Şubat ayı yeni bazı başlangıçlar yerine daha çok bir geçiş ayı şeklinde çalışan bir enerjiye sahip. Bu ayın içinde daha çok yarım kalan ve devam eden şeylerin tamamlayarak sonuca ulaştırmanız gereken durumlarla geçebilir. Özellikle Ocak ayının sıkışık ve yoğun trafiği bu ay masaüstünde biriken işleri temizlemeyle devam edecek. Ocak ayında ertelenmiş ve bekleyen işlerle uğraşmış olabilirsiniz bu da size neyi yapıp neyi yapamadığınızı göstermiş olabilir. Eldeki sonuçlara göre Şubat ayı hala bitirilmesi gereken işler varsa bunlara yoğunlaşarak Mart ayında yeni başlangıçlar için zemin oluşturmanızı sağlayacaktır.

Şubat ayında ertelenmiş tüm konular yeniden gündeminizde olurken ilişkiler açısında daha fazla ve farklı durumların ortaya çıkacağını söyleyebiliriz. Özellikle ailesel ilişkilerin seyrinde yapılması gereken şeyler neyse bunları yapmak gerekiyor ve hatta ortaya çıkan beklenmedik durumların da   gündeme gelebileceğini gösteriyor. Sorunlu ilişkilerin çözümünde yol alınabilir ancak bu  amaçla gerçekten yardım ve destek almaya gönüllü olunmalıdır.

İlişkilerde uzun zamandır bekleyen ve birikmiş bir çok sorun için harekete geçmek gerekiyor. Sorumluluklar ele alınırken ve yerine getirilirken özenli olmakta ve detaylara dikkat etmekte fayda var. Uzun zamandır kendinizden ödün vererek fedakarlıklarla getirdiğiniz durumlarda beklentilerinizin altında gerçekleşen durumlar kendinizi kötü hissetmenize neden olabilir. Zarar görmem diye düşündüğünüz durumlarda da zarar görebilirsiniz.

İyi bir gözlem, olayların tekrar titizlikle ele alınması , empati kurarak ve sorunların gerçek kaynağına inilerek yapılacak çalışmalar özellikle gelecek günlerin aydınlık olmasına yardım edecek. Boşvermişlikle devam edilen yolların çok aydınlık olmayacağını söyleyebiliriz.

Sağlıkla ilgili titiz olmak ve sağlık problemlerini ciddiye almak iyi olacaktır. Uzun süredir devam eden hastalık yada sağlık problemlerine çözümler bulunabilir. Şubat ayında sorunlu ne varsa çözüm üretmek mümkün. Önemli ve kritik olan şeyse , çözüm arayışı içinde olmak. Akıl almaya ve aldığınız aklı kullanmaya gönüllü olmanız gerekiyor.

İş ve para konularında da dikkatli olmak gerekiyor. Birikimlerin yapılması yada birikimlerin tutumlu şekilde kullanılması gerekiyor. Lükse yada anlamsız ve gereksiz şeylere harcama yapmamak gerekiyor. Yaşamın her alanında denge ihtiyacının çok gerekeceği bir ay olan Şubat ayında ticari hareketlerde çok tedbirli olmak ve özellikle yeni başlangıçları Mart ayına bırakmak gerekiyor. Bu ay içinde büyük miktarlı harcamaları yapmadan önce iyice düşünmenizi, yatırımlarınızı daha sonraki ay olan Mart ayında yapmanızın daha doğru olabileceğini söyleyebiliriz.

Eğitim yada yeni başlangıçların yapılması için gereken bilgi ve danışmanlıkların alınması açısından çok önemli bir ay Şubat ayı. Uzun zamandır işlemeyen ve bekleyen süreçlerin daha bir harekleneceğini ancak tüm bu hareketlenmenin gerçek ivmelenmesinin Mart ayında olacağını söyleyebiliriz.  Gerçek bir denge için bu ay hazırlanmak gerekiyor. Eğitime ve öğrenmeye zaman ayırmak ilerleyen günlerde çok kazandıracaktır. Başlangıçlar öncesi son düzenlemeleri yapmak ve eksikleri giderecek yönde hareket etmenin sağlayacağı ve kazandıracağı çok şey olacaktır.

