Bir araya gelmek, fikir alış verişinde bulunmak, hazırlıklar yapmak yada kendimizi hazırlamak için çalışmalar yapmak bugünün enerjisinin öne çıkan temaları. Gidilecek yollar ve konuşulacak şeyler var. Yeni şeyler denemeye açık olmak ve bunun için biraz araştırma yapmak gerekiyor. Danışmak amacıyla da yapacağımız şeyler olabilir. Arınmak ve hassas olduğumuz konularda şifa yada çözüm arayışımız olabilir. Bugünün içinde saklı olan birleşme yada bağ kurma arzusu aynı zamanda kopan bağların da öne çıkabileceğini gösteriyor. Yeni bağlar kurabilmek için geçmişten gelen ve artık tükenmiş bağlardan kurtulmak gerekiyor. Neler yapılabilir bir düşünme ve bu amaçla harekete geçme zamanı.

Değişim bir süreçtir ve çoğunlukla kaynağında acı vardır. Bazen üzüntü ve acıların bizim için nasıl yenilikler getirdiğini göremeyebiliriz. Bu yüzden aslında nelerden vazgeçemediğimizi iyice değerlendirelim. Rahatlık ve rehavetin getirdiği bir alışkanlıklar dizisi varsa  bağlayan bizi bunlardan arınmak ve kurtulmak için yeterince farkındalık sağlayacak durumlar olabilir. Gizli sırlı kalmış durumların getirdiği ağırlık,sırtımızdaki bir küfe gibi hareket edemez halde tutuyorsa bizi söyleyip rahatlamak isteyebiliriz. Söyleyemediğimiz ne varsa bir bakalım!

Ayıplanma ve yargılanma korkusu içe kapanıp yalnızlaşma durumunda kalabiliriz. Bir bardak suda   kopartılan fırtınalar hassas dengelerin bozulmasına ve kopmalara yol açabilir. Ayrılık rüzgarları estiğinde zayıf ilişkiler koparken, bağları güçlü olanlar bir arada dayanışma içinde zorlukların üstesinden gelebilirler.

 

GÜNÜN OLUMLAMASI

Başkalarından gelen yeni  fikir ve önerileri farklı bakış açıları edinerek kendi yaşamıma katacağım değişimler için kaynak olarak kullanıyorum. Aşka ve sevgiye, huzura ve barışa yaşamımda yer açıyorum. Yeni ve renkli bir yaşama yeni birlikteliklerle yelken açıyorum.