Bugün yaşamımızda dönüm noktası olacak farklı olayların yaşanabileceğini söyleyebiliriz. Yeni ve farklı olana farklı yaklaşımlar göstermeyi becerebilirsek uzun zamandır devam eden sıkıntılı ve sabit durumlardan kurtulabiliriz. Anlaşmak ve uzlaşmak için , hedeflerimize hizmet edecek akla ve cesarete ihtiyacımız olacak. Özellikle aklımızla ve ruhumuzla bir olup hareket ederek,  yeteneklerimizi gerçekten kazançlı hale getirmeyi başarabiliriz. İnandığımız yolda daha sağlam ve kalıcı şekilde adımlar atmaya gayret gösterelim.

Artık şu kurban edilmişlik yada kullanılmışlık edebiyatından kurtulmanın ve silkinip tüm yeteneklerimizi kendimiz için nerede nasıl kullanabiliriz bunu netleştirmenin zamanı. Araştırma ve geliştirme, özellikle yeni pazarlar bulmak için çalışmak gerekiyor. Çalışmadan gayret ve çaba göstermeden, bunları yaparken de  iflas etmiş işlemeyen teknikleri bırakıp yeni ve farklı teknikleri kullanmayı denemek gerekiyor. Yabancılardan öğrenecek çok şeyimiz var.

Pratik yaklaşımlar, sorunların altında yatan ve görünmeyen nedenleri bulup daha dipli bucaklı çözümler üretmek günü değerli kılarken, kendi değerinizi bilmeden odaklanmadan yapacağınız çalışmalar sorunları büyütebilir.İyi niyet ve saflık aptal yerine konmanıza sebep olabilir. Alavere dalavere içinde oldu bittiler zorlayıcı olabilir. Neye evet neye hayır dediğimize çok dikkat edelim. Karşılığı olmayan bedelini almadığımız işlere evet demek sırtımıza yük olabilir. Harekette bereket var ve inandığımız yolda ilerlemek çok kazançlı… Bakış açılarımızı yenileyerek…

 

GÜNÜN OLUMLAMASI 

Yeni ve farklı olana kendim ve bütünün hayrına müsaade ederek yenileniyorum. Tüm yeteneklerimi çalışarak ve inanarak kullanıyorum ve yaşamıma bolluk ve bereketin akıp gelmesini sağlıyorum. Ben maddi ve manevi zenginliği hakediyorum. Şükürler olsun.