Hepimizin hayatında farklı zamanlarda bazı dönüm noktaları vardır hayatımızı değiştiren ezberimizi bozan. İşte günlerden perşembe tarih 22 Kasım 2012 de benim hayatımdaki dönüm noktalarından biridir. O gün ne mi oldu ? O gün ben Tanita diye bir tartı üzerine çıkarıp boyumun kilomun etimin, suyumun, yağımın ölçüsünü aldım. Hem de metabolizma yaşım ile birlikte ! Ama ne yaş !

Sizi fazla meraklandırmayacağım . Ben 1970 doğumluyum 42 yaşım bitiyor 43 yaşıma giriyorum. Bu takvim yaşım. Şimdi dikkat Tanita cihazında metabolizma yaşım 57 !!! Türkçesi içim öyle yaşlanmış ki, ambalajı iyi ama içi gittikçe yaşlanan birisi olmuşum. Ruhsal, zihinsel olarak harika hissediyorum, görenler çok formdasın diyor ancak metabolizma yaşım öyle demiyor.

Yağlanma oranım, iç organ çevresi yağlanma ölçüm, hareket katsayım, kas ve kemik ölçülerim benim fizik bedenimle ilgili alarm veriyor. İnsan kabul etmekte çok zorlansa da yaşamımda değişimi her an kendime ilke edinmiş birisi olarak hemen ne yapabileceğim konusunda beslenme koçuma soruyorum. O da bana bir bir ne yapacağımı anlatıyor.

Ben Aralık 2012 içinde öncelikle bir başlangıç yapıp tüm yaşam tarzımı yeni senede değiştirecek bir plan hazırladım.Beslenme koçumdan aldığım beslenme bilgileri ile kendi koçluk becerilerimi birleştirdim.Kendime yeni hedefler belirledim. Sağlıklı yaşam tarzı kulübü içinde hafta hafta yeni  beslenme bilgileri öğrendim. Bu hikaye devam ediyor. Sonuç ne mi oldu ?

Sonuç şu : 

Kilomu 79 ‘dan 72’ye  getirdim. Yağ oranımda %4’lük azalma , iç organ yağlanmasında ideal oranlara, kemik ve kas kütlem ile su oranlarımda artışla  ideal ölçülere geldim. Ve  metabolizma yaşım 38 ! Evet tam 38 yaşında (takvim yaşım 43). Şimdi kendime yeni hedef belirledim Haziran -Temmuz dönemine kadar 35 yaş!

Formülünü öğrenmek isteyenleri, ideal kilosuna gelerek gençleşmek , sağlıklı ve aktif yaşamak isteyenleri İstanbul Kadıköy’de Sağlıklı Yaşam Tarzı Kulübümüze bekliyorum. Ben sevgili beslenme koçum Nazan Birinci’den öğrendiklerimi bir çok arkadaşımla paylaştım. Onlarda başladılar ve başardılar. Sizlerde ilgileniyorsanız bekliyoruz. Sağlıklı ve aktif bir yaşama geçmek ve değişimi yaşamak isteyenler  kendiniz için bir şeyler yapmaya başlamak ister misiniz ? Sağlıklı kalmak ve sağlıklı yaşlanmak bir tercihtir.

Siz yada etrafınızda ;

  • Sürekli halsizlik
  • Başağrısı
  • Sindirim sorunları (kabızlık)
  • Uyku bozuklukları
  • Fazla kilo
  • Beslenmeye dayalı problem?

yaşayanlar varsa bu yazıyı onlarla paylaşarak hem kendi yaşamınıza hem de başka birisinin yaşamına sorumlulukla dokunmak isterseniz kulubümüze bekliyoruz.  İrtibata geçmek için aktifyasam@yenicizgi.com.tr adresinden mesaj göndererek yada facebook’ta Kibele Sağlıklı Yaşam Kulubü sayfamızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

Sağlıkla ve mutlulukla,

Mehmet Aktürk