Duygusal dalgalanmaların ve yoğun yaşanan duyguların getirdiği etkilerle alınacak kararlar var. Özellikle ilişkilerin bitişi ve başlangıcı olabilir. Devam eden  ve içinde süregelen problemlerin olduğu ilişkilerde uzlaşmaz tavırlar yada uyumsuzluklar yeni kararların alınması ile bitebilir. Biten ilişkilerin getireceği yükler olacak. Bir nevi enkaz kaldırma işlemi gibi bir süre bu bitişin etkisi devam edecektir. Aynı zamanda yeni ilişkiler başlayabilir bunu biraz ağırdan almak ve aceleye getirmemek gerekiyor.Özellikle hızla alınmış kararlar bir o kadar hızla pişmanlık getirebilir. Neye evet neye hayır dediğimize dikkat edelim.

Bugünün ilişkileri test eden enerjsi, farklı kazançlar içinde çalışmalar yapmak gerektiğini gösteriyor. İlk planda kazançlı görünmeyen ancak inandığımız ve ruhen kendimizi adadığımız işlerde ilerlemeler olabilir. Bugüne kadar elde edilmemiş kazançlar, ne ektiysek o oranda geri alabileceğimiz durumlara işaret ediyor. Aynı şeyi ilişkiler içinde söyleyebiliriz. Emek verdiğimiz ilişkiler ilerlerken, emek verilmeden yürütülmeye çalışılan ilişkilerinde kolayca tükeneceğini gösteriyor.

Olan şeyler köklü ve dipli bucaklı değişimlere zemin hazırlarken, kendi kabuğumuza çekilmek durumunda kalabiliriz. Ne olursa olsun geleceğe endişe ve kaygıyla değil, biraz kendimizi akışa bırakırken birazda gelişen durumları fırsata dönüştürmek gerekiyor. İlişkilerde, ticarette yaşanacakları iyi gözleyip algı seviyemizi yüksek tutmamız gerekiyor. Duygusal değişimlere hazır olun ve duygularınızın esiri olmayın !

 

GÜNÜN OLUMLAMASI 

Yaşamın akışı içinde gelişen durumların tümünü kendimin ve bütünün hayrına birer fırsat olarak kullanıyorum. Duygularımın içimde yaşattıklarını olduğu gibi kabul ediyor ve bunları kendimi geliştiren deneyimler olarak  görüyorum.  İşe yaramayan tüm duygulardan ve  tükenmiş ilişkilerden arınarak kendimi özgürleştiriyorum.