Huzur ve Sevgi , Barış ve Uzlaşma, Sorumluluklar ve Hayalleriniz

Ağustos ayında huzura , sevgiye, uzlaşma ve barışa giden bir yol var. Bunu istiyor ve yapmak için harekete geçiyorsanız elde edebilirsiniz. İstemek ve yapmak sorumluluk demektir. Bu sebeple sorumluluklarınızı yerine getirebilirseniz o istediğiniz aşk, sevgi, iş, ilişki vb. her neyse size aynı zamanda huzur getirecek motifler, bunları gerçekten elde edebilirsiniz.

Sonuçlarla Yüzleşin ve Sorumluluğu Alın !

Ağustos ayı yılın tüm diğer aylarından farklılaşan bir aydır. Aslında sonlanmaların olduğu yılın büyük bir dönemini geride bırakmanın getirdiği sonuç okuma zamanıdır. Bu sebeple Temmuz ayında sonuçları iyi okumanız konusunda yazmıştım. Şimdi okuyacak durumda değil bunlarla yüzleşiyor durumda olabilirsiniz. Bu ne demek yüzleşmenin getirdiği farkındalık her neyse bu sizi bitişlere götürebilir. Bitiş aynı zamanda bir başlangıçtır.

Yeni bir şey yapmak için öncelikle ne nerede ne zaman nasıl ve kiminle gibi detaylara geçmeden önce , siz ne istediğinize dair kararları verme durumunda olabilirsiniz. Bunu, yapmanız gerekenlerle birlikte düşünmenizde fayda var. Özellikle her sonuç kazanç anlamında sizi ilerletirken bazı sonuçlarda enkaz kaldırmanız gerekebilir. Var olan bir enkazı kaldırmadan oraya yenisini koyamazsınız. Bu sebeple Ağustos ayında ilerlemek istiyorsanız bir taraftan enkaz kaldırıp bir taraftan da yeni temeller için  adımlar atmanız gerekebilir.

İyi yada kötü sonuçlar diye yapılan değerlendirmelerde en kötü sonuçların ders niteliğinde olduğunu ve bunların da kazanç olduğunu hep hatırlayınız. En iyi öğrenmeler başarısızlık yada bu tip sonuçların içinde olur ve gerçekten iyi okumayı becerebilirseniz içinde muhteşem dersler saklıdır. Bu derslerde sizi yeni olana götürür ve iter. Kazandığınız deneyimle muhteşem başarılara imza atacak her türlü kaynağa aslında bu yolla da sahip olursunuz.

Nedenlerinize Tekrar Bakınız  ve Ölçülerinizi Belirleyiniz

Neyi neden istiyorsunuz demiştim Temmuz ayında. Ağustos ayında bu daha da net bir şekilde ortaya çıkmalı ki sizi güdüleyen neler var bunların size sağladığı farkındalıkla ilerleyiniz. Ağustos ayında keyif ve neşe için zaman ayırınız ancak benim şahsi düşüncem bu keyif ve neşeyi çok abartmadan tadında ve ölçülü yapmanız. Ağustos ayında hiç olmadığı kadar ölçüleriniz üzerinde düşünmelisiniz. “Ne kadar” sorusu bu zaman diliminde hep sorulmalı ? Ne kadar istiyorsunuz, ne kadar emek vermelisiniz, ne kadar zamana ihtiyacınız var ne kadar sermayeye ihtiyacınız var gibi bir çok ne kadarla başlayan soruyu sorunuz ve cevaplarınızı gerçekçi şekilde veriniz.

Hayallerinizi canlandırmak, bunlar için emek vermek veya daha geniş ve derin bir yorumla, bugüne kadar neye ne kadar emek verdiyseniz bunların sonuçları ile de keyifleneceğiniz bir zaman dilimi olarak Ağustos ayı bir çok kişinin hayatında çok önemli sayfaların açılmasında vesile olabilir. Burada kritik olan yine ne kadar sorusu ? Ne kadar emek verdiyseniz, yani ne ektiyseniz onu biçme zamanı. Hemen ifade edelim ki 2014 yılının tamamında etkili olan yüzleşme enerjisi size kendinizi yeniden tanıma ve keşfetme konusunda muhteşem  şeyler sunuyor olabilir. Bunu iş, özel ve genel detaylar açısından söylüyorum. İş ve kariyeriniz için bugüne kadar neler yaptınız bunları görme zamanı , ilişkiniz için ister evli olun ister bekar, neye ne kadar emek verdiniz şimdi bunları toplama ve yaşama zamanı.

 

Ağustosta Muhasebe !

Bu ayın bir muhasebe ayı gibi çalıştığını söylemek doğru bir benzetme olacaktır. Hesaplarınızı ve sonuçları görebileceğiniz bir dönem olarak, karda yada zararda olabilirsiniz. Burada önemli olan sadece katedilen yol yada elde edilen sonuçlar değildir, bu süreci nasıl yaşadığınızda önemlidir.

