Hareketli ve keyifli bir Mayıs ayı bizi bekliyor. Bu ayın en önemli teması aile ve ilişkiler. Mayıs ayında hiç olmadığı kadar aşk ve sevgi konusu gündemimizde olacak. Özellikle aile olmak, yuva kurmak, birlik olmak konularında üzerimize düşen sorumluluklar var ve biz bu konuları ne kadar ciddiye alırsak o kadar ilerleyeceğiz.

Öncelikle bekarlar için evlenme fırsatlarının çok olacağını söyleyelim. Önümüze çıkan fırsatları görmek için başımızı kaldırıp bakalım ve aşırı mükemmeliyetçi olmayalım. Bağ kurabildiğimiz kişilerle ilişkilerimizi derinleştirmek daha iyi sonuçlar verecektir. Hayalimizdeki aşkı yakalamak bu ay her zaman olduğundan çok daha  kolay. Sevdiğimizi söylemekte zorlanıyorsak bu ay bunu söylemek ve gerçek duygularımızı ifade etmek için çok hoş bir hava var.  Hatırlatmakta fayda var, gecelik kaçamak ilişkilerin bu ay faydadan çok zararı olacağını söyleyebiliriz. Bu tip ilişkilerin hali hazırdaki ilişkileri zedeleyerek özel hayatımızda değer verdğimiz kişileri kaybetmemize sebep olabilir .

Ailevi ilişkilerde sorunlara çok farklı çözümler üretilebilir. Bu anlamda uzlaşma isteği içinde olmamız yeterli olacaktır. Özellikle dargınlık küskünlük ve yürümeyen ailevi ilişkiler için bu ay ciddi yaklaşımlar içinde olursak çözüm bulmak kolay olacak. Çözüm bazen bir araya gelerek olabileceği gibi, birbirinden uzaklaşarakta olabilir. Ayrılıkların getireceği üzüntüyü kaldırmak zor görünse de bunun ilerleyen zaman içinde hayrımıza olduğunu görebiliriz. Hiç bir sorun çözümsüz değildir ve istenirse çözüm bulunabilir. Mayıs ayında ailevi ilişkilere özenle yaklaşalım. Sorunların çözümü için paylaşımcı olalım. Fedakarlık yapmak gerekebilir ancak kar beklentimiz olmadan paylaşımcı yaklaşımlar daha iyi sonuçlara götürecektir. Sorumluluk kavramı hatırlanmalı, herkes kendi üzerine düşen  sorumlulukları almalı. Başkalarına ait sorumlulukları kişilerin kendilerine bırakmalıyız. Fazla anneci yaklaşımlar, yada koruyucu yaklaşımlar sömürü getirebilir.

Aynı şekilde özel hayatımızda bizim için değerli olan kişi için elimizden gelen özeni göstermeliyiz. Özensiz yaklaşımlar zorlanmalara sebep olacaktır. Bu tip durumlar özellikle huzuru bozucu tartışmalarla hayatımızda keyifsiz bir dönem yaşanmasına sebep olabilir. Kendi içimizde uzun süredir biriktirdiğimiz ne varsa bu tip zamanlarda patlama şeklinde dışa vurarak karşımızdaki kişileri çok şaşırtabiliriz. Sürpriz durumlar ayrılık getirebilir. Çok hızlı başlayan aşklar , sürpriz evlilikler Mayıs ayında ilişkiler konusunda sürpriz durumların bolca yaşanacağını gösteriyor.

İş dünyası açısından ise bu ay önemli anlaşmalara imza atılabilir. Özellikle yabancılarla yapılacak anlaşmalardan çok şey kazanabilir , yeni şeyler öğrenebiliriz. Yeni teknikler ve yeni teknoloji yaşamımızda önemli bir yer alırken, daha fazla rahat edeceğimizi söyleyebiliriz. Değişim isteği ve arzusu, fikir alışverişi ile ilham alıp ilham vereceğimizi gösteriyor. Yabancı ülkelerde yapılacak çalışmalardan çok iyi kazançlar elde edilebilir. Bunun için yeterli derecede özenli olmak ve bu anlaşmaların getirdiği sorumlulukları üzerimize almamız gerekiyor.

Dilimizi karşımızdaki kişileri yaralamadan kullanmak, eleştirilerimizi olumlu ve karşımızdakileri geliştirecek şekilde yapmak, aşırı mükemmeliyetçi yaklaşımlar yerine iyiden mükemmele geçişi özendirici yaklaşımları desteklemek, uyumlu ve sorunlara çözüm bulmada gönüllü olmak, aşırı hayalperest olmak yerine hayallerimizi gerçekçi bir zemine oturtarak hareket geçmek, olayların sebeplerini incelerek sonuçlarını ona göre değerlendirmek, aşırı hassas ve duygusal yaklaşımlar, ya hep ya hiç şeklinde oluşan davranışlar yerine yüreğimizle aklımızı birleştirerek vereceğimiz kararların sonucu olan davranışları göstermeye dikkat edelim.