Yapılacak işler, konuşulacak detaylar ve kazanılacak maddi ve manevi değerler var. Bunların hepsi için gerek bireysel gerekse organizasyonel çalışmalar yapılabilir. Her detayın bir önemi olmasına rağmen, detayların içinde kaybolmak yerine büyük resme bakmak ve ona göre yol seçmek gerekiyor. Bugüne kadar düşünmediğimiz şekilde düşünmek, geleneksel ve kalıplaşmış yöntemler yerine daha yenilikçi yaklaşımlar ezberimizi bozarak ilerlemek günün büyük kazançlara kapı açmasına yarayabilir.

Ne, nerede, ne zaman, nasıl, niçin ve kiminle sorularına cevap vererek işleri düzenlemek gerekiyor. Gün biraz çalışma ve özveri gerektiriyor. “Boğulacaksan büyük denizde boğul” sözünü hatırlayalım. Ucundan köşesinden küçük olan yerine daha büyük olana gitmek isteyeceğiz. Bunun  için ödenecek bedeli de iyi hesaplamak gerekiyor. Çalışkan ve inançlı şekilde tüm yeteneklerimizi kullanmaya ve kendimizi göstermeye gönüllü olmalıyız.

Bakış  açılarımızı yenilemeye, daha geniş bir perspektife ve vizyona, ayrıca kullandığımız yol ve yöntemleri yenilemeye başlarken, kendi kendimize koyduğumuz engel ve kısıtlardan da kurtulmak gerekiyor. Oyun yeniden başlıyor ve kurallar yeniden tarif ediliyor.

 

GÜNÜN OLUMLAMASI 

Yaşamımda yeni bir düzen için yenileniyor ve tüm farkındalıklarımı bu düzeni oluşturacak değişimlere kaynak olarak kullanıyorum. Yeni ve farklı alanlarda tüm yeteneklerimle çalışarak bolluk ve bereketin yaşamıma akmasını sağlıyorum.