Birlik olma zamanı şimdi. Anlaşmak, uzlaşmak ve barışmak zamanı. Çatışmalardan uzaklaşmak… Kendini sevme zamanı şimdi.  Oturup biraz düşünme ve sorma zamanı. Soruları sorup cevaplama zamanı şimdi. Yaşamınıza tepeden bir bakış ve bir analiz zamanı şimdi. Neydik ne olduk, nereden geldik nereye gidiyoruz, neler yaptık neler yapamadık , neydi hayallerimiz ve şimdi nerdeyiz ? Bir dizi soru ki soruları soranda kendimiziz cevapları verecek olan da. Ne soruları sormaktan kork, ne de cevapları bulmaktan !

Şimdi zaman biraz düşünme ve muhasebe yapma zamanı. Eldekileri bilelim. Hali hazır donanımımız bilelim. Kendimizi bu halimizle bir kabul edelim ve kendimizi böylece olduğu gibi sevelim. Geçmişi affedelim  ve içimizdeki çatışmaları bitirelim.  Kızgınlık ve öfkeden arınalım. Önce kendimizle barışalım, sonra geçmişimizle, sonra da çevremizdeki insanlarla.

Gün toparlanma günü. Varsa yaraları sarma zamanı. Sonrası huzura, sağlığa, kazanca ve aşka gidiyor. İster bekar olun ister evli, her türlü ilişkide sorunlara çözümler var. Yeterki siz bu sorunları çözme ve bitirme isteğinde olun.Gün fedakarlık yapma zamanı değil, paylaşma zamanı. Paylaşarak, bölüşerek, anlaşarak,severek, anlayarak , dinleyerek ilerleme zamanı.

Hassas ve duygusal durumların denge bulmakta zorlandığımız şu günlerde kendi dengemizi sağlamak anlamında yapacaklarımızın olduğunu gösteriyor.Finansal, duygusal, ruhsal dengeye gelmek için artık yapacaklarınızı ertelemeyin. Gün bugündür ne yapacağınızı bilmiyor musunuz ? O zaman bunun üzerinde düşünme ve kendinize sorma zamanı !

 

GÜNÜN OLUMLAMASI

Yaşamımda olan her şeyin kendi seçimlerim sonucunda oluştuğunu kabul ediyorum. Yaşamımın sorumluluğunu üzerime alıyorum. Ruhsal, duygusal, zihinsel ve fiziksel olarak tam bir denge içindeyim.  Şükürler olsun.