Hafta kazançlı ve bereketli bir günle başlıyor. Günün içinde farklı çalışmalar yada metotlar için neler yapabileceğimizi içeren düzenlemeler yada planlamalar olabilir. Birlikte hareket etmek çok önemli. Bağımlı olduğumuz kişi, durum, madde yada benzeri şeylerden kurtulmanın zamanı. Uzun zamandır kendimizi güvende hissetmiyorsak bununla ilgili durumu değiştirmek için yeni neler yapabiliriz bakmak gerekiyor. Kendimizi ve sevdiklerimizi düşünerek hareket etmenin kazançlarını kısa ve uzun dönemde göreceğiz.

Uzun süredir ektiğimiz ancak karşılığını henüz alamadığımız işlerde ilerlemeler olabilir. Bu ilerlemeler çok kolay ve basit olmamakla birlikte yeterli gayret ve ilgiyi, cesaretle ve tutkuyla ortaya koymamız halinde doğal olarak gelmeye başlayacak. Kendimize olan güvenimizin olmaması, hep bir onay bekleme ile kararsız hatta ikilimler içinde kalırsak hem çok yorulabiliriz hem de çevremizdekileri çok yorabiliriz.

Denge arayışımızın artacağı, uzlaşmanın çok önemli olduğu bu günün içinde anlaşmalarla birlikte gelen yeni durumlar olabileceği gibi uzun zamandır bekleyen müzmin sorunlar içinde çözümler üretebiliriz. İçe kapanık , huysuz, uzlaşmaz, baskıcı  veya aşırı talepkar yaklaşımlar işe yaramazken sorunların çıkmasına ve büyümesine sebep olabilir.

Aramak, araştırmak, farkındalık sağlamak, alışkanlıklarla eskimiş olanlardan yenilenerek daha güncel olmak ve bağımsız kendi ayaklarımız üzerinde durur hale gelmek için yapacaklarımız var. Sizin de kurtulmanız gereken ve bir yetişkin birey olmanızı sağlayacak şeyler neler bulmak ister misiniz ?  İşte gün bugündür !

 

GÜNÜN OLUMLAMASI 

Özgüvenimle ve cesaretimle verdiğim kararlarla kendi yaşamıma sahip çıkıyorum.  Birey olarak kendimi geliştiriyor ve yenileniyorum. Yenilenen ve değişen bir birey olarak kendimi onaylıyorum..