Bugün hem ilişkiler açısından hem de bireysel olarak nasıl gelişim gösteririz bunun arayışında olabiliriz. Özellikle ruhsal olarak iyileşmelerin yanında fiziksel olarakta kendimizi daha fit hale getirmek yada estetik konularda çalışma yapabiliriz. İlişkilerde yaşanacak uyumsuzluklarda biraz daha sorumluluk alarak ilerlemek durumunda kalabiliriz. Burada kurgulamak ve kurguladığımıza inanmak suretiyle hem kendimize hem de karşımızdaki kişi yada kişilere adaletsiz davranabiliriz. Şüphelerimizin kaynağını doğrulayacak verileri elde etmeden karar vermeyelim. Huysuz ve agresif yaklaşımlarla çevremizdekileri kırmayalım.

Aşka ve romantizme zaman ayırırken gerçekten sevgimizi gösterelim. Aşkla şehveti birbirine karıştırmadan ilişkileri sürdürmek gerekiyor. Olayları kontrol altına alma çabamız sonuç vermeyebilir. Bugün anlaşmalar ve uzlaşmalar açısından oluşan fırsatları daha cesur ve yaratıcı bir enerjiyle ele almak  ve liderlik ederek öne çıkmak çok kazançlı olabilir. Geride kalmak ve çekingen davranmak yerine kararlı ve iradeli olmak ilerlememize ve gerçekten farklı kapıların açılmasına yarayabilir.

Değişen dünyada geleneksel yaklaşımlar özellikle işlemeyen ve tükenmiş enerjilerle yaşamımızda tıkanmışlık hissi oluşturuyorsa o zaman durumu değiştirme zamanı gelmiş demektir. Bugün bu anlamda yenilenme ve değişim için fırsatlar var. Özellikle yabancılardan bu anlamda öğreneceğimiz çok şey var. Yüzeysel olmak yerine daha radikal ve derin değişimleri yaşamımıza sokabilmeyi becerebiliriz. İstemek gerekiyor..

 

GÜNÜN OLUMLAMASI

Olan her şeyin adil olduğu bu yaşamın içinde farklı bakış açıları ile yaşamımı daha zengin ve farklı seçeneklerden seçimler yaparak renklendiriyorum. Yaşamımın tüm sorumluluğunu severek ve isteyerek üzerime alıyorum. Yaşamımın merkezine kendimi getirerek dengeye ulaşıyorum.