Öne çıkmak, heyecanımızı göstermek ve paylaşmak, daha yoğun ve tamamlanarak yolumuzu açacak işlere yenilenerek başlamak bugünün enerjisinde fırsatlar sunuyor. Kendi kendimize inatla koyduğumuz engeller olabilir ve bir türlü değişmeyen bakış açılarımızı yenilememiz çok önemli. Kendimizi kandırmadan yolumuza bakalım. Başkalarının yeteneklerimizi sömürmesine müsaade etmeyelim.

Maddi manevi kazançları nasıl oluşturacağımızı aslında kısa bir araştırma ve biraz dikkatle bulabiliriz. Bunun için tecrübe ve deneyimlerimize bakmak, hatalarımızdan ders çıkarmak yeterli olacaktır. Anlaşmaların ve yabancılardan gelecek fikir ve önerilerin önemsemesi ufkumuzu açacak düşünceler ve hayaller kurmamıza yarayabilir. Gerçekçi adımlar atmak için, hayallerimize tutku ve akılla sarılmakta fayda var.

Kimilerimiz içinde ilişkilerin çok önemli olduğunu söyleyebiliriz. İlişkilerin getirdiği doğal bir yenilenme süreci veya yeni anlaşmaların gereksinimi olarak yenilenmek olabilir. Bu süreci “ben bilirim” havasında ele almak yerine daha temelli ve gerçekten kavrayarak yeni öğrenmeleri yaşamımıza sokarak yaşamak iyi sonuçlar getirecektir. Kendinize zaman ayırın.Yenilenmek her dönem olabilir. Hangi konularda yenilenmeye ihtiyacınız varsa üzerine giderek bu fırsat dolu zaman dilimini kaçırmayınız. Ertelemeyiniz.  Ertelediğiniz her şey aslında hayatınızı ertelemekten ibaret. Belki bir daha hiç bulamayacağınız zaman…

 

GÜNÜN OLUMLAMASI 

Geçmişte olan hatalarımı severek kabul ediyor ve bu deneyimlerden bugünümü ve geleceğimi en iyi şekilde yaşayacağım seçimleri yaparken faydalanıyorum. Kendimi hatalarımla seviyorum ve  deneyimlerimi hayallerime kaynak olarak kullanıyorum. Tüm yeteneklerimi  tutkularımla birleştirip hayallerimi gerçekleştirmek için cesur adımlar atıyorum.