Hızlı ve akıcı bir gündeyiz. Bugün hem yoldayız hem de görüşmelerde. Oldukça fazla iletişim içinde olacağımız böyle bir günde odaklanmak gerçekten çok zor olabilir. Bu sebeple iyi organize olmak ve yapabileceğimiz kadar işle uğraşmak gerekiyor. Detaylara takılıp kalırsak o zaman kaybolabiliriz. Ne yapıyorsak telaşla yada acele ile yapmak yerine daha sakin ve dikkatlice yapalım. Kazalara açık ve riskli durumların olabileceği günün enerjisi gerçekten zarar görebileceğimize de işaret ediyor.

Bugün ne yönde hareket edeceğimizi bilmek, kararlı olmak ve birazda esnek olmak gerekiyor. İnatlaşarak öfke ve kızgınlık içinde davranırsak düşmanlık kazanmaktan başka bir şey elde edemeyeceğiz. Anlaşmaların zor olduğunu ancak karşımızdakileri dinlersek o zaman durumu anlayabileceğimiz için daha doğru karar verebileceğimizi unutmayalım. Dinlemeden anlamadan karar vermeyelim.

İnanmak, inandığı yolda , kararlı ve cesur adımlar atmak , tüm bunları yaparken de kendi tarzımızı ve stilimizi özgün şekilde yaptıklarımıza yansıtmak günün tadını çıkartırken, değişen ve dönüşen bir birey olarak hem kendi ruhumuzu besleyip hem de çevremizdeki oluşumlara iyi ayak uyduracağımızı gösteriyor. Değişmeyen , geleneksel kalıp ve düşüncelerle yenilenmeden kalanlar köhne ve sıkışmış bir enerjinin birikmiş öfkesi ile ya ortama şiddet katacak yada ne haliniz varsa görün deyip kendi kabuklarına çekilecekler.

Bağımsız ve kendi ayakları üzerinde durmayı başaran ve kendinize bahşedilmiş yetenekleri  kullanan bir kişi olarak mı yoksa öfke ve kızgınlık içinde kendine ve çevresine bağırıp çağıran bir kişi olarak mı yaşayacaksınız ? Seçim sizin !

 

 

GÜNÜN OLUMLAMASI 

Hayatla ve yaşamla barışık şekilde inandığım gibi yaşıyorum. Ne yapacağımı biliyorum ve yaratıcılığımı kullanarak cesur adımlar atıyorum. Yaşamımda olan tüm değişimleri sevgiyle kabul ediyorum ve değişimin yaşamıma kattığı tempoyu ve renkliliği doyasıya yaşıyorum.