Mart  ayında neyi ne kadar istediğiniz ve inandığınız ve tecrübelerinize ne kadar güvendiğiniz belirgin bir şekilde ortaya çıkabilir. Başka bir deyişle, kendinize ne kadar inanır ve tecrübelerinizi ne kadar etkin şekilde kullanırsanız o oranda geri dönüşler alabilirsiniz.

İŞ YAŞAMI

Şubat ayı  bitişler veya tekrar eden durumlarda yeniden ele alarak yapılan yeni başlangıçlara fırsatlar oluşturuyordu. Özellikle yaşamınızda uzun dönemlerden süregelen emeklerin karşılığını görebileceğiniz fırsatları oluşturmaya yada olan fırsatları kullanmaya gönüllü şekilde hareket edenler bu ay için bunların arkasını getirmekte tereddüt etmeden tüm profesyonelliklerini göstermek durumunda kalabilir.

Çevrenizden de bu yönde gelen istekleri yada talepleri karşılamak durumunda olabilirsiniz. Beklentilerin yükseldiği ve ideallerin çok öne çıktığı Mart ayında hayalle gerçek arasında iyi bir köprü kurmak gerekiyor. Aşırı idealize edilen durumların fantastik yada ütopik hayallere dönüşmesi gerçekten uzaklaşmaya sebep olabilir.Bunun yerine idealler yada hayaller ayakları yere basan aktif projelere dönüştürülürse çok iyi sonuçlar verebilir.

Parlak ve yaratıcı fikirlerin havada uçuştuğu bir ay olarak Mart ayında sanatsal yaratıcılık çok büyük bir enerjiyle ortaya çıkabilir. Tüm bu yaratıcılık ve hayaller ilham veren ve alan bir enerjiyle birleşerek gerçekten yolunuzu aydınlatan yada başkalarının yoluna ışık olan projelere kaynak olabilir. Bu projelerin çok bereketli ve kazançlı projeler olabileceğini ve gerek ticari gerekse şan şöhret açısından size getirilerinin çok önemli olabileceğini belirtelim.

AŞK ve İLİŞKİLER

Mart ayında ilişkilerde ilgi ve tutkular çok öne çıkıyor. Sıkı sıkıya sarıldığımız daha tutkulu aşklar ve ilişkiler için kurulan hayaller beklentileri çok yükseltebilir. Bu sebeple ilişkilerde daha hassas yaklaşımlarda olmak ve karşınızdaki kişiyi empati kurarak anlamak kritik bir değere sahip olacaktır. Söylenmemiş, dile getirilmemiş duyguların hissedilmesi ve sezgiler tam da bu ay için ilişkilerde çözüm anahtarı olarak kullanılmalı. Somut görünenin arkasında görünmeyen ve ete kemiğe bürünmemiş durumlar ilişkilerde dikkate alınmazsa sorunlar oluşabilir yada problemler artabilir.

Hemen söyleyelim ki karşınızdakine yürekten bağlıysanız bunu ona hissettirmek için en doğal halinizle ona yaklaşın. Tüm samimiyetinizi ve sıcaklığınızı hesapsız ve gerçekten dürüstçe ortaya koyduğunuzda ilişkilerde güçlü bağlar oluşturulabilir. Mart ayında dürüstlük ve güven temaları şüphe oluşturacak tavır ve davranışlarla zedelenirse ilişkilerde kopmalar getirebilir. Bu sebeple ilişkilerde daha sahiplenici ve ilgili tavırlar ilişkinin beslenmesine ve büyümesine yarayacaktır.

Kalıcı ilişkiler kurmak için iyi bir ay olduğunu söylebiliriz.  Mart ayında yeni bir ilişkiye başlamak konusunda adım atmak isteyenler için başlangıç noktasının iyi bir arkadaşlık ve dostluk olduğunu belirtelim. Güvenilir ve dürüst yaklaşımların ilişkilerde ödülü büyük olurken Mart ayında tutku, sahiplenici ve bağ kurucu bir etken olarak görünüyor. Ruhunuzun sizi doğru kişiye götüreceğini bu anlamda hep hatırınızda tutun. Mart ayında aklınızla değil yüreğinizle sevin.

DiKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

Bu ay dikkat edilmesi gereken konuların başında iyi niyetle ve yardım etmek maksadıyla başlanan her şey eğer baştan bazı sınırları çizmezseniz o zaman ciddi şekilde sömürülme durumunda kalabilirsiniz ve bu da kullanılmışlık hissiyle size zarar verebilir. Maddi ve manevi yönden sömürülmemek için neye evet neye hayır dediğinize çok dikkat ediniz.

Bir diğer önemli konuda inaçlarınızın sizi ne kadar etkilediğine bakmanızdır. Sizi kısıtlayan inanç kalıplarından kendinizi özgürleştirmeye özen gösteriniz. Özellikle dini inançların kötüye kullanılması yada din kisvesiyle başlayan olayların arkasından gerçekten başka şeylerin çıkması söz konusu olabilir. Bu anlamda gerek özel gerekse iş gerekte sosyal ilişkiler açısından bu yönden gelebilecek sömürüye karşı dikkatli olmak gerekmektedir.

Kendinizi feda ederek durumlara yada olaylara dahil olmakta yine çok önemli ve dikkat edilmesi gereken durumlardan birisini oluşturmaktadır. Fedanın karının olmadığını , bu yönde yapılan her şeyin oluşturacağı beklentilerin hayal kırıklığı yaratabileceğini hatırınızda tutunuz. Kendinizi yok ederek yada görmezden gelerek yada kendi yaşamınızdan erteleyerek (çalarak) yaşamamaya özen gösteriniz.

 

SON SÖZ

Hayalle gerçek arasında sıkışıp kalmadan yaşayacağınız bir ay diliyorum. Kendinize ve kendi ışığınıza , kendi yaratıcılığınıza ve tecrübelerinize güvenin. İnanarak yapın… İnanmadığınız ne varsa onlarıda hayatınızdan çıkarın.

 

 

MART AYI İÇİN OLUMLAMA

Geçmişten bugüne yaptığım ve bana ait olan her deneyimin bana öğrettiklerini sevgiyle kabul ediyorum. Kendimi tüm kısıtlayıcı düşünce ve duygudan arındırıp özgürleşerek hayatımı doyumlu şekilde yaşamayı seçiyorum. Duygularımı ve düşüncelerimi özgürce ifade ederken yaşamıma sahip çıkıyorum. Hayallerimi yapacaklarım için zengin bir kaynak olarak kullanıyorum. Yaratıcılığımı kazandığım farkındalıklarla ne için, ne zaman , nerede , kimle ve nasıl kendimin ve bütünün hayrına olacak şekilde kullanacağımı biliyorum. Kendimi seviyorum ve onaylıyorum.