Günün yetenekleri cesaretle ve farklı yöntemlerle kullanmaya dönük enerjisi ezberimizi bozan durumların yaşamımızda yer alabileceğini gösteriyor. Kısır döngülerin bize gösterdiği şeylerin sağlayacağı farkındalık ile değişime ne kadar esnek yaklaşır ve kabul edersek hayatın daha kolaylaştığını görebiliriz. Aksi tutumlar daha öğrenecek çok şeyimiz olduğunu göstererek bizi farklı deneyimlerle yüzleştirebilir. Soru sormaya ve soruların cevaplarını bulmaya başladıkça zihnimiz açılabilir.

Neyi ne şekilde yaptığımız, bugüne kadar ki düşünce şeklimiz ve yaşama tarzımız topyekun bir değişime gebe olabilir. Bu anlamda cesur adımlar ve kararların hayallerimizi amaçlarımızla birleştirmeyi mümkün kılarken, sınırların aşılması kendimizi daha iyi hissettirebilir. Başardığımız her şeyin sağlayacağı özgüven yeni başarılar için cesaretimizi artırırken aksi durumlar motivasyonumuzu düşürebilir. Kendini kandırmadan gerçekçi yaklaşımlar içinde olanlar kazançlı çıkarken, diğer durumlarda isyanlarımız ve kaçışlarımız olabilir.

Önyargı ve inatlardan kendimizi özgürleştirebildiğimiz kadar ilerlerken zihnimizin koyduğu kısıtlardan kurtulmak yaşamımıza daha fazla sahip çıkmaya ve yeteneklerimizi daha cesur şekilde kullanmaya yarayacaktır. Önündeki tek gerçek engelin kendin olduğunu farket !

GÜNÜN OLUMLAMASI

Kendi yeteneklerimi kendimin ve bütünün hayrına en mükemmel şekilde kullanıyorum. Zengin bakış açılarını esnek yaklaşımlarla değişimim için kaynak olarak kullanıyorum. Kendimi olduğu gibi kabul ediyor ve onaylıyorum.