Yaşamın keyifli ve bir o kadar da huzurlu bir yüzü varsa onu yaşamak isteyeceğimiz bir gündeyiz. Dağınık ve odaklanma zorluğu içinde olanlar bugünün keyfini sürmek yerine aşırı yorulabilirler. Odaklanan ve ne yapmak istediğini bilenler ise günün tadını çıkartabilirler. Eğlenceli, hoş ve romantik bir zaman dilimi günün içinde keyfimizi yerini getirirken ilişkiler test edilebilir. Bu anlamda aşk mı sevgi mi bulabiliriz. Oyun oynamaktan vazgeçip daha ciddi olacağımız durumlarda ilişkileri sağlamlaştırmak yada düzenlemek isteyebiliriz. Ciddi olmayan ilişkilerde hayal kırıklığı hissiyle tadımız kaçabilir.

Ne yapılacağını aslında neyi hayal ettiğimiz ve bu hayale ne kadar inandığımız belirleyecek. Yeni hayaller yeni hedeflere kaynak olurken, yaşamını düzenlemek isteyenler danışmalık almak ve hazırlık yapmak durumunda olabilirler. Savunmacı ve inatçı yaklaşımlarla birlikte gelen uyumsuzluk öfke duygusuyla birleşirse sorunlar büyürken, uzlaşmacı yaklaşımlar dostane tutumlarla birlikte ortaya konursa o zaman çözüme ulaşılabilir.

Aşk ve romantizmin olduğu ilişkilerde aşırı kıskanç yaklaşımlara dikkat edelim. Son söyleneceği ilk söylemek ve gemileri yakmak yerine daha barışcıl ve dostane olmayı seçebiliriz.  Aşka doğru atılan samimi adımların ödülü büyük olabilir!

 

GÜNÜN OLUMLAMASI

Yaşamımda aşka,sevgiye,barış ve huzura yer açıyorum. Ben aşkların en mükemmelini yaşamayı hakediyorum. Bunu en doğru kişi şu andan itibaren yaşamayı seçiyorum.