Bugün mart ayının son günü ve kafamızda çokça soru olabilir. Kontrol edemediğimiz ve ertelemek durumunda kaldığımız konular için tamamlanmaya dönük çalışmalar içinde olabiliriz. Bir hafta sonu günü olmasına rağmen bugün aile yada kendi yaşantımızda kırılımlarla birlikte gelen yeni ve farklı durumların üzerinde çalışmak zorunda olabiliriz. Hedeflerimizi ve amaçlarımızı yeniden gözden geçirmek ve düzenlemek, bugüne kadar yapmadığımızı yapmak yada denemek iyi olabilir.

Duygularımızda olan değişimler, yeni ve farklı olana duygusal olarak kendimizi daha yakın hissedebiliriz. Aynı zamanda geçmişten gelen ve artık kendimizi hapsolmuş hissettiğimiz duygulardan da arınmak isteyebiliriz. İçimizde bizi yakıp duran duyguların ifade edilmesi gerekir her ne kadar zor olsa da.Uzun zamandır sır gibi saklanan birçok konu yada duygunun da ortaya çıkabileceği bugünün en önemli konusu ise yeniye açık olmak. Etrafımızda örülü duvarları yıkmak ve yeni ufuklara yelken açmak için kendi engellerimizi kaldırmaya gönüllü müyüz ?

Biriken ve saklanan duygular oldukça yakıcı etkiye sahipken, ifade edememek  yada  ifade etme şekli sorun yaratabilir. Bakış açılarımızı ve düşünce şeklimizi değiştirmek sorunları çözmekte çok işe yararken, detayların içinde kaybolmadan ilerlemek yani sadelik kazandırabilir. Narsist ve kendini beğenmiş yaklaşımlar  işleri zorlaştırırken etrafımızdakilerin bizden uzaklaşmasına sebep olabilir. Yalnızlık ve bu süreçte yapılan kurgular adaletsiz durumların sebep olabilir.

 

 GÜNÜN OLUMLAMASI

Geçmişten bugüne yaptığım ve bana ait olan her deneyimin bana öğrettiklerini sevgiyle kabul ediyorum. Kendimi tüm kısıtlayıcı düşünce ve duygudan arındırıp özgürleşerek yaşamımı doyumlu şekilde yaşamayı seçiyorum. Duygularımı ve düşüncelerimi özgürce ifade ederken yaşamıma sahip çıkıyorum. Kendimi şahane hatalarımla seviyorum.