Günün hareketli ve yoğun akan enerjisi hızlı hareket etmeye zorlarken gerçekçi ve sonuç odaklı yaklaşımlar eldeki mevcut işleri tamamlamaya yararken, tembel yaklaşımlar işlerimizde ertelemeler getirebilir. Ne olursa olsun önemli işlere öncelik vermek ve disiplinli şekilde çalışmak günü çok kazançlı geçirmemizi sağlayabilir.

Bugün atılacak adımlar, yabancılarla yapılacak çalışmalar, farklı ve yeni düşünceler yada yollar bize uzun dönemde çok büyük başarılar kazandırabilir. Bunlar hem kalıcı, hem de maddi ve manevi yönden kazançlı olurken, yaşamımızda büyük temeller atabiliriz. Organize olmak, beyin fırtınası yapmak, farklı kişilerle bir araya gelmek ve bu ortamlarda esnek yaklaşımlarla önümüze gelen fikirleri değerlendirmek ve öğrenmeye açık olmak günün favori tutumları iken, her şeye muhalefet etmek ve sabit yaklaşımlar ile sinirli ve değişken olmak günün dikkat edilmesi gereken durumlarıdır. Motivasyonumuzu koruyarak, cesur ve iradeli olarak hareket edersek güçlü adımlar atabiliriz. Ertelenmiş ve sürüncemede kalan işler için yeniden başlangıçlar yapabiliriz.

Gergin, sinirli, aşırı yüksek sesli tepkiler ilişkilerimizde zorlayıcı olurken, kendimizi kullanılmış gibi hissedebilir yada kurban rolünü oynayabiliriz. Yanlış inançların esareti ile atalet içinde yada depresif durumlarda kalmayalım. Özgüvenimizi yeniden kazanalım yada kazanmak için çalışmalar yapalım. Bunun  için başarılı olduğunuz anları hatırlamak yeterli olacaktır.

 

GÜNÜN OLUMLAMASI

Büyük başarılara giden yollar bir küçük bir adımla başlar. Ben de büyük başarılara giden yollara özgüvenim ve cesaretimle bana bahşedilen tüm yetenekleri kullanarak adım atıyorum. Bu yaşam bana ait ve ben bu yaşamı esnek yaklaşımlarla renkli değişimlere yer açarak yaşıyorum.