Bazı günler vardır o günler özeldir. Bugün 23 Temmuz’da öyle özel bir gün işte. 23 sayısı özel bir sayıdır. Örneğin dünyanın yörüngesi 23 derece ekliptiktir yani eğiktir ve sadece bu eğiklikle mucizevi şekilde mevsimler oluşur. 23 aslında değişim demektir. Ancak bu değişim tüm çelişkilerine ve zıtlıklarına rağmen olan ve içten gelen seni iten ruhunun isyanıyla başlayan bir değişimdir. O yüzden bugün istemeyi iste yapmayı iste olmayı iste ruhunun sesine kulak ver. O sana ne diyor sen ne yapıyorsun ?

Bugün maddi başarıları oluşturmak için gerçekçi olunması gereken bir gün. Bunun için neyi ne şekilde yaparsın bunu çokça düşünsen da aslında önemli olanın sen bunu” neden istiyorsun” onu bilmek olduğunu anlamak! İdrak ettiğin, anladığın ne varsa bunu tam olarak kavramak ve bunun getirilerinin bugün ve yarınında sana neler getireceğini de tartmak olduğu bir gün. İyi tart ki yarın sana ağır yada hafif gelmesin !

Bugün kararlar almak için iyice düşünme günü ! Dengeye gelmek için çok önemli bir gün ! Sanki Ortaçağ’dan Yeniçağ’a geçiyormuş gibi düşün ! Eski ve işlemeyen ve senin gerçeğini ifade etmeyen ne varsa onlardan kurtulup, yeni ve işleyen ve senin gerçeğin olan bir döneme ilerlemenin günü ! İstemeyi iste, yapmayı iste, olmayı iste ve tüm bunları neden istiyorsun bunları iyice kavra ve sonra yola koyul…

Yol ne mi ? Yol bu istediklerin , bu yapacakların, bu olacakların neyse onun hakkını verme ve o isteğin gereklerini yani sorumluluklarını yerine getirme yolu. Kendi ışığınla aydınlatacağın ve ilerleyeceğin yol.. Senin yolun….

 

GÜNÜN OLUMLAMASI

Ruhum, zihnim, duygularım ve bedenimle bir bütünüm. İçimdeki bilgeliği ve yeteneklerimi, hayallerimi gerçekleştirmek için kaynak olarak kullanıyorum. Yaşamımda aşka ve sevgiye yer açarak dengemi buluyorum. Kendimi tanıdıkça yolumu seçiyorum ve kendi yolumu aydınlatıyorum.Varlığıma şükürler olsun.