Temmuz ayında ölçü ve denge kavramları yaşamımızda hiç olmadığı kadar önemli olabilir. Haziran ayının sürprizlerle (kimilerine göre tersliklerle)dolu enerjisi bir çok kişinin rahatını bozmuş olabilir. Bu rahatsızlığın getirdiği zorunlu değişimlerde olmuş olabilir ya da kendi elimizle başlattığımız değişim süreçleri de olabilir. Şimdi sıra arkasını getirmekte yani sorumlulukları ele almakta ve değişimle başlayan dönüşüm sürecinin hakkını vermekte.

Temmuz ayında iş dünyası ve kazançlar açısından emek vermeye hazır olanların kazançları olabilir. Öncelik her ne yapılıyorsa onu iyi yapmakta olmalı ve özellikle detay gerektiren işlerde dikkatli olunmalı. Hizmet sektöründe olanların yoğun çalışma temposu içinde hem aile hem sosyal yaşam hem de iş yaşamı arasında iyi bir denge kurmaları gerekmektedir. İş yaşamının içinde kendinizi ve ailenizi feda etmeyiniz. Üzerinize düşen sorumlulukları daha verimli çalışma yöntemleri ile daha pratik şekilde yerine getirmeye özen gösteriniz. Geçmişten gelen ve devam ettirilmesi kazanç sağlayacak çokça iş olabilir. Temmuz ayı vazgeçmelerin değil alın teri ile istikrarlı şekilde çalışmaların zamanıdır.

Temmuz ayında her alanda kullandığınız ölçüleri yeniden tarif etmek durumunda kalabilirsiniz. Özellikle gelir gider dengenizi tutturmak için nereye harcadığınıza ve nerelerden ne tür gelirler elde ettiğinize bakın. Çünkü beklenen gelirler olmayabilir yada beklediğinizin çok üzerinde kazançlar elde edebilirsiniz. Geliri sabit olanlar harcamalarına çok dikkat etmeliler. Top yekün bir anda düşünülmeden aniden verilen kararlarla yapılan harcamalardan çok pişmanlık duyulabilir. İhtiyaçla lüks arasında bir tercih yapmak gerekiyor.

Temmuz ayında bütçenizi kontrol altında tutmazsanız devam eden aylarda ödeme dengeniz ciddi sarsılabilir. Hemen belirtelim ki 2015 yılı yeniden yapılanma yılı olarak geçmişten bugüne verilen emeklerin sonuçlarını görme ve bunların etkisiyle yeniden bir düzen ve sisteme geçişi anlatıyordu. Bu sebeple temmuz ayında yeni sorumluluklarla birlikte yeni kazanç kapıları da açılabilir. Bunun sinyallerini mayıs ve haziran ayından da almış olabilirsiniz.

İlişkiler açısından öncelikle ailevi ilişkiler ve bu yönde olan sorumluluklar çok öne gelebilir. Temmuz ayında ailevi ilişkilerin yanında sosyalleşme açısından da çok yüksek bir enerji var. Bu ay hem evin içinde olmak hem de evin dışında canlı bir sosyal hayat yaşama isteği çok olabilir. Bu da özellikle harcamalarınızı kontrol altında tutmanızı zorlayabilir. Özellikle evin dışında eğlenceye veya sosyal aktivitelere yapılan harcamalarada yine dikkat etmek gerekiyor.

Özel ilişkilerde çok tutkulu ve sıcak bir hava var. Bekarlar için yeni sevdalara yelken açmak mümkün görünüyor. Çok şanslı olabileceğiniz gibi çok şanssız durumlarda oluşabilir. Temmuz ayında, bir ilişkiden ne anladığınız ve ilişki içinde nasıl bir denge kurduğunuz oldukça önemli olabilir. Kendinizi başkalarına ayak uydururken unutmaz ve kişiliğinizi gizlemezseniz hem kendiniz hemde karşınızdaki kişi açısından daha doğru olur. Sizi karakterize eden ne varsa ilişkiler içinde bunu net şekilde ortaya koymaya özen gösteriniz. Kendinizi adayarak ilişki içinde kişiliksiz hale gelmeniz kısa süre içinde tatminsiz bir ilişki yaşamanın getirdiği hayal kırıklıkları ile sizi ilişkiden soğutabilir. Evlenme teklifleri bu süreçte çok büyük bir acele ile olmamalı ve gerçekten karşınızdaki kişiyi sevip sevmediğinizden emin olmalısınız. Aşka aşık olmayınız. Sadece ilişki yaşamış olmak için birlikte olmayınız. Sadece cinsellikle yaşanan ilişkilerde gerçekten sıkı şekilde bağ kuramamanın getirdiği pişmanlıklar olabilir.

Temmuz ayında aşk ve sevgi açısından en doğal ilişkiler kendi iç dünyanızda oluşturacağınız denge ile birlikte gelebilir. Önce iç dünyanızda dengenizi kurun o zaman denginizi bulursunuz. Bir başka deyişle siz ilerlemek istediğiniz yolu belirlerseniz o zaman size eşlik edecek olan yanınıza gelir. Kendini tanımak ve bilmek bu anlamda çok önemlidir. Başkasıyla var olmaya çalışmayın önce kendi varlığınızı onurlandırınız.

Bir kısa sözde özellikle uzun süredir yalnız olan ve kendi yaşamlarını daha kapalı şekilde devam ettirenler için ; eğer siz de böyle birisiyseniz o zaman geçmişin ağır duygusal yüklerinden ve bu yüklerin sizde oluşturduğu negatif yaklaşımlardan kendinizi arındırmak için temmuz ayında bolca fırsat bulabilirsiniz. Olumsuz şekilde yaşanan ilişkilerin yeni ve gerçekten mutlu olabileceğiniz bir ilişkiden sizi alıkoymasına müsaade etmeyiniz. “Ben aşkların en güzelini hakediyorum” deyiniz ve yeni bir defter açınız.

Sağlık ve estetik adına yapılacak şeyler var. Ancak estetik açısından çok zorunlu olmadıkça adım atmamak en iyisi olacaktır. Daha çok sağlığınızı ilgilendiren zorunlu durumlarda estetik ile ilgili adımlar atılabilir.

Temmuz ayında her ne yapıyorsanız yapın tutkunuzu ortaya koyunuz. Kendinizi eleştirmek ve her şeyin en mükemmelini yapmaya zorlamak yerine sorumlu olduğunuz her konuda yapabileceğinizin en iyisini yapmaya dikkat ediniz. Ailenizi ve sevdiklerinizi ihmal etmeden iş yaşamınızda ilerlemeye çalışınız. Yeni bir ilişkiniz olursa bunun gerçekten aşkla mı yoksa hayranlıkla mı olduğuna dikkat edeniz. Uzlaşma adına sorunlu olan durumlarda yada ilişkilerde size bir adım gelene siz de bir adım gidiniz. Aradığınız şey aşk yada huzur olabilir Bu yönde kendi içinizde huzuru ve aşkı yakalayın dışarıda yada başkalarında aramayın. Önce kendinizle barışın önce kendinizi sevin önce kendinize değer verin.

Temmuz ayının olumlaması ;

Ruhuma ve inançlarıma göre kendime en uygun olan hayatı yaşıyorum. Yaşamımda aşka ve sevgiye yer açarak dengemi buluyorum. Aşkların ve sevgilerin en yücesi ile kendim için en mükemmel kişiyi yaşamıma kabul ediyor ve hakediyorum. Seviyorum ve seviliyorum. Ben aşkın kendisiyim.