Aldığım kararların, yaptıklarımın arkasındayım. Yaşamımın tüm sorumluluğu bana ait !

Kararlı olmak ve aldığı kararların arkasında durarak ilerlemenin zamanı olarak şubat ayı biraz daha cesur biraz daha girişken biraz daha öne çıkmanın zamanı. Yılın en kısa ayı olmasına rağmen bu seneye damga vuracak etkileri olabilecek bir ay Şubat ve bu dönemde sorumluluklarla birlikte artan bir tempodan bahsedebiliriz.

Şubat ayı yaratıcılık gerektiren tüm işlerde de size fırsatlar sunacaktır. Başka bir deyişle yaratıcılığınızı yükselen bir enerji ile kullanabilirsiniz. Bu sebeple gerek ürün yada hizmet tasarımı olsun, gerek görsel sanatlar veya benzeri işlerle uğraşıyor olun, gerek moda yada stil tasarım ile ilgili işler olsun , Şubat ayında bu yönde destekleyici enerji çok yüksek.

Şubat ayında karar almakta zorlandığınız durumlarda fırsatların da biraz kaçabileceğini hatırınızda tutmanızda fayda var. Bu sebeple cesaretinizi kıran yada sizi özgüvensiz hale getirmiş geçmiş dönemlerin deneyimlerinin etkilerinden kurtulmaya bakmanız önünüzü açabilir. Özellikle Ocak ayında yapılan hazırlıklar bu anlamda etkileri ortadan kaldırmak ve girişimlerinize olumlu yönde katkıda bulunması açısından çok önemliydi. 2015 yılının yapılanma ve yeteneklerinizi etkin şekilde kullanabilme açısından çok destekleyici olduğunu 2015 yılının günerjisinde belirtmiştik. Şubat ayında bu yönde ekilecek tohumların önemi bu anlamda ciddi şekilde artmaktadır.

İş açısından yapılan hazırlıklar bu ay finansal yönden başarılı olmanıza ve ciddi karşılıklar elde etmenize yarayabilir. Ancak hemen belirtelimki bu uzun dönemdir üzerinde çalıştığınız ve gerçekten emek verdiğiniz konularda olabilir. Emek vermediğiniz işlerden beklenti içinde olmanız hayal kırıklığı yaratabilir. Bu ayın içinde özellikle yüksek bir motivasyon ile girişimlerinizi devam ettirmeniz karşınızdaki kişileride çok etkileyecektir. Neşeli canlı ve ışığınızı yansıtarak kendinizi gösteriniz. Canlılığınız ve azimli yaklaşımlarınız hakkettiğiniz takdiri ve maddi kazançları size sağlayabilir.

Finansal açıdan sorumluluklarınızı yerine getirerek uzun zamandır çalışılmış ve tamamlanmış projelerin ciddi getirileri olabilir ve bu finansal kazançlar sizin yeni bir döneme başlangıç yapmanıza yarayabilir. Hemen belirtelim ki bu kazançları elde etmek yada devamını sağlamak için yıl içinde yoğun bir şekilde ve emek vererek çalışmaya devam etmeniz gerekiyor. Aksi takdirde saman alevi gibi sonlanan küçük parlamalardan öteye geçmeyen durumlar olarak kalır.

İlişkiler açısından ailevi sorunların ele alınmasına ve bitişlerle birlikte oluşan yeni başlangıçlara işaret eden bir enerji var. Ocak ayında kendini göstermiş yada ortaya çıkmış olan durumlardan sonra bu ay çözüm yönünde ilerlemeler olabilir. Hemen belirtelim ki çözümlerin içinde bitişler ve bitişlerinde bir kısmı ilk planda olumsuz yönde görülebilir. Ailevi açıdan çözüm bekleyen durumlarda özellikle ilk elden yapılacak girişimlerden çok bekleyişlerle birlikte oluşacak durumların getirdiği sonuçlar olabilir. Etkide bulunabileceğiniz detaylardan çok gözlemci yada katlanan durumda olabilirsiniz. Ancak bitişlerin bu durumu değiştirmesi söz konusu olabilir.

Özel ilişkiler açısından yeni aşklar için büyük fırsatlardan bahsedebiliriz. Uzun dönemli etkileri olabilecek yada kalıcı ilişkiler için başlangıçlar olabilir. Bir anlamda bekarlar için şanslı bir dönemden bahsedebiliriz. Bu yönde sorumluluk almak isteyen yada hazır olanlar şanşlarını kullanabilirler. Aşk emek istiyor bu ay. İlk emekte bu yönde atak ve istekli olmaktan geçiyor. Olgun ilişkilerde yeni bir döneme adım atacak şekilde ilerlemelerde olabilir. Evlilik teklifleri bu ay gündemi oldukça meşgul edebilir.

Bu ay dikkat edilmesi gereken konuların başında “erteleme” geliyor. Aile, ilişkiler ve iş derken kendinizi kaybolmuş hissedebilirsiniz. Ailenize, sevdiklerinize, kendinize ve işinize olabildiğince dengeli şekilde zaman ayırmaya ve ilgili olmaya özen gösteriniz. Bu anlamda zamanınızı etkin ve verimli şekilde kullanmaya çalışınız.

Bir diğer dikkat edilmesi gereken konu ise elinizdeki işleri tamamlamak ve yeni başlangıçlara yer açmak. Unutmayınız ki sürüncemede kalan durumlar yenilikler için engelleyici olacaktır.

Son olarak, önünüze çıkan engellerin moral ve motivasyonunuzu kırmasına ve sizin özgüveninizi düşürmesine müsaade etmeyiniz. Özellikle finansal  kaygıların, yetersizlik hissinin, kendinizi ve sevdiklerinizi güvende hissetmemenizin getirdiği duygusal çöküntüler veya gerginlikler bu ay yorucu veya tüketici olabilir. Kendi moral ve motivasyonunuzu yüksek tutmakta , kendinize güvenmekte ve gerçekten tüm birikim ve tecrübenizi etkin şekilde cesurca kullanmakta kararlı olmanız , azim ve iradeli şekilde kararlarınızın arkasında kalmanız maddi ve manevi kazancınızı artıracaktır.

 

Bu ay için Yoldaki Işık isimli kitabımdan bir olumla vermek istiyorum :

Kendimi tüm kaygı ve endişelerden özgürleştirip ,yaşamın akışı içinde olanı sevgiyle kabul ediyorum.Bana bahsedilmiş tüm yetenekleri, içimdeki bilgelik ve cesaretle birleştirip kendimin ve bütünün en yüksek hayrına kullanıyorum. Akıp giden zaman içinde tüm deneyimlerim beni ümitle yeniden motive ediyor ve yaşamımı neşe içinde kendi ışığımı yansıtarak yaşıyorum.