İlişkilerde yaşanan zorluklarda kendimizi yeterince ifade edememekten dolayı anlaşılamayabiliriz. Karmaşa olan durumlarda zarar görebiliriz. Aşırı baskıcı ortamların oluşturduğu gerginlikler zarar verici ve yıkıcı olabilir. Bugün daha çok ertelenen veya bekleyen şeyleri  tamamlamak ve bunlardan yeniye basamak oluşturmak çok önemli. Öğrenirken çözeceğimiz ve geliştireceğimiz çok şey var.

Yenilenmek istesekte istemesekte bir gereksinim olarak önümüze gelebilir. Artık işlemeyen yada yürümeyen ne varsa özellikle ilişkilerde ciddi sorunlara yol açabilir. Söylenecek ne varsa bunları tutmak ve saklamak yerine uygun bir dille ifade etmek gerekiyor. Etrafınızda örülü  duvarlar varken başkalarının size ulaşmasını beklemeyin ve hatta anlaşılmadığınız için yakınmayın.

Bugün maddi değerleri oluşturmak ve başarılı olmak için neler yapmamız gerekiyor bunların üzerinde de biraz çalışmak iyi olabilir. İyi bir finansal plan hazırlamak, harcama – gelir durumuna bakmak, günü biraz daha yaşarken ileriki günler içinde hazırlık yapmak ve eskiden eskimiş olandan kurtulmak gerekiyor. Yine, yeni,yeniden diyerek biraz temizlik yapmaya ne dersiniz ? Bahar temizliği….

 

GÜNÜN OLUMLAMASI 

Kendimi açık ,anlaşılır ve net olarak ifade ediyorum. Dinliyorum , anlıyorum ve beni dinliyorlar ve anlaşılıyorum. Yenilenerek devam ettiğim yaşamımda bitişler değişimime kaynak oluyor.