Birlik olma, aile ile bir araya gelme, arkadaşlarımızla yada dostlarımızla buluşma ve keyifli organizasyonlar için harika bir gündeyiz. Yaşam içinde yaşama sevincimizi artıran birlikteliklere, eski dostlara ve aileye zaman ayırma günündeyiz. Anneler günü olarak kutlanacak bu Pazar gününün özel enerjisi, aynı zamanda birlikteliklere de vurgu yapıyor. Tutku ile sahiplendiğimiz tüm ilişkilerde kendi istediklerimizi elde etmeye çalışacağız gibi görünüyor. Uzun zamandır ertelenmiş bekleyen sorunların konuşulacağı ve bunların  çözüme kavuşturulacağı bir ortam bulabiliriz.

Duyguların gizlendiği ve doğru şekilde kendimizi ifade edememekten kaynaklanan sorunlar içinde çözümler üretebiliriz. Bu amaçla daha açık ve net olmanın yanı sıra aynı zamanda gerçekçi olmalıyız. Sebeplerin adil ve dengeli bir şekilde değerlendirmeni yapmaya özen göstermeliyiz. Empati kurarak birlikte hareket etme isteğimizi daha açık şekilde ortaya koyarsak buna cevap alabiliriz.

Gergin ve sıkışmışlık içinde, özellikle kurban edilmişlik hissi içinde davranmaya devam ederek varacağımız bir yer olmadığı gibi, kraldan çok kralcı olmayalım. Bugün derin sarsıntılar yaratacak konuşmalardan ve kırıcı sözlerden çok etkilenebiliriz. Bu amaçla kelimelerimizi ve kullandığımız ifadeleri dikkatle ve özenle seçelim.

Yaşamın içinde keyifle yaşanacak anlar varken kendimizi kapatmayalım. Ertelemek yada kendimize zaman ayırmadan yaşanacak bir günün sonunda özgürleşme isteği gelebilir. Özellikle inatla tutunduğumuz değişmez inançların bizi nasıl atalet içinde tuttuğunun farkına vararak esnek olmanın sağlayacağı değişimle kendimiz ve sevdiklerimiz için iyi şeyler yapabiliriz. Unutmayın kendine hayrı olmayanın başkasına hayrı olmaz !

 

GÜNÜN OLUMLAMASI 

Tüm sevdiklerimle birlikte mutlu neşeli sağlıklı bir yaşamı hakederek yaşıyorum. Duygularımı ve kendimi açık ve net şekilde ifade ediyorum. Kendimi ifade ettikçe özgürleşiyorum özgürleştikçe bağımlı olmaktan kendim olmaya geçiyorum. Kendim oldukça hem kendim için hem de sevdiklerim için en mükemmelini seçiyor ve yapıyorum.