gereken ne varsa mal hizmet vb bunları son haline ulaştırmanın yüksek kazançları olacaktır. Bu yönde gösterilecek gayretlerin sonunda büyük ödüller elde edilebilir. Verilen emeklerin bütünsel getirisi zaman içinde yayılarak önümüzdeki süreçlerde dönem dönem getirileri artarak size geri dönebilir. O yüzden üretmeye devam ediniz, gayretleriniz ve bu yöndeki kararlığınız daim olsun. Yaptığınız şeye son şeklini verirken ona ruhunuzdan bir şeyler katmayı ihmal etmeyiniz.

Sekiz sayısı sahiplenmektir. Bütünleşmektir. Sekiz sayısı inançlardır ve sekiz sayısı hülasa sekize kadar olanların toplamıdır. Bir dip toplam olarak bitişleri gösterir ancak nihayetinde bir basamaktır ve yeniye bir kapıdır. O kapı sizin emeğinizle oluşur. Başkasının emeğiyle oluşan kapılar size hizmet etmez, başkasının açtığı kapıdan kendi emeğinizle gitmek size hizmet eder. Tabi ki o başkalarına sizinde kapı açmanız koşuluyla… Bu sebeple açılan kapılardan geçerken hakkıyla ve kendi emeğinizi vererek geçiniz . Size o kapıları açanları ardınızda bırakmadan yanınıza alarak o kapılardan yürüyünüz.

Sekiz sayısı nihayetinde yaşamınızda size ve bütüne hizmet etmeyen hatta zarar veren neler varsa bunları da bitirmek ve yerine işleyen herkesin hayrına olabilecek yapıları yeniden inşa etmek içinde bir fırsattır. Bu fırsatı kullanmak için tutucu ve bağnaz düşünce kalıplarından kurtulmak, daha esnek ve yenilenme açısında gönüllü olmak gerekir. Sabit ve değişmez yaklaşımların yerini daha esnek ve farklı bakış açıları almalıdır. Bu yolla negatif ve işlemeyen yapılar yaşamınızdan çıkarılabilir. Aynı şey bu yönde çevrenizde bulununa kişiler içinde geçerlidir. Sizi engelleyen kişi ve durumların değişmesini beklemek yerine, daha etkisel bir yaklaşımla ne yönde ilerlemek istiyorsanız bu yönde çevresel değişimlere de gitmek çok faydalı olacaktır.

Kalbinizi açın ve kendinize sadece akıl gözüyle değilde bir de kalp gözünüzle bakınız. Neredeyim, nereden geldim, nereye gidiyorum, ben kimim, yaşam amacım nedir, neye hizmet ediyorum gibi sorularla hem kendiniz hem de yaşamınızı değerlendiriniz. Size bahşedilen beden, ruh, yetenekler ve imkanlar neler ve siz bunları nasıl kullandınız bir kere daha inceleyiniz. İçinde çok şeyler saklı… Anlayabilenler ve bulanlar kendileri olup yola devam edecekler… Reddedenler, anlamayan veya anlamak istemeyenler bir sonraki karmaya kadar yola kendilerini bulacak şekilde devam edecekler…

Her ne olursa olsun herkesin yolu açık olsun… Neyin ne kadar kolay yada ne kadar zor olduğu size ve emeğinize bağlı… Yorgun ruhlar ancak hayat amaçlarına hizmet ederken dinlenir. Yaşam amacınızı bulunuz.

Sevgiyle…