Kendi köklerinden güç al… Kendi kaynaklarını etkin kullan…

Ağustos ayında çalışkan bir enerji ile yolunuza devam etmeye özen gösteriniz. Tatilin en yoğun şekilde ettiği bu ay çalışmanın ve uzun dönemlerdir emek verilerek olgunlaştırılmış süreçlerin üzerine giderek başarılı olmanın mümkün olduğunu söyleyebiliriz. Birikimli ve tecrübeli olduğunuz ve sizi öne çıkaran, diğerlerinden farklı kılan özelliklerinizi etkin şekilde kullanarak ilerleyebilirsiniz. Yeniden büyük başlangıçlar yapılıyorsa bu geçmişin yükü ile biraz zor olabilir. Bu sebeple tamamlanması gereken ertelenmiş süreçlerin üzerine gitmek ve hatta yüzleşilmesi gereken konular yada problemler varsa bunlarla samimi bir şekilde yüzleşmek çok iyi sonuçlar verebilir.

Climbing a Pile of FilesErtelenmiş veya geciken kazançlar yada bu yönde belirsiz kalan işler daha belirgin ve görünür olabilir. Aynı zamanda bu yolla tatminkar kazançlar elde edilebilir. Emek vermeye devam edin ve daha profesyonel yaklaşın. Kendinizi çok geriye çekmeden ve olabildiğince sorumluluklarınızı ele alarak ilerlemeye gayret gösteriniz. Çok yüksek kazançlar elde edebilirsiniz. Özellikle son yedi yıldır üzerinde istikrarlı şekilde çalıştığınız konularda ciddi şekilde sonuçlar oluşabilir yada çok az bir gayretle daha sizi çok daha farklı noktalara taşıyacak sonuçlara ulaşabilirsiniz.

Temmuzda değişim ve uyum enerjisi çok öne çıkarken hızla gelişen değişim süreçlerinin oluşturduğu durumlarla ilgili yapılması gerekenler olabilir. Değişimin tüm yaşamınıza olan etkilerinde derinleşme olacağından iyi yada kötü diye değerlendirme yapmadan önce biraz beklemek ve akışta kalabilmek daha doğru değerlendirme yapmanıza yarayabilir. Acele karar vermeyiniz. Direnç noktalarınız yada aşırı güven arayışınız bu süreci daha sancılı hale getirebilir. Bakış açılarınızı sabit tutmak ve alışkanlıklarınızdan vazgeçmeden bunun üzerinde ısrarcı olmak sizi daha melankolik ve içe kapanık bir ruh haline dönüştürebilir. Bunun yerine kendi iç sesinizi dinlemek ve kendi kaynaklarınızı daha etkin şekilde nasıl kullanabilirim diye düşünmek daha mutlu ve daha pozitif bir ruhla ilerlemenizi sağlayabilir.

Borçlar ve alacak-verecek konularında olabildiğince titiz yaklaşmak ,tutumlu ve ekonoparamik olmak , aynı zamanda iyi bir bütçe planı ile ilerlemek çok büyük fayda sağlayabilir. Elde ettiğiniz kazançları harcarken ihtiyaç mı yoksa lüks mü sorusunu kendinize daha sık sormanızı tavsiye edebilirim. Çok kazanç çok harcama demek değildir. Neye ne kadar harcanacağı buradan elde edilecek gelirler var mı buna bakılarak yapılırsa daha verimli olabilir.

Dipli bucaklı , temelli ve radikal değişimlerin olabileceği ağustos ayında kozmetik düzenlemeler çok anlamlı sonuçlar vermeyeceğinden daha büyük dönüşüm süreçlerine ve bu yönde de daha radikal hareketlere ihtiyacınız olabilir. Bu aynı zamanda ne yapıyorsanız bunu gerçekten istiyor musunuz bunun üzerinde de daha fazla düşünün ve kendinizle tam yüzleşin demektir. Tutkularınızı ortaya koyun ve gerçekten ne istiyorsanız bu süreçte yapmanız gerekenlere ciddi emek verip yeteneklerinizi etkili şekilde kullanınız. Emeksiz, kolay yollar değil tamtersi yapılması gerekenlerin zamanı olduğunu hep hatırınızda tutunuz.

