Aşka ve Sevgiye Açık Yüreklerin Günü 14 Şubat 2015

Bu yıl 14 Şubat için yazı yazmayacaktım aslında ancak kararımı etkileyen çok önemli bir durum oldu o da  uzun yıllardır hiç bir 14 Şubat bu yılda olduğu (olacağı) kadar  “aşk” ve “sevgili” kavramlarını karşılamıyordu. Gerçekten de bu yıl sayılar aşk ve romantizm için harika bir ortam olabileceğini ve hatta uzun zamandır aşk konusunda kapalı olanların bu Cumartesi günü bu konuda duvarlarını yıkabileceğini gösteriyor.

Bu sene 14 Şubat için öncelikle dikkat edilmesi gereken konulardan bahsetmek istiyorum. Bunlardan ilki kıskançlık ve gerçekten eğer dikkat edilmezse soğumalar olabilir. İkincisi de hassas olunan konularda titiz davranılmaması veya empati kurulmamasının getirdiği durumların yaratacağı huzursuzluk. Özellikle hassasiyetlerini görmezden geldiğiniz bir partnerinizden ciddi tepkiler alabilirsiniz.

Bu günü parlak yapan enerji ise, birliktelik kurmak , aile olmak, uzun soluklu yada kalıcı ilişkiler başlatmak için bu 14 Şubat’ta harika bir enerji var. Bu durumu uzun süredir erteleyenler yada bu konuda kendini sınırlayanlar eğer kendilerini yeni bir aşka hazır hissediyorlarsa yada bu konuda şanslarını kullanmak istiyorlarsa işte şimdi harika bir gün onları bekliyor.

Geçmişin duygusal yüklerinden, nefret ve öfkeden arınmış bir yüreği, aşka ve sevgiye açmanın zamanıdır.  Eğer yalnızsanız ve gerçekten bu durumu değiştirmek istiyorsanız o zaman 14 Şubatta harekete geçiniz.

Sevgiyle… Aşkla…

 

Yoldaki Işıktan bugün için seçtiklerim :

 

Sordum nedir aşk diye ?
Dedi ki anlatılmaz…

Sordum nasıl bileceğim peki diye ?
Dedi ki bilerek olmaz …

Sordum peki kimle diye?
Dedi ki o gelince hissedersin…

Sordum peki ne olacak diye ?
Dedi ki özleyeceksin önce , hasretle bekleyeceksin, daha konuşmadan ağzın kuruyacak belki ama yine de diyemeyeceksin…

Sordum nasıl olacakta kavuşacağız o zaman diye ?
Dedi ki ikinizinde yüreği tamam deyince OLacak …

Sordum O gün bugün mü diye ?
Dedi ki sen hele bir tamam de o zaman anlarsın…

 

14 Şubat İçin Olumlama

Ruhuma ve inançlarıma göre kendime en uygun olan hayatı yaşıyorum.Yaşamımda aşka ve romantizme yer açıyorum. Aşkların ve sevgilerin en yücesi ile kendim için en mükemmel kişiyi yaşamıma kabul ediyor ve hakediyorum. Seviyorum ve seviliyorum. Ben aşkın kendisiyim.