Detaylara inerek yapılacak şeyler varsa bugünü değerlendirebiliriz. Günün iyileşmek ve şifa adına yapılacak çalışmalara uygun enerjisi aynı zamanda derdimizi anlatabilmeyi de öne getiriyor. Kendimizi yeterince ifade edebilmeyi becerebilirsek o zaman ilerleyebileceğiz.Konuşurken  kelimeleri özenle seçelim. Yaşama sevincimizi koruyacak ve bunu yükseltecek konuşmalarla pozitif yaklaşımlar günü değerli kılarken, negatif yaklaşımlar ve aşırı muhalefet hem keyfimizi kaçırabilir hem de uyumsuzluklar getirebilir.

Eleştiriye açık olmak, eleştiri yaparkende ölçüyü kaçırmamak gerekiyor. Yaşamımızda kullandığımız ölçülerde yapacağımız bazı değişimler de aradığımız huzuru bulmamızı ve kendi içimizde kopan fırtınaları dindirmemizi sağlayabilir. Ayrıntı odaklı ve analizci yaklaşımlar eleştiri düzeyini ve dozunu etkileyebilir. Bu sebeple yapıcı olmak çok önem kazanıyor.

Yaşamımızda yeni olana yer açmak gerekiyor. Bunun için fiziksel, ruhsal ve zihinsel olarak değişime açık olmak ve değişimin gereksinimi olan esnekliği cesaretle birleştirmek ve uygulama isteğinde olmak gerekiyor. Size durup öylece zamanın geçmesini mi bekleyeceksiniz yoksa harekete mi geçeceksiniz ?

 

GÜNÜN OLUMLAMASI

Ruhsal, zihinsel, duygusal ve fiziksel olarak bir bütünüm. Zamanımı ve iletişim becerilerimi kendimin ve bütünün hayrına en mükemmel şekilde kullanıyorum. Değişimin yaşamıma kattığı huzura ve mutluluğa şükürler olsun.