Yaşamın kaynağında umut ve umudumuzu artıran ise içimizdeki ışık. Ne yaparsak yapalım zihnimizi olumsuz yaklaşımlarından ve olumsuz duygulardan  kurtaralım. İlerlemek için ihtiyacımız olan şey kararlılık. Yeni kararlarımız ve farklı düşüncelerimiz bize yeni  hedefler getirirken, yapacağımız düzenlemelerle yaşamımız renklenebilir. Özellikle monoton ve değişmeyen durumlardan kurtulmanın yolu önyargılarımızı kaldırmaktan geçiyor. Bugüne kadar bozmadığımız ezberimizi artık bozma zamanı.  İkilemler ve değişken yaklaşımlar dengemizi bozarken yeni denge arayışı içinde olmak zihnimizi bayağı kurcalayabilir.

Hayallerimizi nasıl gerçekleştireceğimizi araştırmak için harika bir gündeyiz. Sorgulayan ve  araştıranlar aynı zamanda ilerleyebilecekleri adımları atabilirler. Bugün atılan adımlar büyük olacak. Zor görünen yollar ve küçük olduğu düşünülen adımlar göründüğü gibi olmayabilir. Hayalini kurarken bile kısıtlı olanlar adımlarını atarkende kısıtlı ve korkak olabilir. Daha geniş bir açıdan bakmak ve değerlendirmek, daha cesur olmak çok önemli. Kazanmak için risk almak gerekebilir ve bu riski iyi hesaplamak gerekir.

Adalet kendimize karşı adil olalım. Kendimizi kandırmaktan vazgeçelim ve doğru bildiklerimizi bir kere daha gözden geçirelim. Bazen doğru bildiğimiz yanlış olabilir!

 

GÜNÜN OLUMLAMASI 

Farkındalıkların bana sağladığı yeni bakış açıları ile yaşamımı maddi ve manevi olarak zenginleştiriyorum. Aldığım yeni ve cesur kararlar beni hayal ettiğim yeni bir dünyaya götürüyor. Her şeyin en mükemmelini hakediyorum.