Denge arayışımızın olduğu oldukça sorgulayıcı ve zorlayıcı bir gündeyiz. Moralimizi yüksek tutan bir tutum ve cesur hareket etme isteği sonuç verirken, çözüm arayışı içinde olduğumuz tüm konular için araştırma yapabiliriz. Ne olursa olsun olan her şeyin altında yatan gerçeği görmeye veya sezgilerimize bu anlamda güvenerek ilerlemeye çalışmak iyi olabilir. Kapana kısılmış gibi hissediyorsak o zaman nasıl özgürleşiriz düşünelim.Bugün danışmanlık almak ve aldığımız bilgileri sorumluluk duygusuyla kullanmak problemli durumları çözmemize yarayabilir.

Değişen durumları görmezden gelmeyelim. Uzun zamandır yapmaya çalıştığımız fakat bir türlü istediğimiz sonucu elde edemediğimiz durumlar varsa o zaman bugüne kadar kullandığımız yöntem ve teknikleri değiştirelim. Ne kadar yenilenme ihtiyacımız var bir bakalım. Yenilenmek özellikle iş yapma şeklimizde ve kullandığımız araçlarda çok elzem durumda olabilir. Ne kadar erken bu durumu kabul edip yenilenmeye başlarsak o kadar çabuk sonuçlarını görmeye başlayabiliriz. Erken kalkan yol alır sözünü hatırlayalım gün boyunca.

Özsaygımızı artıracak şekilde yapacaklarımız var aslında. Bugünü yeni başlangıçlara zemin oluşturacak hazırlıklara ayırabiliriz. Tüm hazırlıklar ve devamında gelecek başlangıçlar yepyeni bir yaşamın kapılarını açabilir ve bu yola ışık tutabilir. Var mısınız yok musunuz ?

 

GÜNÜN OLUMLAMASI 

Varlığıma şükürler olsun. Ben değerli ve özelim. Değişen durumlar, yaşamımı renkli kılarak hakettiğim o muhteşem ve canlı hayatı yaşamama vesile oluyor. Yüreğimin ışığı ile aydınlanan yolda ne yapacağımı ve nereye gideceğimi biliyorum.