Yeni ve farklı olanı öğrenerek, değişime kaynak olan farkındalıkları yeni kararlara temel alarak ilerlemek için muhteşem bir gündeyiz. Zorlandığımız her konuda başkalarından gelen fikir ve önerileri dinlemek , anlamak ve bunlardan fayda sağlayacağımız sonuçlar çıkarmak iyi olacaktır. İstediklerimizi yapamıyorsak ve yeni çözümler arıyorsak bunlar için iyi bir araştırma yapabiliriz. Özellikle bugün sorunların kökenine inip altında yatan gerçek sebepleri bulmak ve esnek yaklaşımlarla daha kabullenici olmak gerekiyor.

Duyguların ifade edilmesi, ifade ederken açık  ve net olunması gerekiyor. Özellikle anlaşılmadığımızı düşünüyorsak o zaman kendimizi ne kadar anlattığımıza bir bakalım. Ukala ve ben bilirim tarzı yaklaşımlar,çocuksu inatlar ve sabit yaklaşımlar problem çözerken işe yaramazken, bunun yerine daha cesur ve daha esnek olup,iletişim kanallarını etkin şekilde kullanmak çok şeyi halletmemize yarayabilir. Dengemizi bulmak kaybolan dengemizi yeniden sağlamanın getireceği avantajlar yaşamımızı renklendirebilir.

Bugün kabuğunuzun içinden çıkmanın ve yenilenmenin zamanı. Etrafınızdaki örülü duvarları kaldırmak ve kendinizi daha özgür kılmak için başkalarının sizin için bir şeyler yapmasını ve onaylamasını beklemek yerine, başkalarından gelen fikir ve önerileri kendi akıl ve mantık süzgecinizden geçirip kendinize yeni yollar bulunuz. Başkalarının sizi sömürmesine müsaade etmeyiniz.Beni harcadılar yada kurban ettiler diyorsanız o zaman buna kimin müsaade ettiğini sorun bakalım cevabınız ne olacak ?

 

GÜNÜN OLUMLAMASI 

Kendimi açık ve net şekilde ifade ediyorum. Anlıyor ve anlaşılıyorum. Anladıklarımla kendimi yenileyerek yaşamıma renk katıyorum. Yeni deneyimlere açık olmanın ve bu deneyimleri keyifle ve cesurca yaşamanın hazzını alıyorum.