İçimde bir ben var ve ben onu keşfedip kendi küllerimden yeniden doğuyorum. Kasımda bir soru sorsak bu ne olurdu derseniz “kendi küllerinizden yeniden doğmak istiyor musunuz ?” derdim.

Kasım ayı,  Kendi ışığınızla kendi yolunuzu aydınlatmanın ve kendi yaşamınıza yön verirken sahip olduğunuz tüm yeteneklerinizi ve yaratıcılığınızı göstermenin zamanı…  Ekim ayında sonlanan durumların ve sürpriz şekilde gelişen olayların getirdiklerinden sonra Kasımda enkaz kaldırma veya beklenmeyen durumlara biraz daha alışma ve varsa şaşkınlığınız ondan kurtulup yolunuza devam etme zamanı…

Öncelikle hala bir sonlanma enerjisinin devam ettiğini söyleyebiliriz. Kasım ayında gelişen süreçler gerçekten bu sene için birçok açıdan var olan durumu anlamaya ve kavramaya, hatta varsa çözüm üretmeye dönük ilerleme sağlamaya zemin oluşturabilir. Arayışınız varsa, çözüm üretmek isiyorsanız buna çok fırsatınız olacaktır. Bu fırsatları kullanmak hem biraz cesaret hem de biraz istekli olmayı gerektiriyor. Hemen belirtelim ki her ne yapacaksanız bunu en profesyonel şekli ile yapmaya özen gösteriniz. Aşırı abartılı şekilde idealize edeceğiniz çözümlerin size uygulanması mümkün olmayan ütopik yollar sunması muhtemeldir. Bu sebeple pratik ve uygulanabilir çözümlere odaklanmanız çok faydalı olabilir ve sizi sonuca ulaştırır.

Bir diğer önemli konuda yaklaşımlarınızda kendinizi kandırmadan sorunların kökenine inmek ve yapılması gereken neyse onu yapmak. Kolay olanı değil, yapılması gerekeni mutlak yapmak her zamankinden daha önemli Kasım ayında. Nerede ne şart altında olursanız olun kendinizi kandırmadan ve oyalanmadan yapacaklarınızı en profesyonel şekilde yapmanın sonuçları da çok önemli olacak. Maddi ve manevi yönden kazançlı çıkmak istiyorsanız o zaman bunu yaptığınız her şeyde ciddi ve detaylara dikkat ederek göstereceğiniz bir yaklaşım ve calışma ile elde edebilirsiniz. Özenli ve hakkını vererek yaptığınız her şeyde kısa ve uzun dönemde elde edecekleriniz sizi mutlu edecektir.

Eğitim bu ayın favori konusu. Eğer kendinizi geliştirmek ve yeni şeyler öğrenmek istiyorsanız Kasım ayında bu amaç için harika bir enerji var. Yeni öğrenmeler ve eğitim konusunda atılacak adımlarda özellikle spiritüel konuları içeren eğitimlere ilgi duyabilirsiniz. Bu süreçte yapılacak çalışmalar içsel bir aydınlanmada sağlayabilir ve bundan sonrasında yaşamın içinde olan her şeyin maddi ve görünür yüzü yanında görünmeyen yönlerinide dikkat almaya başlayabilirsiniz. Bir başka deyişle yaşamınızdan bundan sonraki dönemde sadece görünür fiziki şeyler değilde aynı zamanda sezgisel ve ruhsal açıdanda deneyimlerinizi destekleyecek katkılar yapabilirsiniz.

Ailevi konularda var olan sorunların çözümüne dönük oldukça iyi bir enerji var. Bunu kullanmak için inatlaşmalardan uzak durmak ve daha akıllıca hareket etmek gerekiyor. Özellikle empati kurarak çözüme yönelik hareket etmek aile içi konularda faydalı olabilir. Karşı tarafı düşünmeden paldır küldür ve kabaca yapılacak her şey sorunları büyütebilir.  Aslında bu empati konusu tüm ilişkilerde öne çıkarken, sadece kendi çıkarınızı değilde ortak çıkarları düşünerek hareket etmek çok şey kazandıracaktır.

Kasımda aşk başkadır. Bu ay romantik ve sevgi dolu başlangıçlar için çok iyi bir zaman. Bunu farklı şekilde şöyle söyleyebiliriz eğer gönül yaralarınızı sarmak istiyorsanız bu ay buna karşılık bulabilirsiniz. Yeni bir aşka yada ilişkiye yer açmak için eskisinden kurtulmaya yada eskisinin sizde bıraktığı bir travma varsa bunu iyileştirmeye çalışabilirsiniz. Kasım ayında duygusallık çok öne çıkabilir. Tüm açıklığı ve saflığı ile ortaya konacak aşkların yaşama şansı çok yüksek. Varsa hayatınızda sizin için önemli olan birisi ona sevginizi göstermek veya ifade etmek için bundan daha iyi bir zaman olamaz.

Sorunlu ilişkilerin çözümünde aranızdaki bağın ne kadar kuvvet olduğu çok önemli. Sorunları çözerken yetişkin bir birey gibi ele almanız gerekmektedir. Sorumluluklarınızı bir kenara bırakıp bağımlı şekilde yolunuza devam etmek istiyorsanız o zaman birlikteliklerinizde zorlanabilirsiniz.Büyümenizi gerektiren durumlar söz konusu olabilir.

Büyüme ve sorumlulukları elinize almanız gereken bir diğer önemli konuda para ve finans konuları. Bu ay bu anlamda iyileşmeye dönük adımlar atmak için çok uygun bir zemin var. Bunu para sorunu olan herkes açısından, sorunları çözmeye dönük bir enerji olduğu için söylüyorum. Yüzeysel yada pansuman olacak şekilde çözümlerle değil, gerçekten bugünüze ve geleceğinize hizmet edecek bir çözüm üretmeniz muhtemeldir. Bunu istiyor ve bunun tüm sorumluluklarını üzerinize alıyor olmanız gerekiyor. Finans konusunda ve iş konusunda atılacak adımlar özellikle Aralık ayında da çok büyük bir önemle gündemimizde klacak. Hala bu yıl Aralık ayı büyük başlangıçları ve yatırımları destekleyecek bir enerjiyle gelecek. Bunu yapabilmek için Kasım ayında finansal yönden çözümlerin üretilmesi ve zeminin hazırlanması gerekiyor. İhmal etmeyiniz.

Öğrenmeye, öğretmeye, kendini bulmaya ve kendini keşfetmeye, bilgeliğe ve yardımlaşmaya açık bir enerjinin olduğu Kasım ayında, gerek kendinize gerekse sevdiklerinize kaliteli zaman ayırınız. Kendinizi yenilemek ve küllerinizden yeniden doğmak istiyorsanız bu ayı boş geçmeyiniz ve unutmayınız bazen katlandığınız süreçler sizi olgunlaştırır, çektiğiniz acılarında bu anlamda sizi büyüttüğünü ve size verdiği dersleri hep hatırlayınız.

Tüm ruhsal ve duygusal deneyimlerinizi sizi ilerletecek şekilde kullanınız. Yolunuzu aydınlatacak olan sizsiniz ve sizin bilgeliğiniz size de hizmet etmeli onu hem kendiniz hem de başkalarının hayrına kullanmaya özen gösteriniz. Bitmesi gerekeni bitirin ve kendinizi özgürleştirin. Başlaması gereken ne varsa sizin için ona uygun zemini hazırlayın.