Mayıs ayı 2015 yılının ilk ara muhasebe dönemi olarak yılbaşından bugüne yaptıklarınızı bir değerlendirme zamanıdır. Masa üstünüzde biriken neler varsa bunları temizlemek ve özellikle istikrar gerektiren işlerde bu istikrarı sağlamak için yoğun olarak çalışmak gerekebilir.

2015 yılında yapılandırma ve uzun süredir emek verilen işlerin sonucunu görme açısından yüksek bir enerji var ve Mayıs ayında bu enerji gerek değişim gerekse yapılandırma açısından yoğunluk getirirken her açıdan kazançlı da olabilir. Eğer yeterince dikkat edilmezse kayıplarında yaşanabileceği bir ay olan Mayıs, iyi hesap yapılması gereken bir dönem olarak yılın zorlayıcı aylarından birisi de olabilir. Hesabını bilmek devam eden ayları da olumlu etkileyeceğinden , aynı zamanda diğer aylarda ihtiyaç duyulabilecek tasarrufların oluşmasına da zemin hazırlayabilir. Mayıs ayında borçlar ve alacak-verecek işlerinde özenli olunuz.

yolculukKısa yolculuklar yada yabancılarla ve yeni kişilerle yapılacak verimli çalışmalar kazançlı yeni oluşumlar olarak Mayıs ayında dikkat çekici olabilir. Hızlı hareket etmek istesenizde bu çok mümkün olmayabilir. O yüzden daha hızlı ve aceleci olmak yerine doğal akışı çok kontrolcü olmadan sabırla emek vererek desteklemek  iyi sonuçlar almanıza yarayabilir.

Ticari girişimlerde uzun zamandır üzerinde çalışılan projelerin tamamlanması ve bunların satışına başlanması açısından uygun bir zaman olduğunu söyleyebiliriz. Yeni girişimler yerine böyle uzun zamandır süregelen yarım kalmış veya tamamlanmamış işlerin bir sonuca bağlanması devam eden aylar için yeni girişimlerin olmasına yada tamamlanan işlerden ciddi gelir elde edilmesine imkan tanıyabilir. Bu sebeple ya bu şekilde bekleyen işleri tamamlamak ve kullanıma sokmak yada tamamen sonlandırıp yeni başlangıçlar için hazırlık yapmak amacıyla ortamı boşaltmak iyi olabilir. Kararsız kalmayın ve işe yaramayan, engel olan yada sizi atalet halinde bırakan tüm durumlardan da kurtulmak amacıyla yapılması gerekenler için Mayıs ayında harekete geçiniz.

time_graphicMayıs ayında iletişim açısından çok zorlayıcı durumlar olabilir. Her neyle ilgili olursa olsun verdiğiniz mesajların doğru anlaşıldığından emin olmakta fayda var. Yeni girişimler için Nisan ayında harekete geçtiyseniz bu girişimlerin getirdiği tüm sorumluluklar ve bu anlamda oluşan yoğun ortam Mayıs ayında biraz gergin durumlar yaratabilir. Dinlenmeye zaman bulamadığınız ve gerek fiziksel gerekse zihinsel olarak yorgun düşerseniz bunun getireceği muhakeme yetersizlikleri de yanlış anlamaları artırabilir. Karar vermeden önce olayları tüm açılarıyla görmeye özen gösteriniz.

Mayıs ayında farklı bakış açıları ile olayı değerlendirmek, iyi araştırmadan ve sorgulamadan girişimde bulunmak ciddi zararlar oluşturabilir. Elde edilen her farkındalık size bir değişim kaynağı olacaktır bu sebeple yaşanan zorluklara ve elde edilen sonuçlara isyanla bakmak yerine kendinizi geliştirecek fırsatlar olarak görünüz. İstikrarla inat arasındaki farkı farketmekte çok önemli olabilir Mayıs ayında. İstikrarlı ve organize şekilde disiplinli olmak ve çalışmak kazandırabilir, yapılandırmak ve geliştirmek için işlemeyen bazı tarz ve yöntemlerin terkedilmesi yada yenilenmesi içinse inatlardan vazgeçilmesi gerekebilir.

farkMayıs ayında özel ilişkiler açısından etkilerin zorlayıcı olduğunu söyleyebiliriz. Devam eden ilişkilerde daha somut ve kalıcı adım atmak isteyenler için fırsatlar olmasına rağmen yine çok acele kararlar vermemek gerekir. Uzun zamandır devam eden ilişkilerde aksayan yada sorun olan ne varsa bunlarla ilgili çözüm üretilebilir tabi ki yeterince esnek olunursa. Olayları değerlendirirken tek bir bakış açısıyla değilde farklı yönlerdende yaklaşımlar gerekebilir. Sabit kalınan veya duyarsız yaklaşılan durumlarda ilişkilerde kırılımların olabileceğini ve bunlarında sonlanma getirebileceğini söyleyebiliriz. Bir anlamda yürümeyen ilişkilerde artık kendinize ve karşınızdaki kişiye haksızlık etmemek adına yapılması gerekenleri yapmak yaşamınızın geri kalanı için çok önemli olacaktır.

Yeni başlayan ilişkilerde temel yaklaşım noktaları materyal değerler olabilir. Bu da karşılıklı olarak yaralayıcı yada yanlış anlaşılacak durumlar oluşturabilir. Ayrıca kıskançlık çok zorlayıcı ve sorun yaşatıcı olurken ilişkilerde güvensizlik yaratabilir. Bu sebeple karşılıklı olarak bildirimde bulunmak ve birlikte hareket etmeye özen göstererek şüpheye mahal verecek durumlarda kalmamak ilişkilerde rahatlatıcı olabilir ve akıcılık sağlayabilir.

Mayıs ayında tezat durumları iyi yönetmek, katı ve sert bakış açıları yerine daha esnek ve kendinizi geliştirecek şekilde yaklaşmak, uzun zamandır devam eden projeleri somut sonuçlara ulaştırmak daha verimli olmanızı sağlar. İstikrarlı, tutarlı, sabırlı ve yoğun çalışma temposuna ayak uydurmak kazançlı çıkmanıza yarayabilir. Ertelenmiş konularda adım atmak ve bir sonuca ulaşmak, işe yaramayan, artık hiç bir şeye hizmet etmeyen değer ve inançlardan yada inatlardan da kendinizi özgürleştirmek ilerlemenizi sağlayabilir. Mayıs aşk için önemli adımların atılacağı bir ay olmaktan daha öte flört etmek için uygun bir ay. Ciddi adım atmak istiyorsanız birkaç kez düşünmenizde fayda olabilir.

 

Mayıs ayı için olumlama ;

Geçmişten bugüne yaptığım ve bana ait olan her deneyimin bana öğrettiklerini sevgiyle kabul ediyorum. Kendimi tüm kısıtlayıcı düşünce ve duygudan arındırıp özgürleşerek hayatımı doyumlu şekilde yaşamayı seçiyorum. Duygularımı ve düşüncelerimi özgürce ifade ederken yaşamıma sahip çıkıyorum. Kendimi şahane hatalarımla seviyorum.