Kazançların olduğu bugünün teması endişelerden sıyrılıp çalışmak. Özellikle detaylara dikkat ederek ve özenerek yapılacak çalışmaların getireceği sonuçlar yüzümüzü güldürebilir. Farklı olana ve farklı yaklaşımlara ihtiyacımız var. Bunların sağlayıcı her yeni durum uzun süredir katlandığımız ve iflas etmiş duygu ve düşüncelerin değişim zamanı olduğunu gösteriyor. Kaynaklarımızı bu anlamda değerlendirmek ve farklı olana daha sıcak yaklaşmak , düşünme şeklimizi, yaşam stilimizi değiştirmek için büyük fırsatlar var. Yeter ki isteyelim…

Başlamak için yeniye , yeni için farklı ve farkında olmaya , tüm bunlar içinde bakış açılarımızı değiştirmeye gerek var. Tüm bu gereksinimler içinde istekli ve inanmış olmaya ihtiyacımız var. Derin ve radikal değişimler hiç bir şeyin eskisi gibi olmayacağını gösteriyor. Eskiye bakarak yada özenerek yeniden aynı şeyleri hayal etmek yerine, işe yaramayan ne varsa temizlik zamanı. Duygusal, zihinsel ve ruhsal olarak. Yol açık eğer siz kendinize engel olmazsanız. Sınırlar ve kısıtlar sizden geliyor. Ezberinizi bozmaya gönüllü müsünüz ?

Araştırmak ve yeni olanı bulmak keşfetmek için yapılacak çok şey  var. Bulduklarınız hem sizi şaşırtabilir hem de beklenmedik şeylere gebe olabilir. Tabi ki olumlu olanı yaşamınıza taşıyacak şekilde kazançları görmek gerekiyor. Biraz iyimser biraz olumlu olmak düşündüğünüz  kadar zor değil !

 

GÜNÜN OLUMLAMASI 

Yaşamıma yeni ve farklı olanın gelmesine izin veriyorum. Tüm olan farklılıkları yeniye giden yolda birer kaynak olarak kullanıyor, içinde sıkışıp kaldığım eskimiş ,işe yaramayan ne kadar duygu ve düşünce varsa hepsinden kendimi özgürleştiriyorum. Bu özgürlükle maddi ve manevi zenginlik yaşamıma akıyor. Şükürler olsun.