Yaşamımızda devrim niteliğinde değişimlere başlayabiliriz.  Değişimler daha çok uzlaşma yoluyla sağlanan anlaşmalarla gelecek. Yabancılarla yapılacak anlaşmaların yeni bir dünyanın kapılarını  açacağını ve geleceğimizi şekillendireceğini söyleyebiliriz. Bu ayın en önemli konusu, bu tip anlaşmalara açık olmak ve cesur davranmak. Bugüne kadar hiç olmadığımız kadar değişime açık olalım. Farklı bakış açılarını ele alıp kendimize uygun zemini oluşturmakta isteğimizi ortaya koyalım. Hayallerimizi süsleyen ne varsa bunları dile getirmekte ve bunları yapmak için gerekli sorumlulukları almaya gönüllü olalım.

Dengini bulanlar evlilik için imza atarak yaşamlarında önemli bir kilometre taşına ulaşacaklar. Evlilikler yaşamlarında hayallerini süsleyen yeni olayların başlangıcı olarak görünürken, devam eden zamanlarda diğer hayaller içinde zemin oluşturacak. Dengemizi sağladıkça daha fazla kendimize güveneceğiz ve cesur olacağız. Atak davranışlarımız akıl dolu olurken , diplomatik yaklaşımlarımız kendimizi çevreye daha çabuk kabul ettirmemize yarayacak.

Kendimizde olan ama farkında olmadığımız yetenekleri yada farkında olduğumuz ancak bugüne kadar kullanmadığımız yeteneklerimizi kullanmak için harekete geçebiliriz. Kendimize yeni kapılar açarken yeteneklerimiz bizi yeni alanlarda tanımadığımız çevrelerle bir araya getirebilir. Farklı kişilere yeteneklerimizi gösterirken aynı zamanda aklımız ve cesaretimizle onlara liderlik edebiliriz.

Öne çıkma isteğimiz yada farklı şekillerde karşılaşabileceğimiz engeller  neşemizi kaçırabilir. Bu tip durumlarda yeteneklerimizi kullanacağımız farklı alanlara hareket etmekte fayda var. Atalet içinde kalıp cesaretimizi ve özgüvenimizi yitirmeyelim. Tembel yaklaşımlar ve kendimizi koyuverip “ne haliniz varsa görün” tavrında olmayalım. Daha pozitif bir yaklaşımla, kararlılığımızı ve ilerleme gayretimizi gösterelim. Adaletsiz tavırlar karşısında sakin kalarak, aklımızı kullanıp duygusal tepkilerden uzak kalalım.

Farklılıklara daha insancıl yaklaşmak, bunu ayrıştırmak yerine birleştirici olarak kullanmanın yollarını bulmak, huzur arayışlarımız yada barışmak için bugüne kadar yapmadığımızı yapmak,  çevremize uyum sağlamak için kendimizi unutmak ya da kendimizi başkalarından ayrıştırıp tamamen uyumsuz durumda kalmak başlıca dikkat edilmesi gereken durumlar arasında.

Nisan 2013, hedeflerimizi yeniden yapılandırıp hayallerimizin peşinde daha cesur adımlar atmak için kullanılacak çok etkin bir ay. Aşk veya aile yaşantımızda bizi zorlayan durumlar varsa bunlar için daha gerçekçi ve farklı çözümler üretmek için uyanık olalım.Aksi durumlarda beraberliklerimiz istemediğimiz şekilde sona erebilir. Sevgi ve saygı bir arada olmadığı sürece yanı başımızdaki huzuru ve barışı göremeden kopmalar yaşanabilir. Soruna bir halka olmaktansa çözüme gönüllü ve cesur şekilde adım atanlar kazanacak.

En kötü karar bile kararsız olmaktan iyidir. Bu yüzden, yol almak için karar almamız gerekiyor. Alacağımız kararlar kendi zihnimizin ürünü olmalı ve başkalarını memnun etmek yerine kendimizi mutlu etmeli.  Toplumdan uzaklaşmak ve bencilleşmek bize bir şey kazandırmaz. Bunun yerine içinde bulunduğumuz toplumun yargılarına uyumlu olmak yerine, kendi farklılıklarımızı başkalarını rahatsız etmeyecek şekilde nasıl özgür yaşarız bunun yollarını bulalım.