Kendi iç sesine kulak ver ve Nisan’da yüreğinden gelen seslere karşı sağır olma. Nisanda yaşamını düzenlemek isteyenler için harika bir enerji var. Mart ayında yolu aydınlatan yada yüksek bir bilince ulaştıran enerji vardı. Kendi yoluna ışık tutanlar şimdi o yoldan yürüme zamanı.

Maddi kazançlar açısından bir çok fırsatın oluştuğu bu ay, herkes elinden geldiği kadar düzenli ve organize olabilirse bu fırsatları kullanabilir ve sonucunda iyi kazançlar elde edebilir. Nisan ayı plan ve program açısından çok önemli . Eğer iyi bir plana ve programa sahip değilseniz o zaman dağılma riskiniz ve enerjinizi verimli kullanma konusunda sıkıntılarınız olabilir. Özellikle ekip halinde çalışılan yerlerde ortak çalışma planlarının oluşturulması bu ayı çok verimli ve kazançlı yapabilir.

Olaylara yaklaşırken, tek yönlü ve sabit bakış açıları ile hareket etmemek gerekiyor. Güven ve sağlamlık arayışı, risk almamak adına bazı fırsatları görmenizi ve değerlendirmenizi engelleyebilir. Amacı belli ,hedeflerini seçmiş herkes bu ay çok yol katedebilir ve ilerledikçe bunun  ödülünü alabilir. Hedeflerinin peşinden gitmeyen, enerjisini odaklayarak kullanmayıp dağıtanlar, maymun iştahlı şekilde her heves ettikleri şeyin peşinden koşanlar Nisan ayında hayal kırıklığına uğrayabilirler daha doğru Mayıs ayında bunun farkına vardıklarında iş işten geçmiş olabilir. Nisan ayında katedilecek yolun önemi hedeflerin pişmesi ve bir kıvama gelmesi için çok önemli görünüyor. Bu sebeple Mayıs ayında elde edilecek farkındalığın pek bir getirisi olmayabilir.

Nisanda çağrılan her yere değilde hedeflerinizle örtüşen yerlere, her kişi yada grupla değilde yine amacınıza hizmet edecek kişilerle ve gruplarla bir araya gelmeye özen gösteriniz. Bu ayın bereketli ve kazançlı enerjisini boşa harcamayınız. Niyetiniz neyse onun peşinden koşunuz.

İlişkilerde Nisan ayında çok tutkulu ve sahiplenici temalar öne çıkıyor. Kendinizi yeterince ifade etmek konusunda çaba sarfetmenizde fayda var. İlişkilerde daha katı ve zorlayıcı tutumların yada duvarlı yaklaşımların iletişim sorunları yaşatabileceğini söyleyelim. Anlatmak ve anlaşılmak için yeterince ifade gerekiyor. Bunun içinde fırsat verilmesi çok önemli. Sorunlu ilişkilerde yüzeysel takılıp hala işin eğlencesinde kalanlar için Mayıs ayında sıkıntılar iyice görünür hale gelebilir. Sorunları ele alırken daha esnek olmak ve empati kurmak gerekiyor. Karşınızdaki kişiye şans verin ve siyahla beyaz yaklaşımlar yerine daha hoşgörülü olunuz.

Yeni başlayacak ilişkilerde güven arayışı çok önde olacak. Materyal değerlerle hareket ederek partner seçmeye çalışanlar kalıcı bir ilişki kuramayabilirler. Ruh eşinizi istiyorsanız görünüşte olanlarla değilde yüreğinizden gelen sese kulak vermelisiniz. Kendinizi çok saklar ve gizli kalırsanız size ulaşılması zor olabilir. Aynı şekilde fırsatlarınızı da göremeyebilir yada değerlendiremeyebilirsiniz.

Nisan ayında fırsatlardan çok bahsettik. Ancak hemen söyleyelimki bu fırsatlar spontan gelişen fırsatlardan daha çok uzun zamandır verilen emeklerin sonucu olarak oluşmuş fırsatlar. Bu sebeple ilerleme zamanı. Yani hasatı toplamak için şimdi öne çıkmak gerekiyor. Yaptıklarınızı daha bir özenle ve iyi şekilde sunmak gerekiyor. Anlatın ki bilinsin ve anlaşılsın. Kendinizi gösterin ki size ulaşılsın. Kapalı kapılar ardında kalmanın bir faydası yok.

Nisan ayında sosyal aktivitelere yer açmak ve işten kalan zamanlarda bu aktivitelere dahil olmak yine bir çok fırsat getirebilir. Özellikle bunu özel ilişkilerdede görebiliriz. İş açısındanda yine benzer fırsatlar bu tip sosyal ortamlardan gelebilir. Eğlenceye yeteri kadar zaman ayırmak rutin işinizdeki performansınızı artırıcı etkide bulunabilir. Yoğun iş temposunun içine zaman zaman eğlence katmaya özen gösteriniz.

Nisan ayında, gergin kalan ve patlamaya hazır durumlar düşünülmeden hareket edilirse çok zarar verici olabilir. Son söyleneceği ilk söyleyip gemileri yakmadan önce iyice düşünmek gerekiyor. Paldır küldür öfke ile söylenen sözlerin devamında ciddi kopmalar olabilir. İlişkilerde özellikle aşırı soğuma ve mesafeli yaklaşımların doğması muhtemeldir. Takım taraftarlığı yapar gibi fanatik yaklaşımlar Nisan ayında zarar verir. İnatla sarıldığınız ve vazgeçemediğiniz inançların sizi engellemesi muhtemeldir. Bu sebeple sizi aşağı çeken yada engelleyen inançların etkisinden kurtulmak Nisan ayında çok önemlidir. Hareket edemez halde kalabilirsiniz yada yanlış olduğunu bilmenize rağmen hala onun peşinden gidiyor olabilirsiniz.

Sonuç olarak , Nisan ayında organize ve odaklı şekilde hedeflerinizin peşinden gidiniz. Yaşamınıza yeni bir hava ve yeni bir renk katmak istiyorsanız bu anlamda düzenlemeler yapabilirsiniz. Ne yapacağınızı bilir halde bir planla hareket ediyor olmanız çok kazandıracaktır ve veriminizi çok yükseltecektir. İlişkilerde ise sabırlı ve açık olmaya kendinizi kapatmamaya ve ifade etmeye özen gösteriniz. Ruh eşini arayanlar yüreklerinin sesini dinlerlerse bulabilirler tabi ki dört duvar arasında değil. Kabuğunuzdan çıkın!

 

NİSAN AYI İÇİN OLUMLAMA

Uzlaşmayı, barışı ve sevgi ile iletişimde olmayı seçiyorum. Kendimi özgürce ifade ederken duygularımı en çoşkulu şekilde yaşıyorum. Aşk ve sevgi ile yaşamda kendime yeni kapılar açarken içimdeki bilgeliğin rehberliğinde ilerliyorum.