Bugün çocuklar gibi şen ve mutluyuz. Neşeliyiz. Mutluyuz. Gururluyuz. Bugün hepimizin bayramı herkesten önce çocuklarımızın yani geleceğin büyüklerinin bayramı. Hızla akan hareketli ve dinamik bir enerji var. İletişim içinde geçen. Günün değişim ve coşku getiren enerjisi özellikle çocuklardan öğreneceğimiz çok şeyin olduğunu gösteriyor. Öncelikle öğreneceğimiz şey filtrelerimizi kaldırmak ve saf bir bakış ve enerjiyle yaşamak. Sonrasında koşulsuz sevmek ve dost canlısı olmak. Kötülük bilmeden insani değerleri yaşayarak ve yaşatarak.

Bugün ideallerimizi, bugün geleceğimizi , bugün kendimizi, bugün ailemizi, hülasa bugün tüm sevdiklerimizi ve vatanımızı düşünme ve bunlarla ilgili neler yapabiliriz bunlar için yeni kararlar alma zamanı. Bugün yola çıkma zamanı birlik içinde. Bugün barış ve huzur için yaşama zamanı. Bugün yaşamımıza katılacak tüm renkler için yer açma zamanı. Uzlaşmak, anlaşmak, sevgi ve barış için yapılacaklar var.

Kendi yaşamımızda aşka ve sevgiye yer açmak için, daha cesur ve öne çıkmaya, varsa geçmişten gelen yaralarımızı sarmaya ve bunlardan arınmaya, bu amaçla gerekirse profesyonel yardım almaya ihtiyacımız olabilir. Oturup beklemek yerine ilerleyin. Kendinizi onaylayın başkalarının sizi onaylamasına gerek yok. Öncelikle kendinizi sevin ve sayın. Özsaygısı olan bireyler olarak çocuklarınıza öğüt vermek yerine onlara  örnek olarak gösterin!

 

GÜNÜN OLUMLAMASI 

Kendimi seviyorum ve olduğum gibi kabul ederek onaylıyorum. Cesur adımlar atarak, kendimin ve bütünün hayrına barış, sevgi ve huzur enerjisinin yaşamıma akmasına izin veriyorum.