Bazen öyle günler vardır ki o günün enerjisi diğer tüm günlerden farklı ve özel olur. Sayıların bilgeliğinde 7 Temmuz tamda böyle bir gün. 3 tane 7 sayısının yanyana geldiği böyle bir günde ben de biraz farkındalık oluşturmak maksadıyla bu yazıyı hazırladım :

Yedi (7) sayılar içinde kutsallık atfedilmiş ve hatta en kutsal sayılan sayıdır. 7 sayısı ile ilgili bir çok şey bulabilirsiniz. Hemen ilk aklımıza gelen hafta yedi gündür. Yerin altı ve yerin üstü 7 kat olarak tasvir edilir ve anlatılır. Yedi uyurları sanırım duymayan yoktur. Daha bir çok örnek verebiliriz.

Yedi sayısının en önemli özelliği ise analizdir. Detaylara inmeyi, ayrıştırmayı ve ayrıştırılan her bir detayın önemini bilerek anlamayı, idrak etmeyi gösterir. Bu sebeple bilimsel ve materyal yönüyle öne çıkan 7 sayısının gözlem ve analiz yeteneği, içsel yaratıcılığını kullanarak bunun sanatsal dışa vurumuyla da görselliği çok önemser. Bu da mükemmeli yakalama arzusunu ve idealizmi gösterir.

Bu anlamda 3 tane 7 sayısının yanyana geldiği 7 Temmuz 2014’ün günerjisinin hepimize gösterdiği şey, uzun zamandır üzerinde emek vererek bugünlere kadar getirdiğimiz ne varsa tüm bunların en mükemmel hale getirilmesi için son dokunuşları yaptığımız bir zaman dilimine girdiğimizdir.

Doğal olarak 7 Temmuz’dan itibaren önümüzde ince ince işleyeceğimiz sanki bir nakış yapar gibi çalıştığımız konularda artık zirve yapma noktasına geldiğimizi ve bununda yaşamımızda yeni bir değişim dönemiyle yeni ve farklı bir evreye doğru ilerlediğimizi gösterdiğini söyleyebiliriz. Tüm bu söylediklerimizi geçmiş 7 yıllık evrede neye ne kadar emek verdiğinizi düşünürek gözden geçirmenizi öneririm. Emek verdiğiniz sabırla çalışarak ve hakkını vererek yaptığınız neler var bir bakınız. Bunlar artık sizi zirveye taşıyan olgunluğa geldi mi gelmedi mi ? Bu yönde hala yapılması gereken şeyler var mı ? Varsa nelerdir bunlar ?

Söylenecek en önemli şeylerden birisi , bu yaptıklarınıza ne kadar inanıyorsunuz ve yaptıklarınız gerçekten bir işe yarıyor mu ? Farklı bir bakış açısı ile yaptıklarınızın işe yaraması için neler yapılması gerekiyor ?

7 Temmuz bir milat gibi, ya öyle ya da böyle diyebileceğimiz bir gün. Yani ortası yok, ya zirvedeseniz yada zirveden çok uzakta. Zirveden uzakta olmak kötü bir şey değil. Uğraştığınız ne varsa bugüne kadar, bunların size ve yaşam amacınıza uygun olmayan şeyler olduğunu anlayabilirsiniz. Bunun farkındalığı ile yüzleşme cesaretini göstermek bundan sonraki yaşamınız için yeni başlangıçları harekete geçirmenize yarayacaktır.

Büyük başlangıçların doğum sancıları olabilir. Bunlar yeteneklerinizi tam olarak keşfetmeyi ve bu keşifle birlikte kendinize yeni bir yol seçmeyi gerektirebilir. Bunun için ilk ve cesur adımın gelmesi gerekiyor. Yolunuz yok gibi görünüyor olabilir o zaman yol açınız. Yollar var ama nasıl gidileceğini bilmiyor olabilirsiniz bu da kendinize inanmanınızı ve özgüveninizi yenileyerek kendinizi geliştirmeniz gerektiğini gösteriyor.

Eğer gerçekten ne yapacağınızı bile bilmiyorsanız o zaman sıfır noktasında kendinize yeni bir hayat için yapacağınız çok şey ve fırsatlar olduğunu görebilirsiniz. Yeni bir nefes ve yeni bir hayat için yeni bir ilk adım zamanıdır. Kendinizi yeni baştan yapılandırmak ve kendinizi gerçekten tanıyacak bir yüzleşme ile bu hayata yeniden başlamanın dayanılmaz hafifliğinde ilerlemek için o heyecanı içinizde duyabilirsiniz. Sizi hiç bir şeyin engellemesine izin vermeden içinizdeki ışığı açığa çıkarmaya istekli olun ve korkmayın! Bugün korkakların günü değil bugün cesur olanların günü. Ne kadar özel olduğunuzu farkedebilirsiniz 7 Temmuzda çok şey saklı… Kendini keşfet ve kendinle yüzleş…

Yoldaki Işık kitabımda şöyle yazmıştım :

Bir ışıktır aslında yolda aradığımız. Bir türlü etrafa bakmaktan bulamadığımız. Dönüp içimize baktıkça yakaladığımızdır aslında gerçek ışık ve odur yolumuzu aydınlatan. Yani aslında senin yolundaki ışıktır bulacağın dışarıda değilde içeride olan ve senden dışarıya yansıyan…

Yedi sayısı etrafa bakmaktan ve analiz etmekten kendini bir türlü tanıyamaz ve ilerleyemez. Başkaları için detaylar önemliyken kendisi için çok yüzeysel kalan durumlarla yaşıyor olabilir.Buradan şunu söyleyebiliriz , 7 Temmuz’da kendinize değer vererek bir kere daha bakmanız. Narsistik kendini beğenmiş kibirli bir gözle değil, gerçekten sade ve sevgi dolu kendinize saygı duyarak bakmanızdır yapacağınız ve o zaman bulacağınız da kendi ışığınızdır ve o ışıktır işte size yolu gösterecek olan.

7 Temmuzda kendi ışığını görebilenlerden ve o ışığı yakalayarak ilerleyenlerden olmanız dileğiyle bugün için Yoldaki Işık kitabımdan bir olumla :

Ben değerli ve özelim. Değişen durumlar, yaşamımı renkli kılarak hakettiğim o muhteşem ve canlı hayatı yaşamama vesile oluyor. Yüreğimin ve ruhumun ışığı ile aydınlanan yolda ne yapacağımı ve nereye gideceğimi biliyorum.