 Kötümser bir yaklaşım içinde olmamanızı ve ne yaşamak istiyorsanız onu hayata geçirmek için tüm gücün içinizde saklı olduğunu hatırlatarak ilerlemenizi öneriyorum. Yine yeniden demek için harika bir zaman. Dikkat etmeniz gereken ağustos böceği gibi değilde karınca gibi olmanız. Ne istiyorsanız bunun için emek veriniz.

Tarzınızı ve stilinizi değiştirmeniz gerekiyorsa, ki bu bugüne kadar nasıl yaşadığınızla ilgilidir, bunu değiştiriniz. Okuduğunuz tüm sonuçlarda, sizi o sonuçlara getiren tarz ve stili iyice anlayınız ki onu ne yönde nasıl değiştirecek yada geliştireceksiniz onu bulunuz ! Unutmayınız neye sahipseniz bu sizin sorumluluğunuzda yada sorumsuzluğunuzda ! Öncelikle bunu kabul ediniz.

Hayalden hadefe giden bir yol var ve siz neyi hayal ediyorsanız onu yapabilirsiniz. Önce hayaller ölür sonra insan. Yaşadığınız sürece hayallerinizi hedefleriniz için kaynak olarak kullanınız. Zihin ve ruh birleşince hayaller ete kemiğe bürünür. Cesaretinizi tecrübelerinizle ve yeteneklerinizle birleştirince neleri başarabileceğinizi yaşayarak görebilirsiniz.

 

İlişkilerde Harika Bir Dönem

İlişkiler açısından özellikle çok keyifli bir zaman olduğunu söylemek gerekiyor. Aşkların hızlıca başlayacağı , uzun süreden beri devam eden ilişkilerde mutlu sonların olabileceği muhteşem bir ay Ağustos. Evlenmek isteyenler için harika bir zaman. Uzun soluklu kalıcı birliktelikler için Ağustos ayında atılan temeller harika sonuçlar verir. Bu sebeple bu ay evlenmeyi düşünüyorsanız o zaman harika bir zamanda adım atıyorsunuz diyebiliriz.

İlişkiler konusunda tek uyarım, yanlış bir aşka adım atmamak adına, “aşka aşık” olmayın diyorum. Aşka aşık olmamak, sadece aşık olmak isteğiyle, görünür güzelliklere bakarak hareket etmeyin demek. Karşınızdaki kişinin görsel öğeleri bu dönemde sizi yanıltabilir. Bu sebeple karşınızdaki kişiyi gerçektenseviyor musunuz bunu iyice bir anlayınız.

Bu dönemde ilişkilerde güven ve sadakat arayışı çok önde olur. Özellikle yaz aşkı kavramı dahilinde var olan uzun soluklu ilişkilerinize zara verecek gelip geçici heves ve arzulara kapılmamanızı öneriyorum. Basit kaçamaklar bir çuval inciri berbat edebilir. Sevdanıza sahip çıkmanın, tutkulu bir aşkı gerçekten sevdiğiniz bir kişiyle yaşamanız için harika fırsatlar olabilir. Bunları yaşayın yada yaşamak için bu tip fırsatları kendiniz oluşturunuz.

Nelere Dikkat Edelim ?

Ağustos ayında dikkat edilecek belli başlı konular söyle; erteleme yapmayınız, ele aldığınız her konuda detaylara dikkat ediniz ve hakkını vererek yapınız, başladığınız her ne varsa bunları tamamlayınız, sorumluluklarınızı alınız ve sorumluluklarınızdan kaçmayınız.

Son sözde uyumlu olmak ve herkese ayak uydurmak konusunda. Eğer siz sınırlarınızı çizmez ve herkese şirin ve uyumlu görünmeye çalışırsanız, biliniz ki hayat sizi her geçen gün kendinizden uzaklaştıracak ve sizi kişiliksizleştirecektir. Huzur bozulmasın diye katlandığınız yada sustuğunuz durumlarda, fikrinizi yada düşüncenizi itici kaçmayacak şekilde belirterek uyumlu olursanız karşınızdaki kişi yada kişiler sizin sınırlarınızı öğrenirler. Kendi kırmızı çizgilerinizi başkalarına gösteriniz. Bunun anlaşılmasını bekleyerek zaman kaybetmeyiniz.

Bu ayın günerjisinde hiç siyasi bir yorum katmadım. Sadece şunu söylüyorum, doğru ile yanlış, adil ve haksız, geçmiş ve gelecek kelimeleri üzerinde iyice düşününüz. Neye sahip çıkmanız gerektiği ve nelerin değişeceği konusunda da tam bir fikriniz olsun. Siyaset herkese hizmet etmeli !

 

AĞUSTOS AYI İÇİN OLUMLAMA

Yaşamıma ve kendime verdiğim değerle her şeyin en mükemmelini ve en hayırlısını hakediyorum.  Bugün ve bundan sonraki tüm günlerimde bana sunulanları kendim ve bütünün hayrına sevgiyle kabul ediyorum. Yaşamımın her anının değerini bilerek ve hakkını vererek yaşıyorum. Yaşamımla ilgili kararları kendim alarak hayatıma sahip çıkıyorum.