Duygusal kararlar almamak, aklınız karışıkken acele ile pişman olacağınız durumlara girmemek için biraz daha ağırdan almak ve yeterince düşünmek gerekiyor. Eldeki mevcut bilgiler yetersizse o zaman hareket etmek yerine beklemek ve tedbirli olmak çok iyi olacaktır. Her ne yaparsanız yapın oyun oynamayın. Gelişen durumları ve olan olayları ciddiye alın. Bu size kazandıracaktır. Sevdiğiniz kişileri ve kendinizi güvende hissedeceğiniz koşullar neyse o koşulları oluşturmaya hizmet edecek yolları bulunuz.

Olan her şeyi değerlendirirken olduğu gibi görmeye özen gösteriniz. Abartılı değerlendirmeler, yada gerçek değeri ve özeni göstermemek ciddi sorunlar yada kayıplar getirebilir. Şubat ayında duygularla mantığın çatışmacı yapısı kafaları karıştırabilir. Bu sebeple gerek iş gerekse özel ilişkilerde iki kere düşünmek ve ondan sonra konuşmak gerekiyor. Ne anladığınız kararlarınızı çok etkileyeceğinden neyi nasıl anladınız ve sizin anladığınızla durumun yada anlatılmak istenen şeyin aynı olup olmadığına bakmak ve dikkatli olmak gerekiyor. Bunun için her konuda bir kere daha teyid almanız çok önemli ve hiç bir zaman kurgu yapmamanız gerekmektedir. İki kere sorun ve ne anladığınızı anlatın ve teyid isteyin.

Kendinize ve ailenize kaliteli ve yeterli zaman ayırmaya özen gösteriniz. Yeni bir ilişkiye başlamakta acele etmeyiniz. Bu ayın bir geçiş ayı olduğunu hep hatırınızda tutunuz.Bu ay sonuçları görme ve değerlendirme ayı. İyi gözlem ve detaylar öne çıkıyor. Yüzeysel ve boşvermişlik içinde yürütülen yaklaşımların başarısız sonuçları ciddi etkiler oluşturabilir.

Duygusal yönden iyileşmeler ve şifa arayışları için çok uygun koşullar oluşabilir bunun arayışında olursanız çözüm bulabilirsiniz. Sonlanan ilişkiler yeni bir ilişki için yer açmaya fırsat yaratacaktır. Kendinizi bu anlamda biraz dinlemek ve dinlendirmek iyi gelebilir. Uzun zamandır devam eden ilişkilerde ve önceden tanıdığınız bildiğiniz kişilerle olan ilişkilerinizde gelişen yeni durumlar olabilir. Bu yeni durumların oluşum yönü ne olursa olsun, fikirleriniz, düşünceleriniz ve ilişkiye yaklaşımınız değişebilir. Karşınızdaki kişilerin görmediğiniz yönlerini görebilir, gizli saklı yada sırlı durumlarını öğrenebilirsiniz. Bu sebeple acele etmeden ilerlemeye özen gösteriniz.

Şubat ayında yaratıcı yönlerinizi kullanmak ve kendinize olan güveninizi bu yaratıcılığınızla birleştirip hareket etmek  çok iyi olabilir. Kendinize ve yaratıcılığınıza güveniniz. Kendinizi öncelikle kendiniz onaylayınız.

 

Bu ay için olumlama ;

Duygularımla, düşüncelerimle, ruhumla bir bütünüm. Kendimi seviyor ve onaylıyorum.  Kendimi sevdikçe ve onayladıkça, kendi içsel bütünlüğümü sağladıkça dengeye geliyorum ve kendimle sağladığım denge , içinde bulunduğum bütünle de dengeye gelmemi sağlıyor. Yaşamın akışı içinde olayları kontrol etmek yerine akışa güveniyor olan her şeyin kendimin ve bütünün hayrına olduğuna inanıyorum.