7 sayısı derinliği, kökleri , duygusal bağları, özgün tarzı, analizi ve anlayışı temsil eder.

7 Ekim’in günerjisi, her şeyden öte büyük başlangıçların ve yeni büyük bir dönüşümün öncüsü olan bir enerjiye sahip. Bu ayın sürprizlerle başlayabilecek sıradışı olaylara gebe olduğunu söyleyebiliriz. 7 Ekim’de böyle bir ayın içinde oldukça önemli bir gün.

Hemen söylemek gerekir ki, 7 Ekim ve sonrasında derinlik içinde yada detaylar içinde kaybolduğumuz anların içinden kendimizi bularak yeniden doğmak durumunda kalabiliriz. Kendinize özgün tarzla yeni bir sen olmak için biten süreçlerin içinden yeniden doğmak mümkünken, kendinize kendi iç dünyanıza dönerek özgün kimliğinizi ortaya nasıl koyacağınızı düşünmenizde ve bu düşüncelerin doğrultusunda da hareket etmeye ihtiyacınız olabilir.

Başkalarını taklit etmeyi bırakıp, kendi özgün tarzınızı her adımda göstermeye, kendi ayaklarınız üzerinde durarak kararlı hareket etmeye her zamankinde daha fazla önem vermeniz sizin kendi yolunuzda dosdoğru ilerlemenize yarayacaktır. Engellerinizi ortadan kaldırmak için kendi yaratıcılığınıza güvenmeli, aynı zamanda azminizi de ortaya koyacak şekilde cesur adımlar atmaya hazır olmalısınız.

Ertelemek yerine yapmayı, detaylarla birlikte büyük resmi kaybetmeden bütünsel yaklaşmayı, çok çalışmayı ve emek vermeyi göze almalı, yaptığınız her şeyin hakkını vermelisiniz. Bitmiş ve bitmeye yüz tutmuş ne varsa artık onları bırakıp yerine bundan sonraki yaşamınızda işleyecek ne varsa onları koymaya önem vermelisiniz.

Sahip olduğunuz tüm kaynaklar üzerinde iyice düşünün. Bu kaynakların hepsini en etkin ve en verimli şekilde nasıl kullanabileceğinizi düşününüz ve sonrasından da bu yönde harekete geçiniz.

Tüm saydığımız süreçler, sizi yenilenmeye davet ederken, eski ve alışkın olduğunuz bazı durumlardan artık tamamen sıyrılmanız gerekecektir.Kısır bakış açılarından, sabit yaklaşımlardan uzak durmak , farklı ve yeni olana açık olmak, yeni teknikleri kullanmak gerçekten yaşamınızda yeni bir perde açmak için özenle yapmanız gerekenlerdir. Bunun yanında geçmişten edindiğiniz tüm tecrübelerin ışığında özellikle sizi olumlu yönde etkileyecek neler varsa bunları özenle kullanmanız, sizi olumsuz yönde etkileyen duygu ve düşünceler ve hatta inançlar varsa bunların etkilerinden arındırmaya ve özgürleşmeye çalışmalısınız. Bir olumsuz duygunun hapsinden yada kısır düşüncenin esaretinden kurtulmak size bambaşka bir hayatın kapılarını açabilir.

Maddi olarak üzerindeki yüklerden yada bunların oluşturduğu engellerden kurtulmak için yeni ve yaratıcı teknikler yada yöntemler, yada yeni iş modelleri üretebilirsiniz. Bunu yapmak için kararlı ve kendinize güveniyor olmalısınız.Böyle gelmiş böyle gider demeyiniz. Böyle gelmiş olabilir ancak böyle gitmez. Değişebilir ve yenilenebilir. Sorumluluk alın !

Bugün ve sonrasında gerçekten dengeler ciddi şekilde değişebilir ve yeni dengeler biraz da sizin neye nasıl yaklaştığınıza ve neyi nasıl gördüğünüzle ilgili olduğundan, bu yeni dengeleri belirlemek birazda sizin duygu ve düşüncelerinizin içinde saklı enerjiyle besleniyor. Nasıl bir denge kurmak istiyorsunuz ?