Kazançlı anlaşmaların gündemde olduğu bir aydayız. Yabancılarla yapılacak bu anlaşmalarda uzak yerlere gitmemiz gerekebilir. Yapacağımız her çalışma hem akıl dolu hem de uzlaşmacı ayrıntılarla dolu olacak. Sonuca ulaşmak istiyorsak sorumluluk alanımızda olan işleri tamamlamak gerekiyor.  Özellikle hayallerimizi süsleyen işlerde sonuca ulaşmak ve istediklerimizi elde etmek mümkün görünüyor. Bu ay bir basamak gibi işliyor, geleceğe yönelik yeni ve farklı bir döneme köprü oluyor. Ortaklıklara ve anlaşmalara bu anlamda dikkat edelim ve fırsatlarımızı iyi kullanalım.

Yeni teknolojik gelişmeler veya üretimler üzerinde çalışıyorsak bu ay bunlar tamamlanabilir ve pazarlanmasına başlanabilir. Bu anlamda iş dünyası açısından önemli bir ayda olduğumuzu söyleyebiliriz. Ağustos ayı içinde bir çok yenilik ve teknolojik gelişme hakkında duyurular yapılabilir.

Yılın başından itibaren yürütülen hedefler için bir muhasebe yapabiliriz Ağustos ayında. Tamamlanan hedeflerin maddi ve manevi karşılıkları beklediğimiz şekilde olmuşsa bu keyfimizi yerine getirirken, yeni bir aşamaya geçmek için hazırlığa koyulabiliriz. Bu hazırlık akıl dolu olmalı ve hayallerimizi daha somuta indirip gerçekçi yaklaşımlarla yapılandırmalıyız. Eğer beklediğimiz sonuçlara ulaşamadıysak o zaman bunu da yeniden yapılandırma amacıyla kullanabiliriz. Ulaştığımız sonuca nelerin sebep olduğuna bakmak nasıl ilerleyeceğimizi ve ne yapacağımızı bize gösterecek. Bu anlamda nelerin hayalini kuruyorsak bunu gerçekçi bir bakış açısıyla gündemimize alalım.

Evlilikler ve birliktelikler, uzun dönemli çalışmalarda, karşılaşılan zorlukların yıpratıcı enerjisi bizi sevdiklerimizden yada ortaklık içinde olduğumuz kişilerden uzaklaştırabilir.Bu anlamda tüm ilişkiler açısından oturup konuşarak yeni bir aşamaya geçiş sağlanabilir. Uzlaşmak için nelere evet, nelere hayır diyoruz dikkat edelim.

Ağustos ayında uzlaşma enerjisi, kendimizden tavizler vererek, kendimizi unutarak olmamalı. Evet ve hayırlarımızı değiştirme gereği hissedebiliriz. Bugüne kadar kullandığımız evet ve hayırların değişimi uyumsuzluk getirebilir. Bu anlamda daha özgür davranmak birliktelikleri sonlandırabilir. Bakış açımız bize ait olmayan yüklerden kurtulmak ve kendi sorumluluk alanımızda olan şeylere odaklanmak şeklinde olmalı. İlişkilerimizin bize yük getirmiyor olması ve paylaşımcı bir zemine oturuyor olması gerekir. Bu anlamda kendimizi “kullanılmış” yada “kurban edilmiş” gibi hissediyorsak, sınırlarımızı belirleyelim ve başkalarının bu sınırları ihlal etmesini engelleyelim.

Başkalarından öğrenecek çok şeyimiz var bu ay. Ancak en önemli konulardan birisi de duygularımızın ifadesi. Bu ay içinde özellikle aşka dair hislerimizi içimizde tutmak yerine karşımızdakine söylemeyi seçelim. Bunu yaparken, kaybetme korkusundan sıyrılıp kendimizi yeterince ifade etme özgürlüğüne kavuşalım. En büyük kazancımız kendimizi ifade etmek olacak. Aşk bundan sonra kendiliğinden gelecek. Yeterince ifade ettik diyorsak, o zaman istediğimiz evreye taşıyabiliriz. Bazen bitmesi gereken ilişkiler biter. Bitişler hüzün verirken üzülürüz. Hatırlamamız  gereken şey yeni bir ilişkinin başlaması için eskisinin bitmesinin gerekli olduğudur. Katlanarak yada kendinizden taviz vererek devam ettirdiğiniz ilişkiler sizi silik ve kişiliksiz hale getiriyorsa bunlara da dur demenin zamanıdır. Bu anlamda kendinizi ifade ediyor olmanın getireceği özgürlükte yeni ufuklara yelken açmamızı sağlayabilir.

Ağustos ayı  harekete geçmemiz açısından önemli bir ay. Bu ay enerjimizi sonuç alacak şekilde kullanalım. Ertelemek, rahatlık alanından çıkmamak, kaçışlar içinde olmak yerine çalışkan, esnek ve sorumluluklarımızı bilerek yaşayalım.