Günün enerjisi hem organize olmamızı hem de yeni yapacağımız şeyleri kararlılıkla yapmamız gerektiğini gösteriyor. Detayların önemli olduğu günün içinde sonuç odaklı olmak ve iletişim yeteneklerimizi artırmak gerekiyor.Sinirli ve gergin yaklaşımlar algılama kaynaklı sorunların devamında keyfimizi kaçırabilir. Ne söylediğimize ve nasıl söylediğimize dikkat edelim.  Amaca yönelik sonuç odaklı etkisel yaklaşımlar hayatımızı kolaylaştırırken , tepkisel sinirli sözel olarak yaralayıcı davranışlar hatamızı zorlaştırabilir. Detayların oluşturduğu yoğunluktan kurtulup daha sade yaklaşımlara yer vermek faydalı olabilir.

Kendimize özgün tarz ve yaklaşımlarla çözümler üretebilirsek uygulamasını daha iyi yapabiliriz. Kibirli ve kendini beğenmiş yaklaşımlarla, olaylara abartılı yaklaşmak, gerçeği görmek yerine kurgu yapıp buna kendini inandırmak, alınganlık ve kendi kabuğuna çekilerek iletişimsiz kalmak , her şeyi kontrol altına almaya çalışmak dikkat edilmesi gereken konuları oluşturuyor. Haftanın ilk gününü amaçlarımızı nasıl yapacağımız ,kimlerle konuşacağız ve görüşeceğiz gibi daha plan ve organizasyon odaklı aktivitelere ayırmak iyi olabilir.

Bireysel olarak kendimizi geliştirecek yada yaşam planımızı yeniden yapılandıracak taze bir enerjiye yer açmak iyi olabilir. Bugün alınacak kararlar ve yapılacak dikkat çekici başlangıçlar var. Tembel ve uyuşuk bir enerjiden sıyrılmak gerekiyor.Verimli ve üretken bir döneme adım atmak için yeteneklerinizi kullanmaya ve yaratıcılığınızı ortaya çıkarmaya özen göstermeniz sonuç verecektir.

 GÜNÜN OLUMLAMASI

Bana bahşedilmiş tüm yetenekleri, yaratıcılığımla birleştirip kararlı  ve cesur şekilde kullanıyorum. Kendimi, duygu ve düşüncelerimi açık ve net şekilde ifade ediyorum.