Ağustos ayında başarı  en mükemmelini yapmaya çalışmaktan daha çok pratik, temeli sağlam ve işin özüne uygun çalışmaları yapmaktan geçiyor. Uzun zamandır emek verilen çalışmalarda detayların hassas şekilde ele alınması da çok önemli olacaktır. İdealist yaklaşımlar özellikle bu bakış açıları ile ele alınırsa çok daha verimli ve sonuç elde etmeye dönük olur. Bütünsel yaklaşın ve detayların içinde kaybolmamaya özen gösteriniz.

kuslarkadarozgurİlişkilerde ise geçmişten gelen bağların oluşturduğu durumlar çok önemli olacaktır. Özellikle sizin için geçmişte önemli olan kişilerle kurduğunuz bağların yeniden gündeme gelen olaylarla kopması yada daha sağlam hale gelmesi söz konusu olabilir. Özel ilişkilerde yeni başlangıçlar için çok şanslı durumların olmadığını söyleyebiliriz. Kendi içinizde kendinizle barışık hale gelmek, kendi içinizde uzun süredir sakladığınız veya biriktirdiğiniz duyguların esaretinden kurtulmak için çalışmalar yapmak bu ay çok iyi olabilir. Kapalı ve duyguları gizleyen bir tarzla ilerlemek mümkün olmayabilir. Bu şekilde anlaşılmayı bekleyenler için Ağustos ayı sonuç vermekten ziyade daha duygusal karmaşa getirebilir.

Özel ilişkilerde bağ kurmaya çalışanların ilişkilerinde güvene dönük testler söz konusu olabilir. Bu eşlerin birbirlerine karşı olan ilgilerinde artış gibi görünmesine rağmen biraz sıkışma ve gerginlik getirebilir. Özellikle kıskançlıkla birlikte gelen “çanta gibi taşınma” durumları hoş olmayan anlar yaşatabilir. İlişkilerde gizli kapaklı durumların oluşması ve bunların ortaya çıkması durumunda da güven bağının zedelenmesi ile bitişlerin olabileceğini söyleyebiliriz. Kaçamak ilişkilerin peşinde koşanlar için sonuçlar hiç olmayabilir.

Daha çok iş amaçlı olan birlikteliklerde ilerlemeler iyi görünürken kazançlı ortaklıklar arayışı içinde olabilirsiniz. Bu süreçte ortaklıklar yerine kendi kaynaklarınızla neler yapabileceğinize bir daha bakmanızı önerebilirim. “Kendi yağınızla kavrulmanın” sonuçları daha iyi olabilir. Çok iyi bir ortaklık imkanı olduğunu düşünüyorsanız bu süreçte detayları çok dikkatle ele almak gereksinimi vardır. Tüm detayları ele almak çok zor olabilir ve konuşulmamış detayların getireceği birçok yük olabilir. Verimli ve karlı ortaklıklar yapmak çok zor görünüyor. İş ilişkilerinde idealist yaklaşımlarınızla size ait olmayan yükleri üzerine almayınız. Ortaklıklar bu anlamda zorlayıcı olabilir.

Arkadaşlık ve dostluklar açısından da özellikle bu kullanılma durumlarına dikkat etmek gerekir. Ancakticaret5 hemen söylemek gerekir ki en karlı ve kazançlı işleri de önceden bildiğiniz ve tanıdığınız ve gerçekten güvenerek çalıştığınız kişilerin aracılığyla elde edebilirsiniz. Bu sebeple etrafınızda kimlerle neler yapabilirsiniz kimlere ne kadar güveniyorsunuz bir bakın. Sağlam ve samimi , yapmacık olmayan güçlü bağlarınızın olduğu kişilerle iş ilişkilerinde ilerleyebilirsiniz.Hatta bu iş ilişkilerinden de bazı özel ilişkiler doğabilir . Ancak ağustos ayında değilde daha çok eylül ayında bu yönde gelişmeler izlenebilir.

Aşırı yoğunluk ve çokça yapılacak işlerin olması zaman zaman gerginlik yaratacağından Ağustos ayında dinlenmek içinde yeterli zamana ihtiyaç duyabilirsiniz. Bu sebeple kendinize kaliteli dinlenme ve hatta yenilenme zamanları oluşturunuz. Sağlıkla ilgili sorunları ciddiyetle ele alma zamanıdır. Özellikle çözümler bulmak için arayışta kalınız ve isteyiniz. Derin, müzmin ve uzun zamandır devam eden hastalıklarla ilgili dikkatli olunuz ve şifa arayışınızı devam ettiriniz. Omurga sorunlarına dikkat ediniz. Aşırı yükler (maddi ve manevi) , aşırı endişeli yaklaşımlar bu ay sağlığınızı olumsuz etkileyebilir.

 

Ağustos Ayı İçin Olumlama ;

Aklım, duygularım , ruhum ve bedenimle bir bütünüm.Bana bahşedilmiş olan tüm yetenekleri , yeni bilgilerle ve öğrenmelerle cesur şekilde kullanmaya gönüllüyüm ve hazırım. Akıp giden zamanın yaşamımda ne kadar değerli olduğunu biliyorum. Anı anda yaşayarak, çalışkan ve bereketli bir enerji ile yaşamımı maddi ve manevi zenginlik içinde yaşıyorum. Şükürler olsun.