Ocak ayında , uzun zamandır bekleyen devam edilip tamamlanması gereken işler gündemde olacak. Emek verilen ve henüz tamamlanmamış işler için yoğun çalışma gerekiyor. Ertelenmiş bir çok işinde bu dönemde önünüze gelebileceğini söyleyebiliriz. Emek vermeye ve detaylar üzerinde çalışmaya hazır olunuz. Göstereceğiniz gayretler ve vereceğiniz emekler ciddi kazanç elde etmenize yarayabilir.

Bitmeyen, tamamlanmayan tüm durumlarda size ait olan sorumlulukları tam tamına yerine getirmeye ve bu anlamda gerçekten tüm eforunuzu göstermeye gayret ediniz. Ödülü çok büyük olacaktır. Emek vermediğiniz ve beklenti içinde olduğunuz durumlarda ciddi hayal kırıklıkları olabilir.

Uzun süredir emek verdiğiniz ve gerçekten hakkınız olan büyük ödüller yada bu anlamda size maddi ve manevi büyük kazançlar sağlayacak oluşumlarla ilgili önemli gelişmeler olabilir. Sabrınızın ve emeklerinizin karşılığını görebilirsiniz.

Ocak ayında güven konusunda test edileceğiniz koşullar gündeme gelebilir. Güveninizi sarsan yada güvenilirliğinizi etkileyen olaylar olabilir. Her konuda biraz daha gayret biraz daha emek biraz daha direnmek biraz daha dayanmak ve biraz daha sabırlı olmak gerekiyor. Tüm bunları yaparken detayları kaçırmadan ve tüm bu detayları yukarıdan bir bakışla izleyerek hareket etmek alacağınız kararlarda size destek olacaktır.Detayları unutarak yada önemsemeden yapacağınız her çalışmanında size olumsuz yönde ciddi etkileri olabileceğini unutmayınız.

Karşılaşılan zorluklar sizi güçlendirirken bu zorlukları aşmak için kendi yaratıcılığınızı ve yeteneklerinizi cesurca kullanmaya hazır olunuz. Yöntemleriniz size ait ve özgün olsun. Kendinize güvenerek yola çıkınız, kendinizi göstermeye ve farkınızı ortaya koymaya çalışınız. Kendiniz olmaya ve kendinizle yüzleşmeye de özen gösteriniz. Başkalarına suç atarak veya onları yargılayarak ilerlemek yerine yaşamınızda olan biten şeylerin sorumluluğunu alınız. Bu anlamda size ait olmayan işlerin sorumluluğunu üzerinize almayınız ve bunları yapmaya çalışmayınız. Emeğinizi kendiniz takdir ediniz ve bunu başkalarının onayına bırakmayınız.

Bu ay boyunca neye evet neye hayır diyeceğinizi çok iyi düşününüz. Düşünülmeden evet denilen durumların size yükleyeceği sorumlulukların altında ezilebilirsiniz. Bu esnada kendinize ait yapmanız gereken işleri ertelemek durumunda kalırsanız bunun sizin üzerinizde oluşturacağı  strese dikkat ediniz. Bu anlamda yeteri kadar dinlenmeye de zaman ayırınız.Delege edebileceğiniz işler olursa bunları delege etmek size biraz zaman kazandırabilir.

Endişe ve kaygıların, aklınızı karıştırmasına yada akıl oyunları ile duygularınızın ve iç dünyanızın karışmasına müsaade etmeyiniz. Ocak ayında masa üstünde duran işleri toparlamak ve bir muhasebe yapmak, finansal konulara dikkat etmek ve bütçenizi hazırlamak, ne yapıyorsanız en sağlam ve sağlıklı şekilde yapmak çok önem kazanmaktadır.İş dünyasının kapıları bu ay hem açık hem de zorlu. Cesur olanlar ve yeteneklerini verimli şekilde kullanmaya çalışanlar ilerleyecekler.

Duyguların kolayca ifade edilemediği dönem olan Ocak ayında, kendinizi yeterince ifade etmeden anlaşılmayı beklemeyiniz.İlişkilerde kritik bir dönem olarak, sorun çözmeye yönelik ve sorunları ciddiye alarak ilgi göstermeye ihtiyaç var. Ailevi değerlere sahip çıkılmazsa, özgürleşmek adına aile birliktelikleri zarar görebilir. Sorunlu ilişkiler açısından problemlerin davranış boyutuyla değilde o davranışlara sevk eden duygu ve düşüncelerin neler olduğuna yönelik düşünmekte fayda var. Olayların görünür yüzü yanıltıcı olabilir. İspatınız olmadıkça sadece duyumlara dayanan ve kesin olmayan durumlarda gerçeği tam olarak anlayana kadar bir karara yada yargıya varmayınız. Tam olarak gerçeği idrak ettikten sonra ilerlemeye özen gösteriniz.