Yaşamın farkındalık yaratan ve ezber bozan günlerinden birisi bugün. Öğrenmeye ve öğretmeye, öğrendiklerimizle değişime gitmeye ne kadar gönüllüyüz ? Günün içinde aslında araştırma ve geliştirme enerjisi o kadar yüksek ki, ben zaten biliyorum ukalalığından kurtulabilirsek kendimizi özgürleştirecek bir çok adım atabiliriz. Özgürleştirmek aslında maddi yönden yaşanacak kazanımlarla olabilir gibi görünüyor. Kendi yeteneklerimizin ne kadar farkına varırsak ve bunları özgüvenle kullanmaya başlarsak o zaman değişimin içine ve büyük bir dönüşüm sürecine girebiliriz.

Zaman akıp geçebilir burada önemli olan akıp giden zaman değil değişimi yakalamaktır. Zamandan da bağımsız hale geçebilmek çok önemli olmakla birlikte, başkalarına yaslanmadan kendi ayaklarımız üzerinde durmanın yollarını keşfetmek gerekiyor. Önümüzdeki değişim ve süreci “kendi ayaklarımız üzerinde durma” sürecidir. Hayati idame şartlarımızı yeniden gözden geçirme ve değiştirme zamanı. Farklı yollardan para nasıl kazanabiliriz günün sorusu olabilir.

Bugün ezberimizi bozmaya, bugün önyargılarımızdan kurtulmaya, bugün tembellikten çıkıp daha çalışkan ve cesur hareket etmeye, bugün kendi ışığımızı bulmaya ve yansıtmaya ihtiyacımız var. Başka yerde ışık arama onu kendinde bulmaya bak !

 

GÜNÜN OLUMLAMASI

Öğrendikçe değişiyor değiştikçe öğreniyorum.Değişen yaşamımda kendi yeteneklerimi kendimin ve bütünün hayrına en mükemmel şekilde kullanıyor kendi ışığımı yansıtıyorum.