Ruhumuzu ve duygularımızı besleyen her konuda derinleşerek, araştırarak ilerleyeceğiz.  Özellikle başkalarından öğrenmek yerine daha çok işin üstadına ulaşmak, yada kendi kabuğumuzda en iyisini elde etmek için çalışarak geçireceğimiz bir zaman dilimi var.  Bu ay ruhsal bir arınma içinde bulunabiliriz.

Geçmişten gelen ne kadar duygusal birikim varsa bunlardan kurtulmak isteyebiliriz. Sevdiklerimizle birlikte zaman geçirmek yerine kendi içi dünyamızda kopan fırtınaların nasıl dindirileceği konusunda araştırmalar yapabiliriz. İçsel sorgularımız bizi yalnızlaştırırken, iç dünyamızda derinleşmek sevdiklerimizden uzak kaldığımız için çevremizden tepkiler alabiliriz.

Kuşku duymak, şüphelenmek ve kolay güvenememek, olan her olayda biraz kurgu yapmamıza sebep olabilir. Aşırı hassas ve kıskanç yaklaşımların doğuracağı krizlerde bir bardak suda fırtınalar çıkabilir. Bu sebeple her ne yapıyorsak gizli kapaklı olmadan daha açık ve şüphe uyandırmayacak şekilde olursa rahat ederiz.

Her şeyin en mükemmeli ve en kalitesini elde etmek için çalışabiliriz. Hatta bu anlamda çok bencilleşerek hiç bir şey paylaşmayabiliriz.  Sevdiklerimizi aşırı taleplerle zor durumlara sokabiliriz. Paramızın kıymetini bilmiyorsak, özellikle önceki aylardan aşırı müsrif şekilde gelmişsek o zaman bu ay biraz zorlanabiliriz. Harcamaların özünde kanaatkar yaklaşımlar olmalı. Yoksa çok abartılı alış veriş öyküleri içinde varımızı yoğumuzu harcarken kendimizi sonrasında çok  güvensiz hissedebiliriz.

Aşkta ve özel ilişkilerde derinleşmek, daha fazla partnerimizi tanımak durumunda kalabiliriz. Özellikle yeni başlayan birkaç aylık ilişkiler bu ayda sır olan yada gizemli konularda paylaşımlarla geçebilir. Ailevi konularda yine ilişkiler açısından gündeme gelebilir. Yeni ilişkilerde ailelerin ilişkiye yaklaşımı , bazı farkındalıklar getirebilir. Bakılmayan yada görülmeyen detaylar, konuşulmamış konular, yeni bir zeminde tekrar ele alınabilir.

İş dünyasında, idealist yaklaşımlar hayallerle birleşerek ortaya devrim niteliğinde yeni şeyler çıkarabilir. Her ne yapıyorsak bunu en mükemmel şekilde sunacağımız bu ayda en önemli konulardan biri ne kadar araştırma yaparsak ve detaylara dikkat edersek o kadar daha yenilikçi bir farkındalık yada zihniyetle ilerleyebileceğiz. Öyleyse bu ay içsel olarak idealist ve mükemmeliyetçi yaklaşımlarımızı öne çıkarırken otorite olarak kabul ettiğimiz kişilerden de bazı fikirler almaktan çekinmeyelim.

Eleştiri almak, utandırılma korkusu, ayıplanmak yada toplumsal yargılardan kaynaklanan çekingenlikler, aşırı duygusal ve hassasiyet, alınganlık ve olayların gerçek yüzünü bilmemek konusunda dikkatli olalım. Hiçbirşey göründüğü olmayabilir ve biz olayların ardında yatan gerçeği bilmeden, belli yargılara varıp ilişkilerimizi bozmayalım. İçsel olarak yapacağımız kurgularla kendimize eziyet etmeyelim.  Adaletin yerini bulması çok önemli.

Bu ay sanata dair aktivitelerde, keyif veren çalışmalara katılabiliriz. Sanatsal üretimler oldukça kaliteli olurken, dönem olarak geçmişten gelen kültürel gösterilerde ilgimizi çekebilir. Kültürel motiflerin, geleneksel eğlencelerin ve toplanmaların olacağını söyleyebiliriz. Sahne sanatlarında başarılı bir dönemde olduğumuzu düşünürsek bu alanlarda çalışanların icraatlarının önemi artacaktır. Kazançlı ve kaliteli çalışmalar yapılacağını söyleyebiliriz.

Bu ay her konuda ne yapıyorsak hakkını vererek, derinleşerek yapacağız. Haziran ayının yüzeyselliğinden sonra temmuz ayı derinlik olarak bizi sarhoş edecek.